Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak wyjąć zegary w 5 gen?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:17, 28.09.2009

Chciałbym u siebie w Accordzie zrobic podświetlane wskazówki zegarów jednak nie mam pojecia jak wymontować zegary, zeby niczego nie uszkodzic. Ktos moze ma jakąś instrukcję jak to sie robi w 5 gen usa, coupe albo aerodecku?

 


#2 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:59, 29.09.2009

w CD7 zaczynasz od podłokietnika, potem zdejmujesz część z radiem i dopiero masz dostęp do śrub trzymających panel z zegarami i sterowaniem nawiewem. Po tych przeszkodach witasz się z zegarami ;)
Najzabawniejsze jest to, że nie wszędzie w V gen trzeba wykręcać podłokietnik i część z radiem :/
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#3 aparacik

aparacik
  • Forumowicz
  • 14 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 29.09.2009

B2F, wejdz na ta stronke http://accord.ncse.p...opic.php?t=2677 i postepuj zgodnie z zaleceniami sapera. sciagnij tego manuala, do ktorego on podal linka i tam masz wszystko narysowane- tez mialem z tym problem, ale z manualem dalem rade :-P

#4 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 19:35, 29.09.2009

Dzięki aparacik. Dzisiaj troszke sam porokminiałem i troszke trzeba bedzie rozbebeszyć ale trudno. Teraz kolejne pytanie: jakich diód najlepiej użyc aby zmienić podświetlenie? Oczywiście podświetlenie zegarów zostanie zielone tylko ze te, które teraz jest, jest strasznie mdłe i jak dojdą podświetlane wskazówki to wtedy usunę te lampki, które świecą na zegary od góry. Generalnie chciałbym zeby to wyglądało tak:

Dołączona grafika

Mam tylko pytanie co do wskazówek: czy wystarczy kupić od auta w którym one były poświetlone i dać diodę przy osi tej wskazówki i to oświetli ja całą czy poświetlenie to wyższa szkoła jazdy?

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:06, 24.10.2009

Witam. Dołaczam sie do pytania jakie diody zastosować jako zamienniki mdłego podświetlenia tarcz w V gen. Przymiezam sie do błękitnych diód 12v tylko jaki przekrój?? 5mm?? :-|

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:51, 24.10.2009

Przymiezam sie do błękitnych diód 12v

Zakazuje Tobie stosowanie niebieskich diod w Accordzie! To nie golf 3.

wybieraj
http://radioserwis.p...ade7c899eafd58a
Ma być rozpraszająca. Na poważnie teraz, tylko nie niebieskie.

Do zobaczenia na trasie.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:13, 24.10.2009

To jakie proponujesz jak nie niebieskie? Obawiam sie ze inne bedą dalej mdłe i nieczytelny bedzie zegar.

#8 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
Reputacja: 20
Super

Napisano 11:36, 04.02.2010

witam ciekawi mnie czy zrobiliście juz to podswietlanie zegarów ? jak tak to prosze o zdjęcia. a teraz taka rada niedawno robilem z bratem to samo tylko w crx, diody led które sa przystosowane do 12v i sa w cokole jak zarówki te z linku sa do d... gdyz one są przystosowane do 12v a jak mamy ładowanie dobre to jest napięcie okolo14 v i wiecej, co za tym idzie diody sie palą, wiem z doswiadczenia. z bratem zrobiliśmy z diod kupionych na allegro flux tak jakby podkowe pod zegary na niej chyba 8 diod flux na jeden zegar i one były podłaczone do stabilizatora napięcia i dopiero takie rozwiazanie jest na lata, żadne diody tego typu http://radioserwis.p...ade7c899eafd58a

#9 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
Reputacja: 31
Super

Napisano 01:35, 20.04.2012

A może ktoś z was Wie jaka żarówka idzie do podświetlenia zegarka w Accord V?;> robiłem u siebie naprawe całego oświetlenia a do zegarka nie mogłem znaleść żarówki... jaka tam idzie?;>

#10 Guest_ARCZI2005_*

Guest_ARCZI2005_*
  • Guests

Napisano 05:30, 20.04.2012

Przerabiałem temat zamienniki diodowe do zegarów efekt tandetny nie doświetla wszystkiego w jednym miejscu bardziej w drugim słabiej nie polecam.Najlepsze są oryginalne :ok
Dołączona grafika

#11 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
Reputacja: 31
Super

Napisano 13:09, 20.04.2012

A w Zegarku jaka jest żarówka?;> bo nie mogłem dopasać...
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#12 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 15:20, 20.04.2012

A może ktoś z was Wie jaka żarówka idzie do podświetlenia zegarka w Accord V

jest standardowa jak w reszcie oświetlenia tylko jest polutowana i ciężko będzie ją wyjąć ;-)

#13 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
Reputacja: 31
Super

Napisano 20:09, 20.04.2012

no a całość w oprawce da sie gdzieś kupić czy cały zegar tanio trzeba gdzieś upolować?;>
bo męczyłem sie aby dopasować tam żarówkę ale nie chciała świecić.

#14 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:49, 20.04.2012

jak pamiętam po wymianie też trzeba polutować, możesz spytać w Hondzie bo w sklepie nie dostaniesz. Zegarek gdzieś był na forum for sale za 15 złotego

#15 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:54, 20.04.2012

A w Zegarku jaka jest żarówka?;> bo nie mogłem dopasać...


w V gen. zegarek podświetla standardowa żaróweczka do podświetlenia deski, czyli T5
żarówkę wsuwa się w oprawkę, a oprawkę wkręca w zegarek
polecam włożyć diodę (białą) - bardzo dobrze podświetla
AK




IPB Skin By Virteq