Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

2.0 VTEC - uturbienie czy swap na 3.0?

VI Turbo swap

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinqPL

MarcinqPL
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VTEC
  • KM:145
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Coupé
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:33, 15.02.2026

Hey!

Jako świeżak w temacie Hondy, a tym bardziej Accordów, wpadam z pytaniem odnośnie uturbienia silnika :)

Udało mi się kupić fajny egzemplarz z 1998 roku z silnikiem 2.0 145KM w manualu.
Jakieś 5000km temu był wymieniany rozrząd oraz regulowane zawory, co prawda Vtec daje fajne uderzenie mocy ale jednak trochę jej brakuje jak na tak fajne autko.
Chciałbym wsadzić jakieś fajne turbo i mapę tak by wycisnąć te 200KM +/-, by nie było momentu że braknie jej tej mocy :)

Jakie polecacie?
Czy może ktoś już robił taki projekt?

Ewentualnie mam też opcje wsadzenia sprawnego 3.0 z automatem, lepsza opcja?
Dużo jest zabawy z modyfikacjami poduszek etc?

Nie chciałbym zmieniać całego samochodu, więc jeśli macie inne porady jak warto podnieść moc to chętnie poczytam.

PS.
- nie jest zakuty silnik
- nie ma podtlenku LPG
  • 0

#2 h1tman

h1tman
  • Forumowicz
  • 766 postów
  • Skąd:Łódź/Piotrków Trybunalski
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 15:35, 16.02.2026

A czy umiesz sam spawać i stroić ?


  • 0

9beb182d56bbdabb4ef8a1c5125f16bca600ed0a


#3 MarcinqPL

MarcinqPL
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VTEC
  • KM:145
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Coupé
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 16.02.2026

3.0 mogę mieć z całą wiązką, zegarami, komputerem etc…
Po prostu przeszczep z egzemplarza na części.
  • 0

#4 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6639 postów
  • Skąd:no stąd
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 384
Wzorowa

Napisano 20:58, 16.02.2026

Zapomnij o v6, w zupełnie innych miejscach mocowanie silnika jest w qp vi, do tego v6 i at to rakieta i tak nie jest i nie będzie z racji skrzyni która i tak prędzej czy później pochłonie wartość auta przy jej remoncie(problemy z chłodzeniem), zabawa nie warta zachodu. Pisałem o tym już kilka razy

Prościej, taniej sensowniej włożyc f23 lub gdy masz wolne kilka/ kilkanaście tysięcy h22 czy turbo bo takie są realne koszty, jak myślisz że turbo to 3/5 tysięcy pln to odpuść lepiej temat,wloz f23, jedzie lepiej od f20.
  • 0

Accord VI QP F23

Accord VI QP J30

Accord VII N22

Civic IX FK2 Tourer R18Z4 

Accord VIII CU1 R20A3

 

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, Turbo, swap

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq