Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Diody zamiast H7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 30.05.2010

Szukając na Allegro świateł do jazdy dziennej natchnąłem się na coś takiego http://moto.allegro....nne_tuning.html
Nie wiem co sądzić o tym wynalazku, czy to ma zastąpić zwykłą żarówkę H7?
A jak wygląda jazda w nocy, czy może wieczorem trzeba je przekładać na zwykłe H7? :-D
Co o tym sądzicie? Czy może już ktoś testował lub używa coś takiego?
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#2 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 30.05.2010

Pierwszy raz widze cosik takiego Ale Pewnie jak to bylo z ksenonanmi i listwami led poprostu kolejna moda/wynalazek z allegro do wiejskiego tuningu. Ten opis tez ze niby do jazdy dziennej sa a co jak masz w aucie przysłone w reflektorze jak to bedzie swiecic na pewno niebieskim i innym sie to nie spodoba A Najlepszy fragment "prosto od producenta" ale jaki producent to najstarsi indianie tego nie wiedza :k
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:41, 30.05.2010

ale jaki producent to najstarsi indianie tego nie wiedza :k

Wiedzą nawet dzieci w przedszkolu, że to dzieło chińskie. To jest druciarstwo najwyższego poziomu. Upakowanie jak największej ilości diod. To coś stwarza zagrożenie.
Jeżeli nie szkoda Ci 70zł, kup i przetestuj dla nas. Będzie przestroga dla innych.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:09, 30.05.2010

ale jaki producent to najstarsi indianie tego nie wiedza :k

Wiedzą nawet dzieci w przedszkolu, że to dzieło chińskie. To jest druciarstwo najwyższego poziomu. Upakowanie jak największej ilości diod. To coś stwarza zagrożenie.
Jeżeli nie szkoda Ci 70zł, kup i przetestuj dla nas. Będzie przestroga dla innych.



ze w chinach to na pewno takie ot male mam torbe do lapka a tam metka "made i china german quality & design" Czego to te chinole nie potrafia :-P
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#5 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:35, 31.05.2010

Jeżeli nie szkoda Ci 70zł, kup i przetestuj dla nas. Będzie przestroga dla innych.


Trochę szkoda kasy. Nie wiadomo czy one są tylko do świateł od jazdy dziennej, czy też zastępują w pełni normalne H7, bo jeśli tak,to może bym sie skusił i przetestował.
Na razie poobserwuję aukcję i zobaczę ilu jest chętnych :-)
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 08:51, 31.05.2010

Ja mogę 5zł przelać na Twoje konto. Parę osób będziesz miał na ten "cud". Kupisz, zrobić porządny test i wszyscy będą zadowoleni.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#7 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:35, 31.05.2010

Ja mogę 5zł przelać na Twoje konto. Parę osób będziesz miał na ten "cud". Kupisz, zrobić porządny test i wszyscy będą zadowoleni.


Nie ma aż takiej tragedii. Na razie stoję przed dylematem, czy kupić światła do jazdy dziennej czy te wynalazki :-) Jak zbiorę więcej informacji to zdecyduję co założyć i jak będą te żarówki to na pewno opiszę moje wrażenia.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:42, 31.05.2010

nie wiem co chcesz osiagnac ale ja na pewno wybralbym te zarowki chocby do testow bo te diody do jazdy dziennej na zderzaki kojarza mi sie z totalnie wiejskim tunningiem:) dlatego sprobuj najpierw z tymi zarowkami jak nie zdaja egzaminu to zostan przy normalnych H7 ewentualnie poszukaj jakis innych lamp ewentualnie angel eyes:) widzialem ostatnio w civicu takie i prezentowaly sie naprawde dobrze (ale to pewnie wiekszy koszt)
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:45, 31.05.2010

Na razie stoję przed dylematem, czy kupić światła do jazdy dziennej czy te wynalazki


No ale to diodowe cudo i tak musisz zamontować do świateł dziennych, przecież nie do standardowego reflektora.

A tak przy okazji, są też tradycyjne żarówki (takie z gwintem E27 czyli do mieszkań na 230V) diodowe. I strasznie się grzeją (niektóre mają nawet radiator!) a żarówka zastępująca zwykła 45W ma 35W. To nie to co energo oszczędne świetlówki które przy jakości 100W lampy żarnikowej pobierają 18W..... tu będzie podobnie.
  • 0

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:51, 31.05.2010

moze nie do konca bo te diody sa inne niz te zarowkach do pokoju:) glupi przyklad ale latarki rowerowe juz od dawna maja montowane diody zamiast halogenowych zarowek i swieca lepiej daja bielsze swiatlo czemu w samochodach tak nie moze byc? no i swieca kilkakrotnie dluzej niz halogeny do tego pobieraja mniej pradu.
  • 0

#11 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 31.05.2010

No ale to diodowe cudo i tak musisz zamontować do świateł dziennych, przecież nie do standardowego reflektora.


Z tego wynika,że światła dzienne do tych żarówek będą dość dużego rozmiaru. :-D
Mnie się wydaję one mają zastąpić normalne H7
Próbowałem zadzwonić do sprzedawcy i zaczerpnąć trochę więcej informacji u źródła, ale podane telefony milczą :cry:
Żeby się nie okazało,że to firma "krzak"
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:13, 31.05.2010

nie się wydaję one mają zastąpić normalne H7


Czyli jadę normalnie na światłach mijania (nie postojowych) i mam niby nieć dzienne? To gdzie tu sens w stosunku do zwykłych żarówek halogenowych, jak te diodowe to może z 10% mniej energii wezmą..... no chyba tylko taki że się nie przepalają.
  • 0

#13 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:17, 31.05.2010

ja w hyundaiu i30 mialem cos takiego jak swiatla do jazdy dziennej polegalo to mniej wiecej na tym ze swiatla sie wlaczaly zaraz po starcie silnika ale nie wlaczaly sie zadne inne podswietlenia deski rozdzielczej. a przelacznik swiatel byl na off.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:23, 31.05.2010

po starcie silnika ale nie wlaczaly sie zadne inne podswietlenia deski rozdzielczej. a przelacznik swiatel byl na off.


no tak, ale jak się to ma do tych żarówek ledowych? tak czy inaczej porównujemy je do H7 (niezależnie od tego jak się je uruchamia). Oszczędność na zużyciu prądu będzie znikoma, jedynie na trwałości samej żarówki może być plus.
btw. ja mam inne rozwiązanie w acco, jak jest ładowanie z alternatora to przekaźnik zapala światła mijania niezależnie od pozycji przełącznika.
  • 0

#15 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:27, 31.05.2010

ja tam sobie recznie przelaczam:) bardziej mi to odpowiada poniewaz czasami czekam na parkingu nie wylaczam silnika a swiatla wylacze zeby nie wyrozniac sie z tlumu:) jezeli chodzi o roznice to ledy na pewno beda dawaly biale swiatlo prawie jak xenon natomiast zwykla zarowka jak wiadomo swieci na zolto.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq