Skocz do zawartości


RODO w HAKP

ciepłe powietrze z nawiewów w cd7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:26, 06.08.2010

witam co może być przyczyną że w przypadku włączenia nawiewu z kratek leci ciepłe powietrze mimo, iż pokrętło jest ustawione na niebieskie pole, Dodam że po uruchomieniu zimnego silnika dmucha zimnem?

Gdzie szukać przyczyny i jak usunąć problem?
  • 0

#2 13Homer

13Homer
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:35, 07.08.2010

Kiedy klima nabijana?
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:41, 07.08.2010

przekręcenie pokrętła na niebieskie pole nie uruchamia klimatyzacji - uruchomienie klimatyzacji odbywa się poprzez włączenie przycisku AC

dobrze by było abyś opisał dokładnie co i ja k się dzieje, czy słyszysz- czujesz załączenie sprężarki ??
  • 0

#4 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:38, 07.08.2010

Przecież Kolega wcale nie pisze, że tak się dzieje po uruchomieniu klimatyzacji (chyba, że miał to na myśli ale wprost nie napisał). Jeśli bez klimy leci cieple powietrze z nawiewów po pewnym czasie to być może spadła, zerwała się, zaklinowała linka sterujaca wlotem ciepłego powietrza z nagrzewnicy i dlatego na początku leci zimne a potem jak silnik załapie temperaturę to zaczyna dmuchać ciepłym? To może być tylko uchylony wlot ale już wystarcza aby do kabiny leciało ciepłe. Trzeba sprawdzić sterowanie wlotem ciepłego powietrza z nagrzewnicy (w CG8 jest to po prostu linka stalowa podłączona do pokrętła). Nie wiem jak w Twoim modelu ale spróbuj iść tym tropem.
  • 0

#5 13Homer

13Homer
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:38, 07.08.2010

Właśnie zauważyłem, że mrozon83 nic nie napisał o klimatyzacji, tylko o nawiewie...
  • 0

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:08, 07.08.2010

może kolega mrozon83 dokładnie opisze swoje obserwacje.
Czy to dotyczy załączenia klimy czy nie i czy to powietrze dmucha ciepłe bo na zewnątrz jest ciepło czy gorące tak jakby włączył grzanie.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:42, 08.08.2010

Napisałem lapidarnie, więc mogło to wprowadzić zamieszanie, sorki.

Więc jeszcze raz. Sprawa NIE DOTYCZY klimatyzacji. Z klimą mam osobny problem ale nie o to w tej chwili chodzi. Chodzi o zwykły nawiew powietrza w cd7. Samochód na zimnym silniku dmucha zimnym powietrzem ale jeśli tylko silnik łapie temperaturę, mimo że pokrętło jest ustawione na zimnym (niebieskim) polu z kratek wieje powietrze ciepłe. Dodam, że jeszcze całkiem niedawno nie miałem takiego problemu. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się że pokrętło od ustawiania temperatury chodzi dość ciężko, nie wiem czy to ma coś wspólnego. Jeśli pokrętło przekręci się na grzanie temperatura powietrza z nawiewów rośnie i samochód normalnie grzeje. Problemem jest to, że nie chłodzi. Jak szukać rozwiązania?
  • 0

#8 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:10, 08.08.2010

Już Ci napisałem 3 posty wyżej. Wygląda na to, że linka sterująca od nagrzewcnicy gdzieś się blokuje i nie wraca do położenia dla "zimnego" nawiewu. Być może uszkodzenie jest w pancerzu linki i ona się klinuje. Trzeba zanurkować pod kierownicę i zobaczyć jak idą te linki u Ciebie. Chyba, że w tym autku jest to całkiem inaczej rozwiązane to wycofuję wszystko co napisałem i musisz czekać na podpowiedź kogos z tym samym modelem autka.
  • 0

#9 gegu

gegu
  • Klubowicz
  • 138 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1 Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:24, 18.08.2010

mrozon83 dowiedziałeś się już czegoś na ten temat?? Mam ten sam problem w CE2. Nie wiem czy w Vgen tak ma to działać, że zimne to jedynie z klimy, czy coś jest uszkodzone.
  • 0

#10 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport MilanoRed
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:19, 19.08.2010

Miałem CD5 i ten sam problem, przyczyny znalazłem dwie. Pierwsza to pęknięty plastik w mechanizmie pokręteł , trzeba zdjąć panel z pokrętłami i sprawdzić czy nie jest gdzieś pęknięte mocowanie mechanizmu z zębatkami, który nie dociąga linki i tym samym nie zamyka nagrzewnicy. Druga przyczyna to rozciągnięta linka o dosłownie kilka milimetrów i podczas upałów dodatkowo zwiększa swoją długość , można ją trochę naciągnąć przy samym zaworze, widać go głęboko po lewej stronie za silnikiem lub przestawić pokrętło o kilka ząbków tak aby domykał zawór .U mnie okazało się że było pęknięte i linka rozciągnięta , po sklejeniu musiałem przestawić pokrętło o kilka ząbków tak aby dociągał i zamykał dopływ ciepłego, u mnie pomogło.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:02, 29.08.2010

Niestety z braku czasu (robię dość duży remont mieszkania) nie miałem czasu zajrzeć ale napewno to zrobię i oczywiście napiszę co i jak :mrgreen:
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:17, 18.09.2010

mrozon83, daj znac co i jak tam wyszlo bo mam taki sam problem z tym ze mi dmucha caly czas zimnym a nie powiem temperatura na zewnatrz nie sprzyja do jazdy z zimnym nawiewem :-D


Doszedłem do przyczyny :-D mianowicie uszkodzony pancerz linki sterującej przepustnica :fala: :fala: Teraz tylko musze dopaść taką linkę i wymienić puki co nawiew manualnie nastawiony na ciepło :-P
  • 0

#13 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • Skąd:Wieś Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:00, 03.10.2010

Może podepnę się pod temat. Mianowicie mi nie leci powietrze ze środkowego nawiewu. Czy brak klimy może być przyczyną ?
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:34, 21.11.2010

Witam serdecznie wczoraj kupilem accorda 5 generaci i mam problem z klima mam wrazenie ze nie dziala jak to najlepiej sprawdzic .wydaje mi sie ze nie zalacza sie pompa.i obroty powiny podskoczyc?
  • 0

#15 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 12:08, 22.11.2010

Masz na jednym z węży klimy jakby trójnik ze szkiełkiem.
Odpal silnik, włącz nawiew i klimę.
Jeśli w szkiełku nic nie przepływa, to znaczy że sprężarka nie działa.
Przyczyną może być zbyt mała ilość czynnika.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq