Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Automatyczne blokowanie drzwi + światła dzienne


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:53, 31.12.2008

Witam,
Czy ktoś z forumowiczów wie czy w nowym Accordzie da się włączyć/ustawić automatyczne włączanie świateł i blokowanie zamków podczas jazdy?
Coś mi się obiło o uszy, że do świateł dziennych należy zamontować dodatkowy moduł. Czy to prawda? A co z zamkiem centralnym?
Dodam, że mam fabryczny autoalarm.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:24, 31.12.2008

Ogólnie auta sprzedawane na rynek skandynawski mają "automat" do światek. Nie mówię o Hondzie, tylko o wszystkich markach. Wiem np. że w Vectrze B jest miejsce na dodatkowy przekaźnik, trzeba jeszcze wstawić bezpiecznik i działa. Ciężko powiedzieć coś o nowym Accordzie, bo tego auta jeszcze nikt nie "rozpracowywał". Co do ryglowania drzwi to może w USA, to jest standard?


[piękne auto posiadasz]

#3 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 31.12.2008

Ogólnie auta sprzedawane na rynek skandynawski mają "automat" do światek. Nie mówię o Hondzie, tylko o wszystkich markach. Wiem np. że w Vectrze B jest miejsce na dodatkowy przekaźnik, trzeba jeszcze wstawić bezpiecznik i działa. Ciężko powiedzieć coś o nowym Accordzie, bo tego auta jeszcze nikt nie "rozpracowywał". Co do ryglowania drzwi to może w USA, to jest standard?

Mam kontakt z autami z Litwy i rzeczywiście we wszystkich światła włączają się automatycznie, ale pytanie czy oni to montują dodatkowo, czy takie przypływają. Jeśli są fabrycznie takie to może i w wersjach polskich się da.

[piękne auto posiadasz]

Dzięki. Też mi się bardzo podoba.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:25, 31.12.2008

ntgale widze, ze masz te same watpliwosci co ja.

Wiec tak, jesli chodzi o automatyczne wlaczanie swiatel, to potrzebujesz modul. W Honda Plaza na Malowniczej kosztuje to (z montazem) 370 pln.

A co do automatycznego ryglowania drzwi, to... kolejny modul. Nie wiem ile kosztuje.

Pozdrawiam,
TomyLee

#5 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:27, 31.12.2008

Chyba najprostszym sposobem zrobienia sobie swiatel wlaczanych automatycznie jest zaslepienie czujki zmierzchu i ustawienia przelacznika na AUTO. ;-)

A co do ryglowania automatycznego, nie wiem co to jest, ale u mnie jak przekrocze 20km/h, po ruszeniu, slychac zawsze takie "pyk" czy "cyk". Ciekawe co to, bo bolce nie opadaja. Moze to ryglowania tylko jakis "tajne" ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#6 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 31.12.2008

ntgale widze, ze masz te same watpliwosci co ja.

Wiec tak, jesli chodzi o automatyczne wlaczanie swiatel, to potrzebujesz modul. W Honda Plaza na Malowniczej kosztuje to (z montazem) 370 pln.

No to potwierdza się to co pisałem w pierwszym poście.

A co do automatycznego ryglowania drzwi, to... kolejny modul. Nie wiem ile kosztuje...

No to kolejna niezbyt dobra wiadomość.

Chyba najprostszym sposobem zrobienia sobie swiatel wlaczanych automatycznie jest zaslepienie czujki zmierzchu i ustawienia przelacznika na AUTO. ;-)...

Też mi to chodzi po głowie :mrgreen:
Ale liczyłem na coś co działało by mniej więcej tak:
- światła zawsze włączone, ale podświetlenie deski włącza się po przekręceniu włącznika w jakiejkolwiek pozycji poza pozycyjnymi
- ustawiam włącznik w pozycje Auto
Efekt jest taki, że przy zawsze włączonych światłach podświetlenie deski włącza mi się gdy czujnik zmroku wykryje taką potrzebę. Pozostaje pytanie czy tak się w Hondzie da nawet po dokupieniu modułu?
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:19, 31.12.2008

To schemat świateł od Accord 6gen.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Teoretycznie główna różnica to dodatkowy przekaźnik (Daytime running lights relay). Sądzę, że w Twoim Accordzie jest podobnie, skoro widuje wersje z automatem i bez. Sądzę, że ten moduł co kolega napisał, to może być ten przekaźnik tylko.

Jednak w wersji z automatem sterowanie przekaźnikiem jest z "minikomputera" (multiplex control unit), więc nie wiem czy wpięcie przekaźnika załatwia sprawę. Inny może też być przełącznik świateł, ten przy kierownicy.

Co do Twojego auta, to totalne gdybanie, gdyż żadne serwisówki jeszcze nie wypłynęły.

Ogólnie sterowanie po multipleksie to wróg wszelkich usprawnień małym kosztem. Cena postępu w motoryzacji.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:07, 01.01.2009

Chyba najprostszym sposobem zrobienia sobie swiatel wlaczanych automatycznie jest zaslepienie czujki zmierzchu i ustawienia przelacznika na AUTO. ;-)

A co do ryglowania automatycznego, nie wiem co to jest, ale u mnie jak przekrocze 20km/h, po ruszeniu, slychac zawsze takie "pyk" czy "cyk". Ciekawe co to, bo bolce nie opadaja. Moze to ryglowania tylko jakis "tajne" ;-)



Mikolaj, no wlasnie tego mi brakuje w mojej VIIIgen. bez wzgledu na predkosc brak jest 'pyk' czy cyk', niestety.
A fukcja przydatna w naszych warunkach (tez niestety!).

W poszukiwaniu mozliwosci wlaczenia (tak jak to w innych makrach jest mozliwe) spedzilem nie malo czasu (znaczy instrukcje czytalem ;-) i nic. Rozmowa z serwisem dostarczyla mi infomacji jak wspomnialem: mozliwe, ale potrzeba dolozyc 'modul sterujacy'.

[ Dodano: 2009-01-01, 21:03 ]

Sądzę, że ten moduł co kolega napisał, to może być ten przekaźnik tylko.


Dokladnie tak, modul oferowany w serwisie powoduje zalaczenie swiatel mijania 'na stale'. W praktyce wyglada to tak: po uruchomieniu silnika, swiatla mijania - niezaleznie od polozenia przelacznika - zostaja wlaczone.
Ich wylaczenie jest mozliwe dopiero po wylaczeniu silnika. Nie jest to wygodne w przypadku, gdy (zima) siedzimy w uruchomionym samochodzie.

#9 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 05.01.2009

Dzięki za informacje.

...Co do Twojego auta, to totalne gdybanie, gdyż żadne serwisówki jeszcze nie wypłynęły.

Ogólnie sterowanie po multipleksie to wróg wszelkich usprawnień małym kosztem. Cena postępu w motoryzacji.

Niestety trzeba będzie się przyzwyczaić i ewentualnie czekać na jakieś przecieki.
Zauważam jednak plusy braku świateł włączonych na stałe. Otóż ksenony nie bardzo lubią często włączanie i wyłączanie. Zatem przy jeździe np. do garażu mogę spokojnie oświetlać drogę halogenami (je też czasem trzeba używać :))
Do tematu chyba jednak trzeba będzie wrócić przy mocnym słońcu. Regulacja jasności podświetlenia może okazać się niewystarczająca.

Dokladnie tak, modul oferowany w serwisie powoduje zalaczenie swiatel mijania 'na stale'. W praktyce wyglada to tak: po uruchomieniu silnika, swiatla mijania - niezaleznie od polozenia przelacznika - zostaja wlaczone.
Ich wylaczenie jest mozliwe dopiero po wylaczeniu silnika. Nie jest to wygodne w przypadku, gdy (zima) siedzimy w uruchomionym samochodzie.

Z tego co piszesz i o czym rozmawialiśmy nie działa to tak jak bym chciał. Jak napisałem wyżej ze światłami chyba sobie daruję, aż do momentu, gdy mocne letnie słońce mi będzie uniemożliwiać odczytywanie informacji z wyświetlaczy.

Pozostaje jeszcze kwestia modułu sterowania centralnym zamkiem. Chyba pofatyguję się do serwisu.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:38, 10.03.2009

Dodatkowo w wersji z nawigacją w pozycji przy włączonych światłach, ekran nawigacji zawsze przechodzi w stan nocny (oczywiście przy nastawach nawigacji na AUTO) co jest upierdliwe przy jeździe w dzień, trzeba za każdym razem przełączać ekran na dzień, lub ustawić nastawy nawigacji na dzień na stałe wtedy znów trzeba po zmierzchu przełączać na noc... Niestety ot taka niedoróbka...
Jest jeszcze jedna denerwująca rzecz, a mianowicie wymóg potwierdzenia ostrzeżeń nawigacji po odpaleniu auta za każdym razem inaczej ekran całkowicie gaśnie - ciekawe czy da się to jakoś usunąć?

#11 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:55, 10.03.2009

Dodatkowo w wersji z nawigacją w pozycji przy włączonych światłach, ekran nawigacji zawsze przechodzi w stan nocny (oczywiście przy nastawach nawigacji na AUTO) co jest upierdliwe przy jeździe w dzień, trzeba za każdym razem przełączać ekran na dzień, lub ustawić nastawy nawigacji na dzień na stałe wtedy znów trzeba po zmierzchu przełączać na noc... Niestety ot taka niedoróbka...

Tak samo to chyba działa w VII gen + navi

andref


#12 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:56, 10.03.2009

Dodatkowo w wersji z nawigacją w pozycji przy włączonych światłach, ekran nawigacji zawsze przechodzi w stan nocny (oczywiście przy nastawach nawigacji na AUTO) co jest upierdliwe przy jeździe w dzień, trzeba za każdym razem przełączać ekran na dzień, lub ustawić nastawy nawigacji na dzień na stałe wtedy znów trzeba po zmierzchu przełączać na noc... Niestety ot taka niedoróbka...
Jest jeszcze jedna denerwująca rzecz, a mianowicie wymóg potwierdzenia ostrzeżeń nawigacji po odpaleniu auta za każdym razem inaczej ekran całkowicie gaśnie - ciekawe czy da się to jakoś usunąć?

To chyba coraz bardziej się cieszę, że nie kupowałem nawigacji (Garmin w komórce sam się przełącza na tryb nocny).
Dowiedziałem się, że niestety ale nie da się ustawić/przerobić instalacji tak aby światła dzienne włączały się bez przełączania podświetlenia wnętrza w tryb nocny (co jakiś czas mam okazję przejechać się VII w wersji skandynawskiej a tam światła włączają się automatycznie, ale bez podświetlenia wnętrza - to włącza się po przełączeniu włącznika w pozycję świateł mijania).
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#13 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:17, 13.05.2009

a ja mam newsa :)
W Honda Wyszomirski w Siedlcach automatyczne światła kosztują 250 PLN. Podobno jest to kwestia przeprogramowania komputera. Nie wiem czy potrafią wydzielić oświetlenie wnętrza.
Potwierdzili mi też, że nie ma opcji na automatyczne ryglowanie zamków.

Tak na marginesie to mnie bardzo Wyszomirski do siebie przekonuje zarówno jakością obsługi, czasem serwisowania jak i cenami.
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#14 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:26, 13.05.2009

a ja mam newsa :)
W Honda Wyszomirski w Siedlcach automatyczne światła kosztują 250 PLN. Podobno jest to kwestia przeprogramowania komputera. Nie wiem czy potrafią wydzielić oświetlenie wnętrza.
Potwierdzili mi też, że nie ma opcji na automatyczne ryglowanie zamków.

Tak na marginesie to mnie bardzo Wyszomirski do siebie przekonuje zarówno jakością obsługi, czasem serwisowania jak i cenami.

No gdyby to było przeprogramowanie komputera to już lepiej brzmi. Ja wiem o dodatkowym module a ten nie umożliwia oddzielenia oświetlenia deski.

P.S.
Masz jakiś kontakt do tamtejszego elektryka?

[ Dodano: 2009-05-16, 01:35 ]
Trochę poszukałem w necie i... okazuje się, że to czego ten wątek dotyczy jest idealnie opracowane w Acura TSX 2gen., czyli bliźniak naszych aut.
Pierwsza rzecz, czyli światła dzienne rozwiązane poprzez świecenie lamp świateł drogowych ale z mniejszą mocą (ściemnione). Przy włączniku świateł w pozycji OFF lub pozycyjnych świecą lampy świateł długich oraz lampka świateł długich z mniejszą mocą. U nas znane jako światła kanadyjskie.
Co do blokady drzwi, to sprawa jest jeszcze prostsza. Zobaczcie jakie opcje ma komputer uruchamiany na postoju:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ciekawe jak bardzo różni się komputer i oprogramowanie TSX'a i Accord'a.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#15 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:52, 10.06.2009

Witam,

Zastanawiał się ktoś może nad montażem świateł do jazdy dziennej? Czy Honda oferuje w ogóle coś takiego? Zużycie prądu nie będzie chyba dużo niższe niż xenonów, ale przedłuży ich żywotność... Czy światła z tyłu również muszą się wówczas świecić, czy wystarczą same dzienne z przodu?




IPB Skin By Virteq