Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

jaki lakier wybrac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 07:09, 28.08.2010

witka, jako że wyszły mi parchy na nadkolach i tam i jeszcze gdzieś,chce porobic blachy i pomalowac całe autko.
i pytanko do was jaki lakier wybrac jakis metalik czy zwykły czy cos innego, perła raczej nie bo jest strasznie droga. kolor autka ma byc jakis fajny mocny i głeboki czarny, co mi polecacie jakie lakiery wygladaja ciekawie itp
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:47, 28.08.2010

Siemka. Perła droga? To zależy gdzie szukasz- owszem z RM, Sikkensa czy innych "znanych" firm są to okolice 300-400zł litr, ale są firmy w których perła to koszt w granicach 130-170zł za litr- taniej niż metalik u dużych producentów. I tak malujesz całą furę, więc nie zależy Ci na pasowalności koloru ( choć czasami u mnie w tej najtańszej firmie pasuje najlepiej). Kolor jest jak najbardziej powtarzalny, więc nie ma problemu np. przy jakiejś stłuczce. Poszukaj mieszalnika firmy novol w okolicy i na pewno będziesz zadowolony :-) Ostatnio firma prężnie się rozwija i mają już naprawdę nieźle opracowaną bazę kolorystyczną a nawet najdziwniejszy kolor są w stanie zrobić na zamówienie.
Np. przykładowo czarna perła z palety VW LC9Z w systemie Novola to koszt: 140zł litr bazy, 12zł litr rozcieńczalnika i 70zł litra lakieru bezbarwnego HS+ utwardzacz. Mieszalnik szczególnie przy wymalowaniach całościowych bije konkurencję na głowę.
Jeśli nie masz takiej mieszalni w okolicy nie ma problemu abym Ci wysłał gotową farbę :-) Często klienci na pytanie z której firmy chcą wybierać kolor mówią, że z tej lepszej... ale w czym ona jest lepsza? W niczym przy kolorach metalicznych bo i tak całość robi lakier bezbarwny i to od niego zależy trwałość powłoki. Krycie, gęstość jest taka sama w droższych systemach jak i w tym tańszym.
Jeśli jednak nie chcesz aby był to lakier perłowy to polecam kolor z palety nissana GN0- fajna głęboka czerń i w metaliku. Jest na nowych navarach.
Choć przy przemalowaniu całościowym najlepiej wybrać coś z palety Hondy np. ten co jest na najnowszych accordach- cristalblack czy jakoś tak (nie pamiętam z głowy) ma fajne białe ziarno i jest mocno czarny.
Jeśli chcesz uzyskać naprawdę głęboką czerń to i tak wszystko jest uzależnione od lakieru bezbarwnego. Są lakiery które dają naprawdę fajną głębię kolory, ale koszt takich lakierów to okolice 120-150zł litr.
  • 0

#3 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 08:50, 28.08.2010

tomi, a możesz tam u siebie sprawdzić cenę lakieru Pirates Black Pearl z Accorda VI ?
  • 0

#4 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:16, 28.08.2010

a porównanie cenowe np tego lakieru co piszesz w perle 140zł za liter bazy itd. i tych w metaliku co poleciłes nissana czy hondy jak wychodzi, ogólnie np jak możesz to ocen ile w przybliżeniu poszlo by mi farby na całośc mojego coupe (chjodzi mi o baze bezbarwny i te wszystkie rozcienczalnikico potrzeba bo chce sie przygotowac finansowo) i daj ceny tych lakierów w perle i metaliku, co sie lepiej maluje perła czy metalik ? według was co ładniej wyglada perła metalik czy może jakis akryl czy cos takiego innego zwykłego?
mało sie znam na lakierach iprosze o porade aby moja Honda slicznie sie prezenciła przy nie kosmicznych nakładach kasy.
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:32, 28.08.2010

tomi, a możesz tam u siebie sprawdzić cenę lakieru Pirates Black Pearl z Accorda VI ?

144 zł/1l. bazy w systemie 1:1 z rozcieńczalnikiem.
Wcześniej wkradła się pomyłka- litr rozcieńczalnika to koszt 16,50.

a porównanie cenowe np tego lakieru co piszesz w perle 140zł za liter bazy itd. i tych w metaliku co poleciłes nissana czy hondy jak wychodzi, ogólnie

Z tej firmy metalik i perła wychodzą porównywalnie cenowo także nie ma różnicy dużej. Np. wyżej masz cenę perły z hondy a ten o którym pisałem wcześniej cristal black nh731p kosztuje 150zł litr, z nissana ten GN0 120zł- różnica nieodczuwalna :-)

np jak możesz to ocen ile w przybliżeniu poszlo by mi farby na całośc mojego coupe

dużo zależy od lakiernika i to on musi Ci ocenić- mam klienta który litrem pomaluje całe auto z wierzchu a mamy takiego który bierze 3 litry... Jeśli tylko powierzchownie będziesz malował ( bez wnęk i komory silnika) to myślę, że między 1-1,5 litra. Jeśli wszystkie wnęki to od 2 w górę.

według was co ładniej wyglada perła metalik czy może jakis akryl czy cos takiego innego zwykłego?

akrylem teraz to już nawet ciężarówek nie malują :-) Zdecydowanie najładniej wygląda perła.
  • 0

#6 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:10, 28.08.2010

no ja się właśnie też zastanawiam...bo samochód chyba u mnie zostanie...więc przymiarki będę robił do malowania za jakiś czas...z tym, że chciałbym wszystko machnąć...no może poza komorą silnika na razie...to przy okazji swapa się może machnie...i też się zastanawiam nad kolorem....z jednej strony marzy mi się perłowa biel, z drugiej piękny jest Pirates Black Pearl...z trzeciej - fajnie wyglądają też inne perłowe czarne lakiery, np. taki z Mazdy 6 nowej...no i nie wiem na co się zdecydować...
  • 0

#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:19, 28.08.2010

Jest jeszcze w palecie subaru kolor który mieni się podobnie jak pirates tylko z tą różnica, że ma złote ziarno- wygląda obłędnie :-) W cieniu czarny a w słońcu złote załamania.
  • 0

#8 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 11:19, 28.08.2010

ten Pirates Black Pearl to taki kosmos ?a ten cristal black z nowych acco ciekawszy od pirackiej perły i np tego nissana , o perle piratów juz kilka razy słyszałem
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:57, 28.08.2010

ten Pirates Black Pearl to taki kosmos ?a ten cristal black z nowych acco ciekawszy od pirackiej perły i np tego nissana , o perle piratów juz kilka razy słyszałem

Na to pytanie musisz sobie już sam odpowiedzieć.... każdemu co innego się widzi.
  • 0

#10 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 17:52, 28.08.2010

no masz racje ale gdzie moge te lakiery porównac ? , więc ogólnie chyba bedzie jakaś czarna perła troszke drożej wyjdzie ale powinien efekt byc sliczny
aha a na CD7 w oryginale czarny lakier to co to jest perła czycoś innego? bo kiedyś widziałem taki i powiem ze nawet ładny
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#11 miako

miako
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:41, 31.08.2010

a jaki jest koszt robocizny u fachmanów???, u mnie w VII rdzy nie ma, ale obecnie mam kolor czarny w orginale hondy (nie wiem jak on się nazywa) ale jest tak zajechany w sęsie porysowany gdzies tam przytarty ogólnie strsznie delikatny ten lakier trzeba z nim jak z jajcem dodam, że już takiego kupiłem świadomie. Tak myślałem czy polerka mi zlikwiduje te niedoskonałości, już nawet chodzi mi po głowie malowanie całego, ale w życiu więcej czarnego, marzy mi się biała perła tylko czy to nie zaradykalna zmiana z czarnego na biały, jestem ciekaw jaki to jest koszt całościowy materiały+robocizna???
  • 0

#12 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:39, 31.08.2010

no masz racje ale gdzie moge te lakiery porównac ?

w najbliższej mieszalni lakierów.

to jest koszt całościowy materiały+robocizna???

jeśli tak, że nie ma śladu, że był inny kolor. Czyli wszystkie wnęki, komora itd to przynajmniej z 5000 musisz położyć.
  • 0

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:05, 31.08.2010

miako, jak chcesz z czarnego na biały to ten biały może nie wyjść tak do końca biały.
Ale to już niech się specjaliści pokroju tomiego wypowiedzą.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 miako

miako
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:34, 31.08.2010

jak chcesz z czarnego na biały to ten biały może nie wyjść tak do końca biały

no właśnie, chyba za bardzo się rozmarzyłem, najbardziej przeraża mnie fakt - to malowanie w tych wnękach i że u nas godnych do polecenia specjalistów od super roboty jest jak kot na płakał to boje się, że ktoś mógł by mi to spieprzyć.
a propos widzieliście VII w kolorze białym??? hm ze skórką czarną w środku napewno robił by wrażenie
  • 0

#15 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:36, 31.08.2010

Widzialem. Bialy kruk to jest wrecz. Do zony wtedy powiedzialem "patrz patrz bialy accord!", popatrzyla sie na mnie jak na debila jakiegos :-)
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq