Skocz do zawartości


RODO w HAKP

szarpie silnikiem przy stalej predkosci


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:15, 14.09.2009

witam mam problem z honda 97r ,2.0 iES strasznie szarpie silnikiem przy stalej predkosci i przy przyspieszaniu.Wymienilem juz caly uklad zaplonowy i bez skutku, ustawialem zawory,sprwdzalem przewody podcisnieniowe i nic!!!!Prosze o pomoc!!!!

#2 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:53, 14.09.2009

szarpie przy konkretnych obrotach czy na całej długości?

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:23, 14.09.2009

od2tys do3tys

#4 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:26, 15.09.2009

na benzynie i na gazie jest tak samo ???

#5 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1,811 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:59, 15.09.2009

Można jeszcze filtr paliwa sprawdzić. Pamiętasz że kiedyś ktoś w Mitsubishi miał taki problem i sugerowali że może to być wina ECU.

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:55, 15.09.2009

witam!Gaz zalozylem miesiac temu i sie nasililo na benzynie mniej szarpie wiec wykluczam uklad paliwowy.Pozdrawiam

#7 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 15.09.2009

1. zobacz czy świece nie są zalane olejem ja tak właśnie miałem i szarpało
2. zobacz na rure powietrzną od filtra czy nie łapie gdzies lewego powietrza

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:33, 15.09.2009

patrzalem ze swiecami wszystko ok sa suche i rura od filtra wprzadku

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:24, 14.10.2009

Ja mam dokładzie to samo przy Accordzie rocznik 96 pojemność 1,8.Wymieniłem świece, kopułkę z palcem i kable świecowe. Co dalej?

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:20, 11.11.2009

Podepne sie :) bo mam to samo ;|

Ja wymieniłem narazie świece i wyregulowałem zawory a on dalej podszarpuje... meczylem swojego gazownika bo po zalozeniu LPG problem sie pojawil... gazwonik naprawde sie staral pomoc ale dupa... wciaz to samo... i co gorsza... na benzynie rowniez aczkolwiek szarpanie jest mniejsze...

w następnej kolejnosci mialem ruszyc kable WN i kopułke... ale jak widze to nie pomaga... ehh

PS>

Poszukałem trochę na forum i... http://www.accordklu...opic.php?t=2814 moze to reduktor ?

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:21, 12.11.2009

Miałem ten problem.
Wymieniłem kable świece, kopułkę wraz z palcem.Elektryk zdiagnozował mi spaloną sondę lambda i dziury w tłumiku.Po wymianie sondy szarpania są bardzo delikatne.Ale nie zostały usuniete do końca.Po oględzinach elektryk powiedział, że to bradzij bedzie przyczyna mechaniczna niz elektryczna.
Sam nie wiem gdzie sie teraz udać.

#12 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 12.11.2009

Panowie,

ja również z tym walczyłem i powymieniałem sukcesywnie wszystko co mogło powodować bo nikt nawet w ASO już nie wiedział o co chodzi z tym poszarpywaniem - u mnie delikatne ale odczuwalne.
Podstawowe rzeczy to: czyste filtry, dobre świece i przewody WN, w kopułce brak spieków na stykach i na palcu rozdzielacza, sprawna cewka zapłonowa, szczelny układ dolotu i czysta przepustnica, sprawna sonda lambda, szczelny układ wydechowy i drożny katalizator . Wszystko to u mnie było sprawdzone i co trzeba wymienione i nadal lekko było czuć przy stałej prędkość delikatne poszarpywanie (jakby zastanawiał się czy jechać do przodu czy zwalniać).
Dopiero jak zmieniłem wtryski od gazu (na MegicJet) (skróciłem wężyki idące od wtrysków do kolektora) i założyłem dobry filtr fazy lotnej (Matrix) a potem idealnie zostały ustawione wszystkie parametry w instalacji gazowej zaczął normalnie jeździć.
ECU auta przestawiało się jak jeździłem na gazie, dlatego że niektóre elementy instalacji były u mnie źle dobrane i konfiguracja instalacji nie do końca poprawna.



.

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:02, 12.11.2009

Tylko u mnie też są lekko odczuwalne szarpania, ale w bardzo, bardzo malutkim stopniu na benzynie.Na gadzie szarpania są bardziej odczuwalne.

#14 loot

loot
  • Forumowicz
  • 421 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:26, 12.11.2009

ja bym na początku celował w filtr paliwa, jeżeli dawno nie wymieniany.

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:18, 25.11.2009

ja też zmienilem wtryski na Magic Jet i jest wszystko :ok




IPB Skin By Virteq