Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Filtr stożkowy i ShortShifter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:41, 05.09.2010

Witam Mam Honde Accord z 2000 roku

Silnik Diesla 105 KM i chciałbym troszkę go przerobić o kilka KM więcej Myślałem o jakiś Filtrze Stożkowym (Sportowym) i ShortShifter czyli szybsze zmiany biegów:)

I mam pytanie czy ten Filtr bd śmigał u mnie i czy w ogóle wejdzie i ShortShifter bd kompatybilny ze skrzynią biegów?
  • 0

#2 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:51, 05.09.2010

Witam Mam Honde Accord z 2000 roku

Silnik Diesla 105 KM i chciałbym troszkę go przerobić o kilka KM więcej Myślałem o jakiś Filtrze Stożkowym (Sportowym) i ShortShifter czyli szybsze zmiany biegów:)

I mam pytanie czy ten Filtr bd śmigał u mnie i czy w ogóle wejdzie i ShortShifter bd kompatybilny ze skrzynią biegów?


Po pierwsze - takimi modyfikacjami w swoim dieselku nic nie osiągniesz kolego ;-) a już na pewno nie dostaniesz dodatkowych KM ze stożka i shorta....Inna sprawa, że short w naszych Accordach nie wiele daje sam w sobie, bo drążek i tak jest dość krótki. Jak chcesz więcej mocy - zrób sobie chipa lekkiego na początek...
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:53, 05.09.2010

Chipa to też planuje tylko pytanie czy mi silnika nie rozwali;/ no i jaki byś polecał bo te za 100 zł to raczej jakieś Chińskie badziewia? przyznaje drążek to jest taki jakiś krótki:P Ale oficjalnie dało by sie ten stożkowy Filtr czy nie za bardzo??
  • 0

#4 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:45, 05.09.2010

masze diesla z tego co mi wiadomo to ze stożkiem do niego z daleka :) Hmm co do chipa to i owszem ale nie z allegro samodzielnie tylko uderz np do Vtecha z krakowa i zagadaj co polecą albo znajdz jakis macherów u siebie w miejścowosci ktorzy zajmuje sie chiptuningiem i zoabczysz co powiedza ale srednio koszt zapewne bedzie oscylowac w granicach 1000zl a i tak przy tym motorze nie da za wiele
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#5 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 15:50, 05.09.2010

masze diesla z tego co mi wiadomo to ze stożkiem do niego z daleka :) Hmm co do chipa to i owszem ale nie z allegro samodzielnie tylko uderz np do Vtecha z krakowa i zagadaj co polecą albo znajdz jakis macherów u siebie w miejścowosci ktorzy zajmuje sie chiptuningiem i zoabczysz co powiedza ale srednio koszt zapewne bedzie oscylowa w granicach 1000zl a i tak przy tym motorze nie da za wiele


:ok wszystko na temat
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:01, 05.09.2010

Ok to czyli mogę sie pożegnać ze stożkiem:) A kolo Kielc nie ma żadnych serwisów czy coś od tego Chipa?? I jest coś co mogło by jeszcze zwiększyć KM?
  • 0

#7 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:09, 05.09.2010

uderz na regionalnym forum moze ktos ci cos podpowie
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:14, 05.09.2010

ok poszukam może coś znajdę a jak nie to pojedzie sie do Krakowa Daleko to ja nie mam :P A tylko chipem moge zwiększyć czy jest jeszcze coś co by mogło ?

Może kolektor sportowy?
  • 0

#9 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:23, 05.09.2010

ten silnik nie został stworzony do szalenśtw - to nawet nie jest silnik Hondy a Rovera, raczej skup sie na jego dobrym serwisowaniu, z moca nie walcz, kup ładne felgi, zadbaj o lakier i ciesz sie autkiem :)
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:24, 05.09.2010

Lakierek jest ładny Felasie są w planach ale po zimie:)

A kolektor sportowy to dało by pare koni?
  • 0

#11 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:29, 05.09.2010

:) pytanie czy znajdziesz cos pod swoj silnik, tu ci raczej nie za bardzo ma kto ci pomóc bo mało kto zabrał by sie za zmiany w tym motorze - on po prostu nie ma potencjalu, najpier zadziałaj z tym chipem, a po drugie nie zapominaj ze to diesel i raczej takich zmian jak w benzynie sie do niego nie wprowadza bo nie ma po co
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:31, 05.09.2010

Brałem Diesla bo chciałem aby miej palił i liczyłem się z Tym że szału w przeróbkach to na pewno nie bd:) ale Dzięki za pomoc:)
  • 0

#13 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:45, 05.09.2010

KLICHO, jakby był prosty i tani sposób na zwiększenie osiągów, to wychodziłby seryjnie. Na początek proponuję na porządny przegląd, sprawdzenie wężyków ciśnienia itp, następny ruch to w stronę hamowni i tam lepiej zapytaj, ale z tego, co wiem, to te VIgen diesle są mało reformowalne

Co do short shifta natomiast to sam się zastanawiam. Sprawa wygląda tak, ze u nas jest system linek, a short jest kostką zmieniającą jakby punkt zaczepienia samego drążka, coś na zasadzie dźwigni i punktu podparcia, ale cena jaką sobie życzą, jest jak dla mnie przegięta

PS stożkowy, nie storzkowy

;-)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:47, 05.09.2010

właśnie wiem zrobiłem gafe w temacie:) no mógłbym mieć tego short shifta za 130 zł nówke
  • 0

#15 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:47, 05.09.2010

a gdzie masz jakies namiary na tego shortshiftera ? na allegro cos tam jest za 120zl ale kiedys temat był juz omawiany i przeciw przemawiała nieprecyzyjna skrzynia jak równiez to ze zbytnio nikt nie wie gdzie nalezałoby to zamontowac w acco wklej jakis link jezeli masz
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq