Skocz do zawartości


RODO w HAKP

szum wewnątrz auta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:18, 08.01.2010

Mam problem bo po przekroczeniu 100km/h wewnątrz słychać szum powietrza czy to jest spowodowane zużyciem uszczelek w drzwiach :?: :?: :?: :?: :?: :?:
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:19, 08.01.2010

szum powietrza, to dość indywidualna sprawa. Dla jednego będzie cisza dla drugiego szum.
Tzn nagle zaczeło szumieć czy szumiało wcześniej?
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:31, 08.01.2010

jakiś czas temu było znacznie ciszej a teraz jak na zewnątrz jest mocny wiatr to tak słychać jakby było lekko uchylone okno przy ok 50-60 km/h :?: :?: :?: :?:
  • 0

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:36, 08.01.2010

a moze są niepodomykane okna ;-)

Sprawdz moze jakas uszczelka gdzies wystaje, naderwana jest ?
Wymieny uszczelek nie polecam bo koszt nowych jest co tu dużo mówić astronomiczny :->
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:41, 08.01.2010

okna są zamknięte bo czasem mam taki odruch jak szumi żeby je zamknąć ale już nie idzie
Obejrzę jeszcze raz dokładnie te uszczelki czy coś z nimi jest nie tak ale dzięki za pomoc ;-)
  • 0

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:08, 08.01.2010

Bez przesady jak będziecie tak narzekać to załapiecie jakiś syndrom :mrgreen: (Seth pamiętasz my też mieliśmy omamy słuchowe-teraz jest już lepiej.Pamiętajmy mamy zimę,temp.powietrza są ujemne,inne opony,asfalt mokry,a te odgłosy są inne niż w lecie.Jeżeli podczas jazdy nie leci Tobie zimne powietrze do środka to nie są uszczelki.
  • 0

#7 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:46, 08.01.2010

Myślę że Glinuś, wszystko wyjaśnił, w zeszłym roku też tak miałem. W trasie zdawało się że gdzieś jakby szyba byłą otwarta. Po 3 min załapałem że dźwięk jest taki jak jechałem w deszczu lewymi kołami po łączeniu asfaltu na środku jezdni ( taki pasek smoły), zupełnie inny dzwięk w samochodzie jak z niego zjeżdżałem.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:57, 25.04.2010

porostu accord VI generacji jest slabo wyciszony pod tym wzgledem i chyba w kazdej VI przy ok 120 jest juz dosc mocno slyszalny szum wiatru
  • 0

#9 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:48, 25.04.2010

Niestety VIgen ma skopaną aerodynamikę. Głośno właśnie przy 120km/h (wycieraczki zaczynają też słabo pracować). Poza tym wyciszenie tyłu to porażka. Może to wina nadwozia (CH6), albo mojego egzemplarza.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#10 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 25.04.2010

U mnie przy 120 też już jest szum, a przy 200 lepiej nie mówić ;-) Po przejściu z espero to i tak o wiele ciszej jest w środku.
  • 0

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:59, 25.04.2010

W VII gen też nie jest z tym najlepiej.Po prostu trzeba do tego się przyzwyczaić,chyba,że ktoś ma tyle samozaparcia,że wybebeszy auto i wygłuszy dobrymi matami.
  • 0

#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:13, 25.04.2010

Niestety VIgen ma skopaną aerodynamikę. Głośno właśnie przy 120km/h (wycieraczki zaczynają też słabo pracować). Poza tym wyciszenie tyłu to porażka. Może to wina nadwozia (CH6), albo mojego egzemplarza.


A tu się nie zgodzę, bo accord VIgen ma bardzo dobrą aerodynamikę, tzn wsp. Cx.
Gorzej z wygłuszeniem, to się zgadza. Przy 120 jest już wyraźnie słyszalny.
Za to z tyłu nie słyszę szumu wiatru. Może to rzeczywiście wina nadwozia liftbacka.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:17, 25.04.2010

W VII gen też nie jest z tym najlepiej.Po prostu trzeba do tego się przyzwyczaić,chyba,że ktoś ma tyle samozaparcia,że wybebeszy auto i wygłuszy dobrymi matami.


Przerobiłem to w ten weekend :mrgreen: dziś była próba na S8 tak pod 230km/h :mrgreen: wg mnie hałas od drogi jest mniejszy ale z powietrzem nic niestety nie da się zrobić :-(
  • 0
F1

#14 extrim

extrim
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 26.12.2012

Witam. Mam podobny problem. Przy prędkości 70-80km/h słychać dziwny dźwięk, jakby turkotanie coś jakby wpadające powietrze. Co dziwne ja pierwszy raz wsiadam do samochodu rano to dźwięk jest bardziej słyszalny, później już mniej. Dodam, że mam nadwozie liftback. Sprawdziłem wszystkie uszczelki, wydają się być ok. Pomyślałem sobie, że to może gdzieś przy wlocie powietrza do kabiny jest jakaś nieszczelność. Może macie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc
  • 0

#15 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6,037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:44, 27.12.2012

liftbacki mają to do siebie, niestety ;-) no i są mniej sztywne od sedana - to ma dość duże znaczenie, gdyż buda wyraźnie bardziej pracuje... a jak przyjdzie mróz - dają się we znaki jakieś skrzypienia itp z tylnej części samochodu (klapa itp).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq