Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Stuki w zawieszeniu

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mackry

mackry
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 06:26, 02.09.2015

Od niedawna jestem posiadaczem 8 generacji i zauważyłem stuki w przednim zawieszeniu na małych dołkach - czy ktoś ma pomysł. Poniżej linka od HEKA, który wrzucił - opis części zawieszenia 

http://www.accordklu...ów-zawieszenia/

 


  • 0

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4973 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:4,3
  • Wersja:GS430
  • KM:286
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:44, 02.09.2015

zapewne gumy staba i łączniki przód do sprawdzenia, w gorszym wypadku sworzeń wahacza górnego wyklepany 


  • 0

#3 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:23, 02.09.2015

tylko dodam, że zawieszenie w VIII gen jest bardzo trwałe. Jednak nawet w pełni sprawne głośno pracuje. Sprawdź jednak czy nie masz luzu na maglownicy z prawej strony, wiele modeli ma taki problem.


  • 0

#4 mackry

mackry
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 13:34, 02.09.2015

tylko dodam, że zawieszenie w VIII gen jest bardzo trwałe. Jednak nawet w pełni sprawne głośno pracuje. Sprawdź jednak czy nie masz luzu na maglownicy z prawej strony, wiele modeli ma taki problem.

wiem wiem, tylko pukanie odczuwam na lewym kole a na kanale gościu oznajmił, że to na jakieś gumie stuka, tylko nie wiem jakiej i nie przy samym kole tylko bardzie w stronę silnika -czy ktoś wie co to za tuleja lub guma do wymiany 

Magiel chyba odpada przy przebiegu 112 tys. km


Użytkownik mackry edytował ten post 13:34, 02.09.2015

  • 0

#5 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4973 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:4,3
  • Wersja:GS430
  • KM:286
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:10, 03.09.2015

guma/tuleja/poduszka stabilizatora...to najszybciej wywala się w zawieszenie w Accordzie 


  • 0

#6 Bartlomiej

Bartlomiej
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:255KM i płaskie 537NM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:35, 15.05.2017

wiem wiem, tylko pukanie odczuwam na lewym kole a na kanale gościu oznajmił, że to na jakieś gumie stuka, tylko nie wiem jakiej i nie przy samym kole tylko bardzie w stronę silnika -czy ktoś wie co to za tuleja lub guma do wymiany 

Magiel chyba odpada przy przebiegu 112 tys. km

Znalazłeś powód?


  • 0

W poszukiwaniu mocy...


#7 jerry69

jerry69
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:Czeladź
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:204
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:55, 21.02.2026

Hejo a, jak stuka na nierównościach ale z tyłu?
  • 0

#8 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1787 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 82
Wzorowa

Napisano 14:01, 21.02.2026

łącznik stabilizatora, poduszki stabilizatora, może sworzeń w górnym wahaczu, najpierw to sprawdź


  • 0

#9 jerry69

jerry69
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:Czeladź
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:204
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:34, 21.02.2026

sprawdzilismy sworzeń odkrecając go tylko od zwrotncy i jest bardzo lużny, mozna go bardzo lekko obracac, przechulac itd. nie stawia zadnego oporu

czy to oznacza ze jest zuzyty?


  • 0

#10 Kubek

Kubek
  • Klubowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:45, 21.02.2026

sprawdzilismy sworzeń odkrecając go tylko od zwrotncy i jest bardzo lużny, mozna go bardzo lekko obracac, przechulac itd. nie stawia zadnego oporu

czy to oznacza ze jest zuzyty?

tak


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq