Skocz do zawartości


RODO w HAKP

ADAS - Advanced Driver Assistance Systems


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:50, 13.05.2010

Czy ktoś ma w swoim Acco ten system, jeśli tak jak się sprawuje ?

http://en.wikipedia....istance_systems

http://www.teleatlas...ta_ct039182.pdf
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:59, 13.05.2010

W Acco możesz zamówić tylko część z tego co podałeś, a mianowicie aktywny tempomat i asystenta linii/pasa ruchu. Jest na forum co najmniej jedno acco (biały sedan) z tymi systemami, ale jak się dowiedziałem bez rewelacji.
W każdym razie za dużo elektroniki i może się skończyć jak ostatnio w volvo S60.....
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:43, 14.05.2010

Ile jest dopłaty za te systemy, nie ma ich w żadnej wersji tylko jako dodatek ?
Pewnie cena zaporowa jeśli nikt tego nie ma .
Ostatnio oglądałem w tv Accordeona z tymi systemami i niby mówili że ok,
Kogo jest ten biały sedan, zapytalibyśmy Go o opinie na ten temat .
  • 0

#4 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:52, 14.05.2010

NOMERCY, te dodatki można zamówić tylko w połączeniu z fabryczną nawigacją, co jeszcze winduje koszt (a fabryczna navi jest bardzo kiepska).
Bawiłem się tymi zabawkami w nowym Legend - aktywny tempomat działał tam na prawdę super. Pozostałe systemy to głupota jak dla mnie.
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:58, 14.05.2010

tak jednak nie mozna kupic samego aktywnego tempomatu bez tego lcas czy jak to sie tam nazywa. z tego co zauwazylem na jezdzie testowej samochod z tymi systemami ma mniej precyzyjny uklad kierowniczy i taki jakby bardziej spowolniony... ogolnie honda ma super uklad choc jak dla mnie ten z VIIgen jest bardziej sportowy niz ten z VIII moze przez cos w stylu serwotronica ale i tak jest bardzo prezycyjny czego nie mozna powiedziec o tym ze tymi systemami, sprzedawca potwierdzil moje odczucia.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:27, 14.05.2010

o tym ze tymi systemami


no i efekt (zresztą nie tylko występujący w Hondzie) jak byś jechał cały czas w koleinach - odczucie kiedy system pomaga utrzymać pas ruchu. Wg mnie szkoda kasy. Na aktywny tempomat też, po numerze z S60 zaufanie do takich systemów raczej spadnie.
  • 0

#7 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:15, 14.05.2010

ja tam ufam tylko sobie:)
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:49, 29.05.2010

Każdy doświadczony kierowca wie co ma robić :-)
Te systemy są dobre dla mniej doświadczonych kierowców :-)

Jaki jest koszt tych dodatków do podstawowej wersji ?
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:51, 29.05.2010

Systemy: ACC, CMBS, LKAS - 7 000 PLN (wyposażenie dostępne jedynie dla wersji z systemem nawigacji satelitarnej)
(dotyczy Executive 2.2 AT i MT, Executive 2.4 AT i MT)


Cała reszta (EPS, VSA itp. itd.) są w standardzie.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:54, 29.05.2010

To chyba nie duża kwota jak za takie systemy ?
  • 0

#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:31, 31.05.2010

moze i nie duze biorac pod uwage ze koszt tego samochodu to ponad 150k:) ale czy warto rezygnowac z przyjemnosci prowadzenia samochodu z precyzyjnym ukladem kierowniczym tylko po to zeby od czasu do czasu jadac po autostradzie wykorzystac LCAS? tempomat adaptacyjny fajna sprawa ale nie wiem czy bym nie zasnal za kierownica czegos co robi wszystko za mnie;) w moim aucie nie mam tempomatu i wydaje mi sie ze mi go brakuje a jak jezdzilem sluzbowym z tempomatem to uzywalem go tylko czasem bo denerwowalo mnie ciagle wlaczanie i wylaczanie ustawianie tego itp (ale nie jezdze duzo po autostradach)
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:32, 31.05.2010

Co do zasypiania za kierownicą z tymi systemami to było moje pierwsze pytanie jak o nich usłyszałem. Wyobraźcie sobie, zasypiasz jadąc spokojnie ekspresówką za zestawem i budzisz się ...... 300km dalej :mrgreen: (tak, wiem, w PL nie ma tak długich jednolitych odcinków :-P )
Niestety tak dobrze nie ma - system wykrywa, że nie trzyma się kierownicy i włącza wibrację :-P
  • 0

#13 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:34, 31.05.2010

wykrywa ale przeciez na czyms trzeba oprzec glowe;P a zeby nie bezposrednio na kierownicy to podpieramy reka;) a tak na powaznie to system jest bardzo ciekawy szkoda tylko ze przez to uklad kierowniczy sprawia wrazenie ospalego.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:47, 31.05.2010

przez to uklad kierowniczy sprawia wrazenie ospalego.


to pół biedy, reakcje tego systemu (utrzymywania pasa ruchu) przypominają jazdę w nierównych koleinach.

na czyms trzeba oprzec glowe


w sumie po co jest ta poduszka powietrzna w kierownicy. Gdyby była wielorazowa...... :mrgreen:
  • 0

#15 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:53, 31.05.2010

z tym ospalym ukladem kierowniczym mialem na mysli normalna jazde w miescie nawet gdy ten system jest wylaczony, po prostu w calym tym ukladzie sa dodatkowe silniczki itp przez co musimy to wszystko jakos napedzic. jezdzilem tym samochodem przez weekend w autokopex katowice i sprzedawca przyznal mi racje i pozniej przejechal sie ze mna 2.0 taki jak ma rafal66 i uklad kierowniczy dzialal zdecydowanie lepiej tzn byl bardziej czuly i szybciej reagowal
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq