Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Drgający lewarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:39, 26.01.2010

Witam, taki mam problem iż po uruchomieniu auta drga mi lewarek od zmiany biegów, gdy jadę droga drga mi coraz mocniej, i to nawet głośno to słychać. W czym tkwi problem?
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:08, 27.01.2010

sprzęgło albo skrzynia. obstawiam sprzęgło
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 285 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:33, 27.01.2010

Poduszki pod silnikiem też moga być przyczyną
  • 0


 


#4 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:13, 29.01.2010

Na luzie też drga czy nie??
Na wyższych obrotach nasila sie czy jest bez zmian?

Ja na początek obstawiłbym poduszke.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:50, 29.01.2010

na luzie tez drga, jadąc drogą czyli na wyżych obrotacg również drga i to mocniej, poduszki wymienialem wszytskie miesiac temu
  • 0

#6 jedker56

jedker56
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:E.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 21.04.2010

Wydaje mi się, że trzeba sprawdzić luzy mechanizmu zmiany biegów. Takie drgania mogą być spowodawane rówież nierówną pracą silnika, ale wtedy byłoby to na małych obrotach.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:54, 03.05.2010

Ja również w swoim Accordzie VI 99 r. diesel mam podobny problem. Lewarek ma bardzo duże luzy. Nie można określić jaki aktualnie jest wrzucony bieg. 3 i 5 bieg wygląda jak by był wrzucony 1 bieg. Nie ma problemu w wrzucaniem biegów. W niczym to nie przeszkadza ale strasznie denerwuje i hałasuje. Biegi wchodzą bardzo lekko. Nie ma żadnych zgrzytów itp. No i lewarek cały drży a przy tym bardzo hałasuje. Gdy go lekko przytrzymam hałasy ustępują. Byłem u mechanika, który stwierdził że wyrobił się przegub do zmiany biegów przy skrzyni biegów. Drugą rzeczą są drżenia które słychać tylko wewnątrz auta. Gdy stoję przed autem silnik pracuje wzorowo ale w środku słychać delikatne wibracje. Podobno to jakaś poduszka.
Mieliście coś podobnego? i Gdzie ewentualnie kupię poduszki pod silnik i ten przegub do zmiany biegów.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:18, 15.09.2010

jako że mam taki sam problem jak gangster_man i gagarinn bardzo proszę was o odpowiedź czy rozwiązaliście ten problem, jeśli tak to co było tego przyczyną :)
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:40, 20.09.2010

Koledzy wystarczy lekko skręcić śrubę która łączy lewarek zmiany biegów z cięgnem (ok pół obrotu) w tym celu mile widziany wjazd na kanał (śruba znajduje sie pod podłogą) Mi to pomogło.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:20, 20.09.2010

mi pierwsze co na mysl przyszlo to tez poduchy pod silnikiem
  • 0

#11 macias382

macias382
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:46, 20.09.2010

Ja również mam podobny "problem". Luźny lewarek czy to na biegu czy na luzie. Biegi wchodza płynnie, jednak luzy trochę denerwują przy ich wrzucaniu. Co może byc tego przyczyną? Wyrobily się jakieś swożnie tudzież tulejki czy tak jak pisał kolega skorpion81 - dokręcenie śruby powinno załatwic sprawę?
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:59, 20.09.2010

a jak przyspieszasz i puszczasz gaz (hamujesz silnikiem) to tez ci lewarek biega??
  • 0

#13 macias382

macias382
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:10, 21.09.2010

a jak przyspieszasz i puszczasz gaz (hamujesz silnikiem) to tez ci lewarek biega??


Nie, nic takiego nie ma miejsca. Luzy są jedynie widoczne w przełożeniach, że się tak wyrażę - w tunelu środkowym. Bardzo dobrze je widac po zdjęciu mieszka.
  • 0

#14 jedker56

jedker56
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:E.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 22.09.2010

Aby zlikwidować luzy trzeba wykasować luz na krzyżaku przy skrzyni biegów. Wymontować mechanizm zeszlifować szlifierką zanitowane bolce sztuk dwa, wybić tulejki. Są tam na jednym bolcu dwie tulejki gumowe z kołnierzem, dwie z teflonu z kołnierzem i tulejka metalowa. Nie miałem możliwości wytoczenia tulejek z gumy i dałem wytoczyć z teflonu o większej średnicy. Tokarz nie będzie miał z tym problemu. Jeśli są wybite otwory w krzyżaku wspawać grubsze podkładki lub rozwiercić i wspawać tulejki z kołnierzem, które musi wytoczyć tokarz. Zakupić śruby M8 szt 2 z niepełnym gwintem dobrze wymierzyć, aby po skręceniu nie było luzów i nakrętki samo kontrujące szt 3 daje to gwarancje, że się nie odkręcą. Drgania lewarka są od luzu na połączeniu mechanizmu zmiany biegów z lewarkiem. Trzeba wspawać tulejki dopasować śrubę M8 z niepełnym gwintem i będzie ok. Koszt zakupu mechanizmu zmiany biegów i lewarka w serwisie to koszt 950 zł. Zamienników nie ma. Mnie kosztowała naprawa 62 zł i około 20 minut pracy, browara nie zdążyłem wypić bo musiałem opuść kanał :mrgreen:
  • 0

#15 bartiH22A

bartiH22A
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Ictdi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:21, 25.09.2010

nasz jakieś zdjęcie tego cuda co robiłeś z kanału lub wyciągnięcie na zewnątrz.?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq