Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Rozdzielacz z gniazda zapalniczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 21.01.2010

Kupiłem nawigacje 5'' i upchnąłem ją do schowka pod radiem. pasuje jak ulał ale mam problem z zasilaniem, ponieważ kabel wychodzi na zewnątrz do gniazda zapalniczki. Wygląda to niezbyt ciekawie. Pomyślałem żeby wyjąć popielniczkę a potem schowek pod radiem i tam dostać się do zasilania które idzie do zapalniczki. Kupie rozdzielacz, zdejmę z niego wtyczkę a kable podepnę do zasilania. Gniazda umieszczę w schowku razem z nawigacją. Tam ją podepnę i mam nadzieję że będzie działać. Ale mam pytanie co wy o tym myślicie. Czy może jest jakieś łatwiejsze i lepsze rozwiązanie. I jak wykonać samo podłączenie? Czy ktoś może to już robił? Pozdrawiam!
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:52, 21.01.2010

Przed wszystkim sprawdź jak będzie z sygnałem GPS
jeśli zadziała to mozna dorobic gniazdo do zapalniczki w schowku na stałe lub wyprowadzic ze schowka przedłużacz gniazda zapalniczki.
W jednej i drugiej sytuacji zasilanie weźmiesz z gniazda zapalniczki które obecnia masz zamontowane - trzeba dostac się do gniazda od tyłu i dołaczyc dwa kabelki równolegle do zasilania gniazda
  • 0

#3 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 21.01.2010

Nawigację mam już w schowku. Sygnał jest OK! właśnie o tym myślałem żeby podpiąć się równolegle do zasilania zapalniczki od spodu a dodatkowe gniazda zapalniczek z rozdzielacza umieścić w schowku razem z nawigacją.
  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:13, 21.01.2010

nie potrzeba Ci jakiegos rozdzielacza - kup oryginalne gniazdo zapalniczki np na allegro i zamontuj na stałe w schowku lub kup przedłuzacz/ gniazdo zapalniczki na przewodzie izolowane z wtyczka zapalniczkową/ wtyczkę utniesz i podepniesz się pod zasilanie oryginalnego gniazda, a przez mały wywiercony otwór w schowku przełożysz kabelek i gniazdo luźne będziesz maił w schowku.
Ja kupiłbym z jakiegos rozbitka oryginalne gniazdo i zamontował bym na stałe.
  • 0

#5 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:24, 21.01.2010

Nie trzeba bedzie wiercic, bo ten schowek nie ma "sufitu" po calosci.
Przewod mozna poprowadzic pod nim, potem za nim i do srodka schowka od gory. Przynajmniej cos tak mi sie kojarzy :-)
Zreszta jak wyciagniesz ten schowek to zobaczysz. A wyciagniecie go to bulka z maslem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:26, 21.01.2010

no to sprawa prosta, bo w VI schowki są obudowane :))
  • 0

#7 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:35, 21.01.2010

jaką dokładnie navi kupiłeś ?? wrzuć fotkę jak to wygląda.
  • 0
F1

#8 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 21.01.2010

Dzięki Jarek! Dałem ci punkt. Rzeczywiście lepszy pomysł z tym przedłużaczem.
A kupiłem http://www.allegro.p...zestochowa.html
Kamerę cofania już zainstalowałem. Działa super i jest bezprzewodowa co upraszcza całą sprawę z montażem. Jutro zrobię fotkę i ją wrzucę.
  • 0

#9 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 21.01.2010

zrób ładne fotki jak to wygląda w schowku... rozumiem że schowek normalnie zamykasz? czy navi jest na stałe zamontowana czy nie ?
  • 0
F1

#10 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 21.01.2010

Tak schowek normalnie zamykam. Właśnie na tym polega cały cymes. Navi zamontowana jest na ramieniu z przyssawką. Wszystko z zestawu. Ale przyssawkę dodatkowo wzbogaciłem taśmą klejącą dwustronną. Czyli jest pół na stałe. Wszystko można wyjąć. Zrobię fotki to zobaczysz.

[ Dodano: 2010-01-22, 14:33 ]
Zdjęcia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#11 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 22.01.2010

nie no tragedii nie ma lepiej niż na szybie i do tego za klapką :mrgreen: jak z czytelnością podczas jazdy no i jak te mapy co tam są wgrane podobno auto mapa na tym hula... sprawdzałeś?? jak z sygnałem GPS zdarza się że zgubi :?:
  • 0
F1

#12 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 22.01.2010

z czytelnością jest ok. Specjalnie mi nie przeszkadza. Przy układzie rąk na godz. 10 i 2
zasłaniam ramieniem ekran. jeszcze nie sprawdzałem auto mapy ale to zrobię bo mapa która jest teraz jest średnia i trudno o aktualizacje. Sygnał GPS jest bardzo dobry. Można przełączyć sobie widok na wykresówkę na której jet pokazane użycie satelit, ilość widocznych, ilość używanych itp. Zdecydowałem się na takie umieszczenie bo wystarczy że zamknę klapkę i nie widać że mam GPS czyli mniejsze ryzyko włamania do auta. Poza tym Accord ma wysoką deskę rozdzielczą ja maksymalnie opuszczam fotel do dołu, wtedy ekran ogranicza mi widoczność gdy jest umieszczony pod szybą.
  • 0

#13 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:52, 22.01.2010

ja w sumie b.rzadko korzystam na navi ale irytuje mnie przyczepianie do szyby bo to szpeci poprostu w sumie mam palma MIO 560 myślałem też nad jakąś jednostką 2din ale taka pod schowkiem się nie schowa...
jest jeszcze taki patent http://www.allegro.p..._cb_reczne.html
ale jakoś średnio mi się to widzi za tą cenę :-)
  • 0
F1

#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:54, 22.01.2010

na tym cacydełku pracuje automapa - trzeba tylko zmienić nazwe pliku exe na taki jak nazywa sie oryginalna mapa zainstalowana fabrycznie.
Wszystkie informacje sa dostepne na forum http://www.my-navia....9dd31ad5191792a
  • 0

#15 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:59, 22.01.2010

Też myślałem nad jednostką 2 dinową za dużo przerabiania i koszt nieporównywalnie większy. Poza tym seryjne radio mnie zadowala a potrzebowałem tylko nawigacji. Na ten patent też się patrzyłem ale myślę że kierownica będzie przysłaniała obraz, chyba że zamotujesz od strony pasażera. No i jeszcze zasilanie - będziesz miał kabel dyndający koło kolan.

[ Dodano: 2010-01-22, 23:03 ]
Dzięki za info. Już się trochę zainteresowałem tematem wcześniej. A co myślicie o mapie Tom Tom na Europę?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq