Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

i-CTDi metaliczny przydzwiek


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:27, 21.11.2008

Mam pytanie do posiadaczy 2.2 ictdi.
Czy slychac u was taki metaliczny przydzwiek, jakby cwierkanie?
Zwrocilem dzis na to uwage jak wysiadalem z samochodu. Szczegolnie dobrze to slychac po dodaniu gazu jak silnik schodzi z obrotow (na postoju oczywiscie).

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:52, 21.11.2008

Hej!

A wcześniej to miałeś?

#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:09, 21.11.2008

Wydaje mi sie, ze tak, ale dzis sie zaczalem przysluchiwac. Nie slyszalem innego ictdi ,wiec nie wiem czy tak ma byc i juz, czy jest cos uszkodzone.
We wtorek bede w ASO to sie zapytam o to, ale wiesz, lepiej spytac innych uzytkownikow, bo w serwisie zawsze moga mi powiedziec "Panie wszystko gra, malina jest", a jaki sie skonczy gwarancja "to i to trzeba zrobic, 5000 sie nalezy"

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 21.11.2008

napisz czy jest to na ciepłym czy na zimnym ?

wg. mnie jest wszystko ok, diesel tak ma, teraz temp jest niska i diesle wydaja dziwne dzwieki. Jeżdże duzo Focusem TDCI i on ćwierka jak wróbel :mrgreen: klekocze jak traktor :mrgreen: i różne inne dzwieki wydaje :-D
ale co jest najlepsze ? widze ze wszystkich zaczyna dopadać psychoza słuchania odglosów silnika, a dokladnie ja i seth chyba jestesmy specjalistami w tej dziedzinie :mrgreen:

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:45, 21.11.2008

Grzesiek chyba zapomniałeś o mnie.A tak dla pocieszenia dla Mikołaja to u mnie tez od czasu do czasu coś ćwierka,ale nie zawsze,szczególnie jak przykucne przy przednim kole od pasażera i wydaje mi się,że może to być któryś pasek,ale tym się nie przejmuję mechanik oglądał i moje paski są w znakomitej kondycji.Mikołaj Ty masz za nowe auto,a wierz mi nawet niektóre nowe paski mogą tak jak Ty mówisz ćwierkać.

#6 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:11, 21.11.2008

U mnie jak mokro a wiadomo ostatnio tak aura non stop prawie, to też mi pasek albo jakaś rolka świergoli

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:13, 21.11.2008

Także nie należy się tym przejmować przecież nasze Accordy są na łańcuchach wrazie czego :mrgreen:

#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:17, 21.11.2008

Na zimno to zawsze troche pocwierka. To bylo jak wrocilem z pracy, czyli rozgrzany.
W sumie stalem miedzy dwoma samochodami, to wszelkie odglosy sie odbijaja i nasilaja,
wiec moze troche panikuje. Dla pewnosci zapytam o to w aso, albo pojde sobie do uzywanych i moze jakis ictdi tam stoi to porownam.

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 22:10, 21.11.2008

Hmmm to dziwne :roll: Ja najczęściej ćwierkanie to na wiosne słysze, jak słonko z rana przygrzewa i ptaszki sie budzą do życia,wróciwszy z ciepłych krajów :mrgreen:
A tak poważnie to widze dopada cię psychoza wsłuchiwania się w silnik, polecam gorąco, naprawdę można się wykończyć :mrgreen:
Jak Grzesiek pisał jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami, więc jak coś to możemy zorganizować jakąś wspólną akcję "zgadnij co to za dzwięk" :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:11, 21.11.2008

hehehe :r

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:40, 22.11.2008

No to na kolejnym spociku sobie posłuchamy i proszę nie oszukiwać nie kupować "kanarków" i innego drobiu :mrgreen:

#12 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:03, 22.11.2008

Ciekawe o jaki dźwięk chodzi, bo 2.2 i-CTDi, czy to w Accordzie, Civicu CR-V (tym dość czesto jeżdżę) czy FR-V charakterystycznie syczy na niskich obrotach. Dla mnie jest to plus bo zagłusza klekot. Jest to normalna praca, ale za to potem do 4500 pracuje jak jakis V6 :) Świetny silnik...

#13 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:54, 27.11.2008

Z tego co zauważyłem to mój CTDI ćwierka tylko na zimnym silniku przez jakieś 10 minut, potem już jest ok. A czy u Ciebie jak stoisz na przykład na światłach, to czy tak delikatnie drży kierownica? Też nie wiem czy to normalne czy nie? Podczas jazdy nic nie drga, tylko podczas postoju na biegu jałowym czuć lekkie drgania jak się położy rękę na kierownicy.

andref


#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:02, 27.11.2008

podczas postoju na biegu jałowym czuć lekkie drgania jak się położy rękę na kierownicy.


W moim jest tak samo, czuć drgania na kierownicy na biegu jałowym, mimo że mam benzynke. Ja podejrzewam że to mogą być przewody wysokiego napięcia do wymiany.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:16, 27.11.2008

Z tego co zauważyłem to mój CTDI ćwierka tylko na zimnym silniku przez jakieś 10 minut, potem już jest ok. A czy u Ciebie jak stoisz na przykład na światłach, to czy tak delikatnie drży kierownica? Też nie wiem czy to normalne czy nie? Podczas jazdy nic nie drga, tylko podczas postoju na biegu jałowym czuć lekkie drgania jak się położy rękę na kierownicy.


Tak drga delikatnie, ale to chyba normalne, w koncu to mimo wszystko diesel.

[ Dodano: 2008-11-27, 11:18 ]

W moim jest tak samo, czuć drgania na kierownicy na biegu jałowym, mimo że mam benzynke. Ja podejrzewam że to mogą być przewody wysokiego napięcia do wymiany.


No u nas kabli nie ma, to chyba robi masa silnika. I tak w i-ctdi te drgania sa naprawde delikatne




IPB Skin By Virteq