Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

VI gen, automat MDJA - brak drugiego biegu

VI skrzynia biegów mdja vi gen automat

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 knysha

knysha
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • SkÄ…d:Festung Breslau
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EX
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:33, 03.05.2025

Cześć i czołgiem,

Wczoraj kupiłem daily w niezły stanie (1999, F18B2 + LPG), ale auomat MDJA nie ma drugiego biegu (wbijesz dwójkę, dodajesz gaz i nic się nie dzieje tj. obroty idą do góry, auto się nie napędza) - przy jeździe na normalnym Drive (D4) auto jedzie na 1 i tyle. Przełożenie wajchy na manualną zmianę biegów umożliwia jazdę tj. jazda na 1, rozpędzenie się, przebicie manualnie dwa biegi w górę i jazda dalej. Przy zatrzymywaniu auta automat przechodzi płynnie 3 > 2 > 1 i można ruszać (a później powtórzyć manualne w bicie z 1 na 3).

Właściciel auta jeździł tak 5 lat odkąd miał auto, nie ruszał tego.

Moje pytanie: wymieniać olej i sprawdzić czy zadziała czy od razu szukać drugiej skrzyni i robić swap?


  • 0

Wróciłem... drżyjcie :D


#2 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6639 postów
  • SkÄ…d:no stÄ…d
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 384
Wzorowa

Napisano 18:36, 03.05.2025

Wymiana oleju nic nie da.
Siltka i elektrozawory na pierwszym miejscu do sprawdzenia od drugiego biegu . Te dwa słowa wpisz w wyszukiwarce to wszystkiego się dowiesz :)
  • 0

Accord VI QP F23

Accord VI QP J30

Accord VII N22

Civic IX FK2 Tourer R18Z4 

Accord VIII CU1 R20A3

 

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#3 knysha

knysha
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • SkÄ…d:Festung Breslau
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EX
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 03.05.2025

Wymiana oleju nic nie da.
Siltka i elektrozawory na pierwszym miejscu do sprawdzenia od drugiego biegu . Te dwa słowa wpisz w wyszukiwarce to wszystkiego się dowiesz :)

Np. ta odpowiedź? https://www.accordkl...znej/?p=233936 

OdkrÄ™cić elektrozawory, sprawdzić, przeczyÅ›cić sitko w nim, zÅ‚ozyć, modlić siÄ™ żeby zadziaÅ‚aÅ‚o? :D 


EDIT 2:

Te dwa pypki i w Å›rodku sitko na gumie? ;) 

714xcNQyfEL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

 

hq720.jpg?sqp=-oaymwEhCK4FEIIDSFryq4qpAx


Użytkownik knysha edytował ten post 20:12, 03.05.2025

  • 0

Wróciłem... drżyjcie :D


#4 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6639 postów
  • SkÄ…d:no stÄ…d
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 384
Wzorowa

Napisano 20:35, 03.05.2025

Dokładnie od tego bym zaczął.
Na ebay sÄ… te elektrozawory w zamienniku.
Nr oem znajdziesz na japancars.ru.
  • 0

Accord VI QP F23

Accord VI QP J30

Accord VII N22

Civic IX FK2 Tourer R18Z4 

Accord VIII CU1 R20A3

 

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 9233 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 124
Wzorowa

Napisano 21:17, 03.05.2025

Kupiłeś od gościa tak po 50tce? Rozrząd nie gwizdał? Z ciekawości pytam bo że 3 lata do tyłu jakoś gadałem z takim w okolicy polibudy.
  • 0

#6 knysha

knysha
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • SkÄ…d:Festung Breslau
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EX
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 04.05.2025

Dokładnie od tego bym zaczął.
Na ebay sÄ… te elektrozawory w zamienniku.
Nr oem znajdziesz na japancars.ru.

Spoczko, odkręcę te elektrozawory (na froncie skrzyni i pod akumulatorem), przeczyszczę, złoże i zobaczymy. Może faktycznie one nie podają odpowiedniego ciśnienia, żeby skrzynia wbiła 2-kę.

 

Kupiłeś od gościa tak po 50tce? Rozrząd nie gwizdał? Z ciekawości pytam bo że 3 lata do tyłu jakoś gadałem z takim w okolicy polibudy.

Tak, od tego. Rozrząd zrobił 5 tys. km temu (przy 295), do roboty mam przewód hamulcowy lewy tylny, heble z przodu, nabić klimę i tą skrzynię ogarnąć.
EDIT: Pewno coś jeszcze wyjdzie po drodze, ale auto kupione za czapkę gruszek, żeby się toczyć w korkach na LPG :)


Użytkownik knysha edytował ten post 10:40, 04.05.2025

  • 0

Wróciłem... drżyjcie :D


#7 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 9233 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 124
Wzorowa

Napisano 10:53, 04.05.2025

To wcześniej ktoś mu napiął pasek na maksa, aż gwizdał. Ale że to było lata temu to widocznie już nastał czas.
Auto za czapkę gruszek ale poprzedni właściciel wydawał się w miarę dbać o niego.
  • 0

#8 knysha

knysha
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • SkÄ…d:Festung Breslau
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EX
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:03, 04.05.2025

To wcześniej ktoś mu napiął pasek na maksa, aż gwizdał. Ale że to było lata temu to widocznie już nastał czas.
Auto za czapkę gruszek ale poprzedni właściciel wydawał się w miarę dbać o niego.

Tak, auto jak na swój wiek jest zadbane, więc ogarnę parę rzeczy i będzie cieszyć :)


  • 0

Wróciłem... drżyjcie :D


#9 marioosh

marioosh
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Es
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 07.06.2025

Cześć

Ogarnąłeś tą skrzynie? Ja mam podobny problem tylko z 3 biegiem. Pomogło czyszczenie tych sitek?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, skrzynia biegów, mdja, vi gen automat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq