Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Centralny a kierunkowskazy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#76 maniek82

maniek82
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:51, 11.10.2014

witam ,ja mam podobny problem ,tylko że mi przestała mrugać prawa strona auta  .lewa mruga normalnie po wł.wył alarmu.Miał ktoś z was takie coś?


  • 0

#77 LimaK

LimaK
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Skawina
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:eg8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 26.08.2015

WItam Koledzy.

 

Jestem nowym użytkownikiem na forum. Jednakże często z niego korzystałem jako niezarejestrowany użytkownik i wiem, że nie należy co chwilę zakładać nowych tematów. Tak więc odgrzebując temat chciałem Was zapytać czy komukolwiek udało się rozwiązać problem niemrugających  kierunkowskazów?

Mam wersję 1.8i LS więc wg tego tematu nie mam alarmu. Jednakże uzyskałem informację, że każda Hania (nawet pomimo braku alarmu) powinna zamrugać. Centralny działa ok. Po otwarciu każdych drzwi, klapy bagażnika pojawia mi się kontrolka  na desce rozdzielczej. Jedyny znak jaki samochód mi daję, że został otwarty/zamknięty to włączenie lub wyłączenie się lampki oświetlenia wnętrza.

Jeśli ktokolwiek wie jak rozwiązać ten problem to proszę o pomoc.


  • 0

#78 PawełSTN

PawełSTN
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Łuków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 08.10.2016

Witam.
Czyżby nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu.??
Dodam, że u mnie pod maską stojąc przed samochodem po prawej stronie obok kielicha jest taka plastikowa "kulka" wielkości jabłka, jest w niej miejsce na jakiś mały kluczyk, domyślam się, że to coś moze od alarmu?? Czy źle myślę??
Dodatkowo centralny działa dobrze, jednak nie mrugają kierunki, jedyny znak to zapalająca się przy otwarciu z pilota lampka w środku auta.

Samochód to Honda Accord 1999r 2.0 LS

Jeżeli komuś udało się coś poradzić prosiłbym o pomoc.


  • 0

#79 vova777

vova777
  • Forumowicz
  • 502 postów
  • Skąd:Pruszków / Sudowa Wysznia (Ukraina)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 20
Super

Napisano 20:12, 08.10.2016

Co do zamykające się auta przy otwartej klapie-tak powinno być. Jak otwieramy auto z pilota a nie otwieramy żadnych drzwi tylko klape to centralny zamyka auto mimo otwartej klapy.
Co do nie migajacych kierunkow-da się to zrobić , ja tak mam zrobione. Niestety nie robiłem tego sam a znajomy elektryk samochodowy , ale zajelo mu to może 40min do goziny. Wiec pewnie nie jest to jakoś bardzo skomplikowane. Wiem tylko ze użył podwójnego przekaznika (na zamykanie i otwieranie). Myśleliśmy ze będzie to bardzo krótkie mrugnięcie , ale okazało się że sygnał z centralnego jest całkiem długi (około 2 sek) wiec jest idealnie jak dla mnie.
Jestem bardzo zadowolony z efektu bo też mnie męczyło nasluchiwania zamknięcia.
  • 0

#80 PawełSTN

PawełSTN
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Łuków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 09.10.2016

Dzisiaj patrzyłem, rozkręciłem plastikową obudowę zamka maski i tam nic nie zobaczyłem ciekawego. nie idą tam żadne kable.
Czujnik zamknięcia klapy bagażnika działa, bo przy otworzeniu zapala się kontrolka na desce rozdzielczej.
Dodatkowo ta dioda miedzy wskaźnikiem temperatury a poziomu paliwa nie mryga wgl..


  • 0

#81 wojtek45113

wojtek45113
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Przeworsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:HATCHBACK 5D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 11.06.2017

witam. u mnie jest taki myk, że gdy zamykam/ otwieram auto z kluczyka kierunkowskazy dzialaja, ale zas gdy robie to z pilota to nie. co moze byc przyczyna?


  • 0

#82 Driver96

Driver96
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:45, 14.12.2020

No dobra, widzę temat rozwiązany tylko połowicznie, więc odświeżam bo nie znalazłem odpowiedzi. Także:

Siema

Mam accorda vi coupe 2.0 czyli wersja na europę. Poprzedni właściciel twierdził że kiedyś kierunki przy zamykaniu z pilota migały natomiast już nie migają. Nie widziałem specjalnie dojścia do kabli czujnika zamknięcia maski (wyczytałem że zazwyczaj on jest główną przyczyną awarii) więc go usunąłem. Sprawdziłem napięcie jego kablach - 12V czyli dotąd wszystko w porządku. Niestety przy rozwartych kablach światełka dalej nie mrugają, przy zwartych również. Zostawiłem rozwarte i zaizolowałem. Rozumiem że przyczyną może być w takim razie przekaźnik tylko który? rozwiązał ktoś ten problem? Dzięki za odp.


Użytkownik Driver96 edytował ten post 15:47, 14.12.2020

  • 0

#83 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 285 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:10, 07.12.2022

U mnie są takie czary. Dp niedawna przy zamykaniu i otwieraniu mrugały wszystkie kierunkowskazy - przód, tył, lusterka. Obecnie nie mrugają lusterka, a z tyłu mrugają pozycyjne, z przodu kierunki mrugają.

Miał ktoś podobnego rebusa?  Sprawdzę jeszcze co się dzieje przy zamykaniu z kluczyka.


  • 0


 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq