Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

skrzypienie, tył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 xbit

xbit
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 07.06.2010

Witam serdecznie nie miałem czasu na razie się przywitać jako nowy użytkownik ,ale nie to jest moim problemem . Panowie skrzypi mi moja hanka z jednej strony wstępnie wydaj mi się ze to wahacz lewy tył( o dziwo po deszczu już nie ) .Mam parę pytań same tuleje można kupić czy tylko całość ,( linki do sklepów) po wymianie zbieżność należy robić ?? A może to coś innego skrzypi
foto : http://img38.imagesh...56/p1030415.jpg
video http://img340.images...23/film0019.mp4
  • 0

#2 Yogas

Yogas
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:08, 07.06.2010

Witam serdecznie nie miałem czasu na razie się przywitać jako nowy użytkownik ,ale nie to jest moim problemem . Panowie skrzypi mi moja hanka z jednej strony wstępnie wydaj mi się ze to wahacz lewy tył( o dziwo po deszczu już nie ) .Mam parę pytań same tuleje można kupić czy tylko całość ,( linki do sklepów) po wymianie zbieżność należy robić ?? A może to coś innego skrzypi
foto : http://img38.imagesh...56/p1030415.jpg
video http://img340.images...23/film0019.mp4



Witam
Jesli moge wtracic swoje slowko to mi w VI skrzypialo rowniez. Okazalo sie ze to wina zapieczonych lacznikow. Szczegolnie bylo slychac na progach zwalniajacych. Weszla woda w laczniki na przegubie i jak sie napinal stabilizator to skrzypialo. Luzu nie bylo za duzego ale zmienilem laczniki i pomoglo.
  • 0

Do 27.04.2010 F18B2
Od 29.04.2010:


#3 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:00, 07.06.2010

ew. tuleje stabilizatora, tez czesto powoduja skrzypienie
  • 0

#4 xbit

xbit
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:09, 07.06.2010

Dziś odwiedziłem stacje premio w swoim mieście oni też potwierdzają że do wymiany tylko o dziwo 240 zł za samą cześć ok 50 zł wymian i ustawienie zbieżności 90zł a w drugim zakładzie(tego samego właściciela) powiedzieli ze tuleje same da rade wymienić (po podniesieni wahacza od strony tulei do góry o dziwo przestało ,nic nie skrzypi, parę wyboi i powróciło ( na przeglądzie wszystko ok brak luzów )
  • 0

#5 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 07.06.2010

Witam
Jesli moge wtracic swoje slowko to mi w VI skrzypialo rowniez.

mnie równierz skrzypi, ale niepokoi mnie jeszcze coś innego, stukanie jak by z prawej strony, głónie na dziurach i poprzecznych nierównościach. Jak sądzicie może powodować je stabilizator czy trzeba szukać głębiej.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#6 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:40, 08.06.2010

Dziś odwiedziłem stacje premio w swoim mieście oni też potwierdzają że do wymiany tylko o dziwo 240 zł za samą cześć ok 50 zł wymian i ustawienie zbieżności 90zł a w drugim zakładzie(tego samego właściciela) powiedzieli ze tuleje same da rade wymienić (po podniesieni wahacza od strony tulei do góry o dziwo przestało ,nic nie skrzypi, parę wyboi i powróciło ( na przeglądzie wszystko ok brak luzów )


Oryginalny lacznik stabilizatora kosztuje podobno w ASO 200 zl/szt. Dobry zamiennik za ~ 70 zl mi mechanik zalatwia (zadna chinszczyzna), bo jutro wymieniam. Mnie zaczelo skrzypiec cos niedawno z tylu, na pierwszy ogien poszly tuleje stabilizatora, bo faktycznie byly juz strasznie zjechane. Po wymianie problem pozostal, wiec teraz laczniki stabilizatora, mimo, ze luzu jako takiego nie maja, ale sa juz leciwe i skorodowane. Jezeli po tym nie ustapi, to juz troche gorzej, bo przyczyna moze tkwic w amortyzatorze, a z tego co czytalem na forum o problemach z mocowaniem amortyzatora to pukanie moze byc niereformowalne i "przetrwac" wymiane amorow 8-)

edit: dzis wymienione laczniki stabilizatora, pukanie zniknelo.
  • 0

#7 xbit

xbit
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:36, 17.06.2010

Witam po długiej nieobecności nawał pracy . Odnośnie skrzypienia to według pierwszej diagnozy to tak jak pisałem wahacz chyba że coś źle nazywam :D na schemacie zaznaczyłem co według mnie skrzypi jutro kolejna wizyta o 8 niech szukają .
B-29 - REAR przedramię
http://img33.imagesh...47/schematu.jpg
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:29, 22.08.2010

I jak się skończyła historia kolego? Jednak wahacz? Z tego co wiem nie ma zamienników... :-/
Mnie chyba czeka to samo..
  • 0

#9 borysbestia

borysbestia
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:05, 22.08.2010

Witam. Ja mam podobny problem z moja Hania. 2 tyg po wymianie łaczników stabilizatora (firmy orin) zaczął mi skrzypieć prawy tył. potem wymieniłem tulejki stabilizatora niestety bez poprawy problem dalej pozostał zastanawiam się na wahaczami...
  • 0

Moja HONDA szybsza niż wygląda :)
http://www.accordklu...rd-sport-2004r/


#10 xbit

xbit
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 25.08.2010

W wielkim skrócie było tak dzwonie na serwis Honda Plaza czas oczekiwania jaki mi podali to coś ok 2tyg na wizytę .W międzyczasie porozmawiałem z mechanikami z firmy (branża ceramiczna) i podpowiedzieli mi co zrobić by zdjagnozować w bardzo szybki i prosty sposób dali mi taki środek do usuwania pisków i skrzypień -spray (nie był to żaden smar w sprayu) coś jak by odrdzewiacz (dziwne trochę bo nawet brud się do tego nie klei, ani nie jest to tłuste takie ni jakie ) . Zacząłem psikać najpierw od spodu autka nic nie dało dopiero od strony koła wcisnąłem rękę i i popryskałem ten na końcu koło tłumika i nastała cisza ;D . Sucho czy pada brykam i nic nie skrzypi .
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:48, 19.04.2011

jak się nazywa ten spray? i gdzie można go kupić i za ile?
  • 0

#12 xbit

xbit
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:27, 19.04.2011

Witam jak pryskałem spreyem „berner” może byc też Förch i na 100% jest to odrdzewiacz do dzis cisza jak makiem zasiał . Ostanio byłem na sprawdziłem zawieszenie w ASO hondy brak luzów wszystko jest tip top.
  • 0

#13 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:32, 19.04.2011

mam to samo, chyba bieda to auto aż piszczy...
kupie jakiś spray i będę po kolei pryskał aż znajdę winowajce, fiat nigdy mi nie piszczal :lol:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#14 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 29.04.2011

Mi cały tył skrzypi. Kolega położył się pod samochód i mówi, że skrzypi łącznik stabilizatora. Pojechałem do mechanika ten mówi że jak to, to wystarczy wstkrzyknąć olej w gumy. Wstrzyknął olej w gumy i nic nie pomogło. Ja z kolei zdjąłem koło, spryskałem wszystko wd-40 cisza. Przejechałem 10 m i znów skrzypi. Dupa... Komuś z Was skrzypiały łączniki stabilizatora ?
  • 0

#15 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:10, 29.04.2011

tak mi skrzypialy i po wymianie cisza ale radze zainwestowac w jakies porzadne zamienniki ( wyzszej polki ) bo ja kupilem srdnie i po 1,5 roku znow musze je wymienic...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq