Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Półprofesjonalna analiza dźwięku z CD i xcarlinka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:śląskie
  • Paliwo:PB
Reputacja: 36
Super

Napisano 20:26, 28.07.2010

null


Użytkownik calzone edytował ten post 19:49, 19.12.2016

  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:50, 28.07.2010

No to jest dowod na to, o czym wiele osob mowilo, tzn. ewidentnie slychac, ze radio robi usmiech Romana.
Twoj post jeszcze bardziej utwierdzil mnie w przekonaniu, ze nalezy zmienic radio, bo jak to mowi moj kolega "z gowna bata nie ukrecisz"
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:03, 28.07.2010

Mikolaj, wszystko ok ale dodatkowe radio brzydko wyglada choc nieoszukujmy sie za cene xcarlinka mozna kupic radio z mp3 usb i aux ktore bedzie gralo lepiej niz seria, a tu kolega mial pss czyli wole nawet nie wiedziec jak dziala moje standardowe radio:k
  • 0

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:05, 28.07.2010

blackfly, eee tam, wcale zle nie wyglada. Mysle, ze radio w cenie xcl'a, nie bedzie lepsze znacznie. Mialem mysli cos z wyzszej polki, czyli np topowe modele Alpine - CDA105Ri i 117Ri. .... +procek :mrgreen:
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:10, 28.07.2010

Mikolaj, chodzilo mi o to ze do momentu przeczytania tego testu chcialem kupic xcarlinka teraz widze ze w tej cenie kupujac radio lepiej na tym wyjde bo bede mial wszystko razem nie mniej jednak wolalbym kupic cos takiego: http://www.peiying.p...ntent_pl/py9930 widzialem test na TVN turbo i bardzo mi sie podobalo podobno sprzet tej firmy tez gra dosyc dobrze a przy okazji mam nawigacje zestaw glosnomowiacy itp:)
  • 0

#6 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 28.07.2010

żadnych peingów itp radio za 400-600zł lepiej zagra od fabrycznego tylko trzeba je zamontować wywalić schowek kupić ramkę za 90pln i przerobić instalację. jak już mamy normalne radio to aż się prosi o wzmaka i nowe głośniki na przód + wygłuszenie i słupki na początek 2000pln bez radia wystarczy :mrgreen:
  • 0
F1

#7 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:40, 29.07.2010

calzone, Czy próbowałeś korygować bass/treble na minus? Czy to niwelowałoby podbijanie wykresów?[/b]
  • 0

#8 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:52, 29.07.2010

calzone, Czy próbowałeś korygować bass/treble na minus? Czy to niwelowałoby podbijanie wykresów?[/b]


no właśnie i ile na minus :mrgreen: ja w swoim super audio type B mam sopran -2/-3 bass +1/+2 :r
  • 0
F1

#9 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:18, 30.07.2010

Dwie rzeczy, ciekawe w jakim zakresie częstotliwości jest regulacja basów i w jakim sopranów, ale widać nachodzą się skoro fioletowy i zielony to ten sam poziom głośności według potencjometru a jednak faktycznie jest niższy :k

Według tego co piszesz:
+ 10 oraz korekcja -4 i -4
+ 15 oraz korekcja -3 i -3
+ 20 oraz korekcja -2 i -2
... itd. możecie sobie mniej więcej przemyśleć inne opcje i tak ustawiać

PS. Swoją droga górna częstotliwość PSS nie dochodzi do 20kHz.. ciekawe jak w zwykłym jest

[ Dodano: 2010-07-30, 09:22 ]
Do tego należałoby jeszcze zbadać charakterystyki głośników i dopiero wyciągać wnioski lub zrobić jakiś pomiar całościowy, bo może się okazać, że głośniki są tak dobrane, że charakterystyka całego systemu faktycznie jest płaska
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:49, 30.07.2010

W takim razie faktycznie można zrzucić winę na 96kbps mp3 ;-)

W nawiązaniu do tego, sama mp3 też mogła być spreparowana z podbiciami, grunt to w takim układzie załatwić dobry szum, może warto by podjechać do radia albo kogoś zaprzyjaźnionego z wojska lub jakiegokolwiek rodzaju audio transmisji.

Dla audio może na poziomie elektroniki nie ma problemu, ale dla elektryki i fizyki jest. Pasmo przenoszenia wzmacniacza zależy ściśle od impedancji wejściowej (dolna częstotliwość) i wyjściowej (górna), a pomiędzy nimi tzw pasmo. Do tego dochodzi stopień wzmocnienia, de facto moc wyjściowa. Nie jest możliwe zrobienie wzmacniacza z pasmem od 0 do nieskończoności, bo wzmacniacze jak wszystko są zbudowane z komponentów fizycznych jak rezystory czy tranzystory, które z kolei są z różnych cząstek, które zaś mają swoje właściwości fizyczne. Dlatego też wzmacniacze układa się kaskadowo, dlatego też używa się przedwzmacniaczy itp itd... i tak już jest off top :-P Jak chcesz się przekonać co i jak to zmierz jeszcze zniekształcenia, które słychać, a na tych wykresach ich nie widać, zwłaszcza przy dużym poziomie głośności, tak od 80% w górę, leci już tylko hałas ;-)

Co do innych ograniczeń to raczej źródło w sensie nośnika, dekodery w CD... sam xcarlinka też ni powala jakością, tylko mnogością możliwości

Charakterystyki głośników możnaby się pokusić w google, ile dowiemy się co to w ogóle jest, chociaż takie na zasadzie pasmo: 45Hz-20kHz i porównać to ze wzmacniaczem PSS, też teoretycznie, trzeba przeszperać EPC ;-)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:03, 01.08.2010

Na sieci bez problemu mozna znalezc szum bialy w sample rate 44KHz. A jak probka ma 30 sek zamiast 1 min. to co to za problem skleic jakims edytorem chocby 5 minut :-)
Probka szumu bialego z mp3 i to w takim bitrate to jest zdaje sie pomylka po calosci bo wszystkie czestotliwosci na progach sa pociete a jesli nie pociete to znieksztalcone potwornie. Najlepiej to bezposrednio z generatora zaciagnac szum ale to trzeba miec narzedzie. Szczegolnie na niskich zniekszatcenia moga bardzo przeklamac wynik ekspermentu. Test jest super tylko radzilbym skombinowac lepszy sampel na pomiar. Wyniki moga byc diametralnie inne.
Ogolnie to szacunek bo tak czy siak ciekawe wnioski wysnuwasz.
(w sumie to nie wiem po co ktokolwiek wstawia do sieci szumy biale czy rozowe w takim formacie, to tak jak test naglosnienia i pliki 'THX' w stereo i mp3 na 128kbps :k - ludziom sie cos czasem w glowach sypie)
  • 0

#12 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 03.08.2010

Fajne pomiary Calzone ,to jest to o czym rozmawialismy kiedys .
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#13 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:23, 04.08.2010

Może po prostu należy zajrzeć do środka xcarlinka i w miarę łatwo da się w nim samym podbić poziom sygnału na wyjściu ?
Na wyjściu powinien być jakiś filtr antyaliasingowy ze wzmacniaczem operacyjnym a wtedy już jeden krok do rozwiązania problemu...

Ja w swoim też zauważyłem, że gra ciszej niż radio/CD ale mam już założony i nie chce mi się go znów wyciągać. Jakby ktoś rozebrał i zrobił jakieś zdjęcie makro płytki to bym popatrzył co tam jest.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#14 tomazi78

tomazi78
  • Klubowicz
  • 752 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 06:51, 05.08.2010

coś mi tu podejrzane było z tym radyjkiem - niestety moje dotychczasowe wyobrażenie o solidnym radyjku legło właśnie w gruzach. Nawet nie wiem czy za to dziękować :k
Faktem jest, że na firmowych głośnikach to raczej dobrego efektu się nie uzyska, dlatego mój zestaw (xcarlink, zestaw Axton + maty bitumiczne) jakoś daje rade i naprawde brzmi to całkiem cieplutko i przyjemnie i nie jednemu szczęka opada, zwłaszcza że barwa jest na "0" i mam wrażenie że basu czasem jest za dużo, co potwierdziło moje przypuszczenia o jakimś fabrycznie włączonym loudness`ie.
Dzięki za pomiary - świetna robota i niezależnie od jakości wykorzystanych plików i tak widać o co chodzi i jak się to rozkłada na wykresie - miodzio lodzio jak to mówią pingwiny ;-)
  • 0

#15 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 06.08.2010

aki maly off top ale ja oryginalnie na polce mialem pioneery a slyszalem ze pionek byl w PSS ,ktorego nie posiadam. Radio AJ35.
Mozna wnioskowac ze caly sysytem jest pioneera skoro glosniki na polce byly tej firmy ?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq