Skocz do zawartości


RODO w HAKP

ACCORD VIII wibracje nadwozia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:02, 20.06.2010

Witam,

Mam problem z Accord z 2008 Tourer.Samochód wibruje (wibracje o wysokiej częstotliwości coś jak maszynka do golenia).Przy predkości 140-180km/h drgania się nasilają i przenoszą na kierownicę i nadwozie (GPS z szyby sie odkleja).Piszę w dziale napędu bo zawieszenie i opony są ok.Geometria zrobiona opony zmieniane (na letnich i zimówkach to samo).Ostatnio pan w ASO powiedział ,że przyczyną może być koło dwumasowe.Samochód na biegu jałowym przy 1000rpm też dostaje wibracji jak traktor oraz prz gaszeniu.
Proszę o sugestie co może być przyczyną.

Od kiedy pojawiły sie te objawy autem nie da się przyjemnie jeździć. :cry: Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:36, 20.06.2010

Samochód na biegu jałowym przy 1000rpm też dostaje wibracji jak traktor oraz prz gaszeniu.


Tak, to może być dwumas. Dalsze elementy napędu nie, bo zjawisko by nie występowało na postoju. Musisz przycisnąć ASO żeby usunęło usterkę w ramach gwarancji. Z tego co widzę jesteś z Białegostoku, wydaje mi się że tam są jakieś problemy z ASO. Może podjedź do w-wy (Autowest lub Plaza) na diagnostykę i ewentualną naprawę.
Jeszcze pytanie - czy jak masz te wibracje przy 1000rpm i wciśniesz sprzęgło to znikają czy są dalej? W ten sposób wykluczymy skrzynie biegów jako źródło pochodzenia wibracji (jak nie znikną po wysprzęgleniu).
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:16, 21.06.2010

Nie ma różnicy czy wcisnę sprzęgło czy nie.Dzisiaj obserwowałem silnik i jak go dotknę ręka ( pokrywę zaworów ) to też ma straszne drgania bez dodawania gazu (okołóo 7-8k rpm) nie wiem czy to normalne ale wydaje mi sie że nawet diesel powinien pracować stabilniej.
Sprawę będe monitorował i dam znać.

Dzięki za info.

Pozdrawiam.
  • 0

#4 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:06, 22.06.2010

A może poduszki silnika są wywalone?
  • 0

#5 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:33, 22.06.2010

Z tego co widzę jesteś z Białegostoku, wydaje mi się że tam są jakieś problemy z ASO. Może podjedź do w-wy (Autowest lub Plaza) na diagnostykę i ewentualną naprawę.


Dokładnie, jeżeli nic się ostatnimi czasy nie zmieniło to będą zwyczajnie robić z Ciebie idiotę a więc wizyta w wawie może być konieczna.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:51, 25.10.2010

Witam :-D
Po rocznym dochodzeniu i przeczytaniu setek stron na necie prawdopodobnie znalazłem przyczynę wibracji.
PRZEKŁĄDNIA KIEROWNICZA!!!Byłem w Czechach i przy ostrej jeździe w górach zauwazyłem stuki na kolumnie kierownicy.
Przy ruszaniu kierownicą (szybko lewo-prawo) głośne stuki na przekładni.ASO z Łajtstoku :-P to normalne :shock: .Wizyta w Warszawie- diagnoza :za duże luzy na przekładni.Prawdopodobnie do wymiany.Tymczasowo wyeliminowali mi luz i samochód jeździ jak bolid zero luzu na kole.
27.10.2010 jadę na dokładne oględziny.
Poinformuję o wyniku.
Przy okazji to te objawy zaobserwowałem przy około 20tyś. km (obecnie 65) jeśli to pomoże to rok czasu byłem zwodzony przez ASO że wszystko jest ok a nie było.

Czy miał ktoś może problemy z maglownicą w VIII gen? Chodzi mi o 8 gen. bo ta jest z elektrycznym wspomaganiem a poprzednie miały hydrauliczne - ponoć.

Pozdrawiam wszystkich Hondziarzy :B
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:54, 25.10.2010

Czy miał ktoś może problemy z maglownicą w VIII gen?


no ja nie miałem, ale już ktoś walczył ze wspomaganiem. Ale tam chodziło o zmniejszenie siły wspomagania. Pamiętam, że w wątku o acco Bolinger'a (ale nie chodziło o jego samochód) ktoś to opisywał.

poprzednie miały hydrauliczne - pono


99,9% tak, z mojego dochodzenia wynika, że niektóre VII RHD na rynek japoński (dokładnie Euro-R) miały też elektrykę. Ale to nic nie zmienia w naszym temacie bo w Polsce ich nie ma. Pozostają więc VIII.
  • 0

#8 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:07, 25.10.2010

w mazdzie 6 tez sa problemy z maglownica, kolega wlasnie walczy ze swoja furka...i ASo
przebieg 26 tys km
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:12, 25.10.2010

w mazdzie 6 tez sa problemy z maglownica, kolega wlasnie walczy ze swoja furka...i ASo
przebieg 26 tys km


eeech, co się dzieje z tymi autami :-| Masakra. Jeszcze parę lat i zamiast nowego samochodu trzeba będzie kupić starego mercedesa i odremontować.

Jak tak czytam forum, to widzę że nowe VIII sprawiają o wiele więcej kłopotów niż kiedyś sprawiały nowe VII.
  • 0

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 25.10.2010

z tymi maglami w VII to też jakaś dziwna sprawa niektórzy wogóle nie mają kłopotów inni reanimują magla po 50tyś km przelotu... a co do VIII gen to jakie są jej słabe strony :?: czy ma jakieś dolegliwości ? na forum chyba nie ma żadnych szczególnych przypadków które powtarzają się u większości użytkowników że coś nie domaga...
  • 0
F1

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:41, 25.10.2010

VIII gen to jakie są jej słabe strony


W sumie to mamy do tej pory dwa sygnały na temat wspomagania, jeden z hamulcami.
Niby niewiele, ale jak przejrzy się forum to a to diesel gaśnie, a to coś innego.

Choć z drugiej strony moja poza wpadką z uszczelnieniem wiązki (bo ASO nie sprawdziło po montażu czujników parkowania) jest bezawaryjna. Nie licząc nie działających świateł z tyłu w dniu odbioru z salonu, bo z fabryki przyszła z rozłączoną kostką :k
A VII dobrze wspominam, moja była niezniszczalna :mrgreen:

Czyżbyś chciał się przesiąść, że pytasz? :-P
  • 0

#12 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 25.10.2010

VII też ma tam jakieś bolączki ale który ich dziś nie ma :?: Accord w stosunku do całej reszty i tak BDB wypada... samochodu nie zmieniam szkoda kasy, mało jeżdżę do tego spokojnie się mieszczę planuję jeszcze ze 3 lata pojeździć... potem nie wiem ale raczej coś dużego ze stałym 4x4 i dużym bagażnikiem :mrgreen: chociaż kto wie co będzie za 3 lata...
  • 0
F1

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:09, 25.10.2010

potem nie wiem ale raczej coś dużego ze stałym 4x4 i dużym bagażnikiem :mrgreen: chociaż kto wie co będzie za 3 lata...


Legacy? no w ciągu tych trzech lat ładniejsze się nie zrobi :-P A na poważnie, to jakbym miał teraz jeszcze raz decydować co kupić nowego to Acco znów miałby 99% szans. Co innego gdyby przybyło trochę funduszy, wtedy właśnie legacy - po prostu bym starał się na nie nie patrzeć :lol:
  • 0

#14 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:10, 27.10.2010

potem nie wiem ale raczej coś dużego ze stałym 4x4 i dużym bagażnikiem :mrgreen: chociaż kto wie co będzie za 3 lata...


Legacy? no w ciągu tych trzech lat ładniejsze się nie zrobi :-P A na poważnie, to jakbym miał teraz jeszcze raz decydować co kupić nowego to Acco znów miałby 99% szans. Co innego gdyby przybyło trochę funduszy, wtedy właśnie legacy - po prostu bym starał się na nie nie patrzeć :lol:


najlepiej 2,0D Boxter Diesel i wymiana sprzęgła co druga wymiana oleju :r
  • 0
F1

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:40, 27.10.2010

najlepiej 2,0D Boxter Diesel i wymiana sprzęgła co druga wymiana oleju


to olej w subaru się zmienia co 15kkm, a nie co 20kkm? Bo sprzęgło wytrzymuje 30 tysięcy, więc dwie wymiany by tak wychodziły :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq