Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stuki w kabinie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:13, 11.10.2009

Cześć

Coś stuka w z prawej strony z tyłu mojego Tourera.
Są to pojedyncze stuki pojawiające się przy hamowaniu, ruszaniu oraz jeździe po nierównościach - ruszę mocniej i "puk", przyhamuję mocniej i"puk", auto się rozbuja na nierównościach i "puk", "puk".
Efekt jest taki jakby coś luźnego latało. Początkowo myślałem że to metalowa końcówka pasa bezpieczeństwa 5tego pasażera która w mojej wersji z homologacją schowana jest pod podsufitkę przemieszcza się przy hamowaniu i przyspieszaniu i powoduje taki efekt jednak po jej wyciągnięciu to samo.

Gdyby nie fakt że jest to VIII gen i ma przejechane dopiero 5kkm szukałbym w zawieszeniu ale tak :-(.

Czy ktoś miał może coś podobnego ?

pz

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:19, 12.10.2009

mikahan, tak czy inaczej ... masz nowe autko, na gwarancji więc jak masz chwilę czasu to niech się ASO tym martwi i kombinuje i nie czekaj na posty na forum bo nie koniecznie mogą się sprawdzić.

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#3 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:41, 12.10.2009

mikahan, a w bagażniku nic? gaśnica, trójkąt, apteczka?
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#4 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 12.10.2009

W zasadzie co było można to chyba już sprawdziłem. Jeździłem nawet ze złożonymi siedzeniami i majstrowałem z uchwytem nad tylnymi drzwiami. Sprawdziłem chyba z 10 rożnych rzeczy i nic a raczej cały czas coś "puk", "puk" :-). Czytałem coś na forum hondaclub ze ktoś miał luźny zawias tylnych drzwi i było podobnie.

Ale już nie mam pomysłów. Jutro jadę do ASO. Az sam jestem ciekawy co to ?

pz

[ Dodano: 2009-10-13, 16:41 ]
Bylem w ASO. Przy odbiorze mówili ze zrobione i ze powodem był jakiś luz blachy przy ciężarowej kratce homologacyjnej.
Wyjeżdżam na ulice i ..... dalej "puk","puk" :-(

pz

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:29, 21.10.2009

U mnie jest niestety to samo. Z prawej strony gdzieś z okolicy tylnych drzwi lub słupka .
Dźwięk przypomina wypięty kabel z wiązki stukający o coś . Trudno zlokalizować gdyż jak
ktoś siądzie na przedni fotel lub tylną kanapę z prawej strony jest natychmiast cisza.
Fotel przedni już tak przejrzałem od spodu – nie mam żadnych uwag , tylna kanapa – nie ma co sprawdzać , w bagażniku również jest OK.
Do ASO nie mam ochoty jechać - jak rozbiorą tapicerkę to wtedy mogą być świerszcze .
Może ktoś miał podobny przypadek i rozwiązał go .

#6 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 21.10.2009

U mnie jest niestety to samo. Z prawej strony gdzieś z okolicy tylnych drzwi lub słupka. Dźwięk przypomina wypięty kabel z wiązki stukający o coś . Trudno zlokalizować gdyż jak
ktoś siądzie na przedni fotel lub tylną kanapę z prawej strony jest natychmiast cisza.


To witam w klubie stuków-puków z tyłu z prawej :-)
Mi kojarzy się to z jakimś cięższym metalowym elementem ale mogę się zgodzić że słusznej wielkości wiązka kabli możne dawać ten sam efekt.
Nie zauważyłem żeby siedzący pasażer likwidował objaw ale sprawdzę.
Odnośnie ASO to też czasami mam wrażenie że to skrót od: Autonomicza Samo Obsługa :-).

Bedę walczył jak znajdę przyczynę to dam znać.

[ Dodano: 2009-10-24, 10:02 ]
Znalazłem w necie taka opinie dot VIIIgen.:

"...Jeśli słyszysz stuki w tylnym zawieszeniu to może
być to spowodowane złą konstrukcją tylnych
hamulców a dokładnie luzem jaki powstaje pomiędzy
klockiem hamulcowym a ramieniem dociskającym owy
klocek. Byłem w serwisie hondy i stwierdzili że to
przypadłość tych modeli. Polecają swoje sprawdzone
metody..."

Może to jest to ? Czy ktoś potwierdza tą informację ?

pz

[ Dodano: 2009-10-31, 14:07 ]

U mnie jest niestety to samo. Z prawej strony gdzieś z okolicy tylnych drzwi lub słupka .
Dźwięk przypomina wypięty kabel z wiązki stukający o coś


Dzisiaj odkryłem coś nowego. Jak otworze tylne drzwi tak na 20-30 cm i trzymając za klamkę i ramę szyby poruszam góra dół to słyszę takie samo pukanie jak opisywałem. I to pewnie będzie to - na 100% coś w drzwiach.
Czy u Ciebie tez tak jest ?

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:29, 19.11.2009

Dzisiaj byłem w ASO . Zdjęli tapicerkę ze słupka . Wszystkie kable na miejscu pięknie spięte i unieruchomione . Podczas jazd bez tapicerki dźwięk przypominał pracujące na zgrzewie blachy nadwozia (skrzypienie stukanie i inne atrakcje) . W profile zamknięte i ogólnie obficie wtrysnęli środek konserwujący . Wszystko ucichło .Teraz jest OK . Gdyby się pojawiło mam jechać .
W accordach częstą usterką jest buczący głośnik w drzwiach od strony pasażera , nawet tego nie sprawdzali tylko zamówili i do wymiany.
Podczas kołysania i ruszania drzwiami otwartymi u mnie nic nie było słychać .

#8 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 19.11.2009

Dzisiaj byłem w ASO . Zdjęli tapicerkę ze słupka . Wszystkie kable na miejscu pięknie spięte i unieruchomione . Podczas jazd bez tapicerki dźwięk przypominał pracujące na zgrzewie blachy nadwozia (skrzypienie stukanie i inne atrakcje) . W profile zamknięte i ogólnie obficie wtrysnęli środek konserwujący . Wszystko ucichło .Teraz jest OK . Gdyby się pojawiło mam jechać .
W accordach częstą usterką jest buczący głośnik w drzwiach od strony pasażera , nawet tego nie sprawdzali tylko zamówili i do wymiany.
Podczas kołysania i ruszania drzwiami otwartymi u mnie nic nie było słychać .


moj glosnik w tylnych prawych tez trzeszczy od nowosci :-(

#9 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:39, 19.11.2009

z tym stukaniem w tylnej klapie tourera. Pisalem chyba o tym już. Wiele wizyt w ASO, za kolejnym nawet zamek w tylnej klapie zmieniali..i oczywiscie dalej nie pomogło. Zobaczcie czy przy otwartej klapie tylnej przy jeżdzie na nierównosciach dalej stuka (wiem że będzie piskał ale stuki głośniejsze są). U mnie przy otwartej nie stkało..wreszcie coś poiprawili (chyba na maxa te bolce gumowe odbojniki odkrecili) i przestało. Info ASO HondaPlaza-na pewno bedą wiedzieli ...
teraz za to zaczęło trochę trzeszczeć po bokach z przodu, coś jakby w drzwiach przednich ...ale mozna się przyzwyczaić..ciut głosniej radio

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#10 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:00, 20.11.2009

Dzisiaj byłem w ASO . Zdjęli tapicerkę ze słupka . Wszystkie kable na miejscu pięknie spięte i unieruchomione . Podczas jazd bez tapicerki dźwięk przypominał pracujące na zgrzewie blachy nadwozia (skrzypienie stukanie i inne atrakcje) . W profile zamknięte i ogólnie obficie wtrysnęli środek konserwujący . Wszystko ucichło .Teraz jest OK . Gdyby się pojawiło mam jechać .
W accordach częstą usterką jest buczący głośnik w drzwiach od strony pasażera , nawet tego nie sprawdzali tylko zamówili i do wymiany.
Podczas kołysania i ruszania drzwiami otwartymi u mnie nic nie było słychać .


moj glosnik w tylnych prawych tez trzeszczy od nowosci :-(


Accordy z przełomu 2008/2009 stały na prawie 30 stopniowym mrozie(rekordowe mrozxy mieliśmy), więc doświadczone są od nowości, różne rzeczy mogą wychodzić...

ps. wszystkie samochody stały na tym mrozie... pozdr :)

#11 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 20.11.2009

teraz za to zaczęło trochę trzeszczeć po bokach z przodu, coś jakby w drzwiach przednich ...ale mozna się przyzwyczaić..ciut głosniej radio


Mi delikatnie trzeszczy na dziurach w drzwiach kierowcy na łączeniu gumy z plastikiem od słupka, pod sufitem, nad lewym ramieniem. Jak przycisnę palcem to się uspokaja.

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:16, 22.11.2009

masakra, że płacisz za autko stówę i po paru chwilach Ci zaczyna trzeszczeć...

dzisiaj Panowie tak robią samochody i to mnie mocno przeraża :k

#13 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:13, 23.11.2009

masakra, że płacisz za autko stówę i po paru chwilach Ci zaczyna trzeszczeć...

dzisiaj Panowie tak robią samochody i to mnie mocno przeraża :k


prawie 120 :-( . Tez mnie to denerwuje ale zbieram wszystkie uwagi pojade do ASO - niech robią.

[ Dodano: 2009-11-29, 22:07 ]
Problem stuków w drzwiach rozwiązany. ASO potwierdziło że problem był z zawiasem tylnych drzwi. Poprawili i jest ok. Metoda detekcji tej usterki jak pisałem wcześniej. Otworzyć drzwi na około 30 cm. Chwycić za klamkę i ramę okna i poruszać góra dół dosyć mocno ale z wyczuciem. U mnie były wtedy słyszalne owe stuki które pojawiały się również podczas hamowania, przyspieszania i na dziurach.

#14 po

po
  • Nowy
  • 6 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 17.06.2010

Heh, mam dokladnie te sama przypadlosc, z tym ze stuki odbieram raczej z okolic zamka drzwi kierowcy, ale nie zaloze sie czy nie jest to w okolicach zawiasu tylnych lewych drzwi.
Puk puk przy przyspieszaniu, puk puk przy hamowaniu, puk przy przejezdzie po nierownosciach.
A co ciekawe po dluzszym postoju na poczatku bez pukania :-P

Sprawdze dzis organoleptycznie metode ciagania za klamke drzwi tylnych.

#15 mikahan

mikahan
  • Forumowicz
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 21.06.2010

... po 12kkm znowu stuka :-(. Chyb ASO się nie przyłożyło do naprawy.




IPB Skin By Virteq