Skocz do zawartości


RODO w HAKP

LPG we Wrocławiu, gdzie zalożyć?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:12, 14.09.2009

Witam
Jako nowy, przedstawię się, jestem K.
Posiadam accorda 1999 z silnikiem 2.0 VTEC
I w najbliższym czasie chcę założyć doń LPG.
Wertuję i wertuję bezkres internetu i niestety nie zdecydowałem do dziś, gdzie warto założyć instalację we Wrocku.

Bardzo wdzięczny będe za wszelkie info na ten temat.


Drogą czytania dowiedziałem się z różnych źródeł (np ponoć jeden z lepszych wartatów pod Gliwicami), że: dobre są Landi Renzo, BRC (coraz mniej dobrych opinii a miałem tą zakładać), STAG-4, Stag-300.. Teraz już sam nie wiem, co warsztat to inne opinie, też polskie instalacje mi polecano, wiadomo, każdy chwali swoje, tym bardziej warsztat.

Będe wdzięczny za pomoc.

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:09, 14.09.2009

Tu masz odpowiedź:
https://www1.ac.com....&t=2217&p=19192

Poza tym widać, że nie czytałeś działu LPG. Przyznaj się bez bicia. Poza tym masz dobre źródła.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:18, 14.09.2009

Tu masz odpowiedź:
https://www1.ac.com....&t=2217&p=19192

Poza tym widać, że nie czytałeś działu LPG. Przyznaj się bez bicia. Poza tym masz dobre źródła.


przyznaj się bez bicia - nawet nie przeczytałeś tytułu tego posta? Gdzie tam jest polecony jakikolwiek warsztat? Bo chodzenie od warsztatu do warsztatu i pytanie kto zrobi lepiej jest durne - wiadomo, że każdy zrobi to najlepiej.

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:25, 14.09.2009

Zapomniałem napisać. We Wrocku będzie krucho z dobrym zakładem.

Do zobaczenia na trasie.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:31, 14.09.2009

no i to mnie zabolało... :( damn
tak się spodziewałem
no a z tego co jest na rynku, to na jaki warsztat można sie zdecydować? dzisiaj coś Sparko mi się chwaliło i Alma na Grabiszyńskiej, że stagi montują, co o nich sądzisz? Bo negatywów nie brakowało w sieci o nich....

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:45, 14.09.2009

Polecam lpg-forum.pl Ja jestem z Podlasia :mrgreen:

Do zobaczenia na trasie.


#7 RPcustoms

RPcustoms
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:40, 14.09.2009

A ja polecę warsztat oddalony 30 Km od Wrocławia w Siemianicach ok. Obornik Śląskich dokładnie u Garbacza, jakieś 3-4 mieś. temu zakładałem gaz do swojego accorda (sekwencja BRC) zero problemu z instalacją chodzi jak w Szwajcarskim zegarku :-D

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:22, 15.09.2009

żeby nie było :)
Doczytałem :)
Czyli najlepszy zestaw do mojej hani to:
- Elektronika: Stag 300, Stag 300 plus, Stag 4
- reduktor: Zavoli lub EG (obecnie niedostępny) lub Scorpion ST/GT, tutaj należy pamiętać o zapasie KM w reduktorze np. silniki 1.8-2.0 o mocy 136-147 KM najlepiej stosować reduktory do ok 200 KM, 2.2-2.4 o mocy 212-190 KM reduktor 200KW czyli ok 280 KM,
- listwa wtryskiwaczy: Matrix HD344 lub HD 544, ewentualnie tańsze rozwiązanie MagicJet.

Zadzwoniłem dziisja do jednego z zakładów - poleconych już tutaj na forum - i gość powiedział, że inną listwe daje - jakiegoś Volteca, czy jakoś tak brzmiało fonetycznie.... co Wy na to?

[ Dodano: 2009-09-15, 09:27 ]
bo dodam, że praktycznie zdecydowany jestem na niego, zakłada tylko STAGi

#9 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:34, 15.09.2009

wŚwidnicy też dobrze montują LPG, specjalizują się w BRC ;) Do Świdnicy masz już niedaleko ;)

[ Dodano: 2009-09-15, 10:36 ]
Też sie zastanawiam nad LPG ale boję problemów z silnikiem, pracuje jak pszczółka i nie chce żeby coś sie zaczęło dziać a mam dopiero 128 tyś przybiegu...

Honda... szybsza niż wygląda.......


#10 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:33, 15.09.2009

Volteca, czy jakoś tak brzmiało fonetycznie.... co Wy na to?


Jak chcesz mieć kłopoty to zakładaj, masz po to wymienione w wątku elementy jakie zakładać aby nie popełniać już tych samych błędów co inni.

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:38, 15.09.2009

kurrrrrrrrrrrr, facet się uparł, że on takie zakłada, rwa mać, a już byłem przekonany do tego warsztatu:(

[ Dodano: 2009-09-15, 11:40 ]
to w takim układzie, któs docelowo poleci zakład, który właśnie preferowany zestaw na tym forum, poprawnie założy we Wrocławiu???
Czy coś takiego nie ma miejsca?

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:06, 15.09.2009

Nie wiem dlaczego ale hurtownie wpychają każdemu gazownikowi te cholerne Valteki w zestawach, i gazownicy mają na takich zestawach spore rabaty i dlatego namawiają na to dziadostwo, bo w instalowaniu nie ma żadnej różnicy czy to np. Valtek czy to MagicJet, zmieniałem u siebie z Valeki na Majgic'ki i to było po prostu Plug&Play + kalibracja na kompie.

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:14, 16.09.2009

eh i za ciosem, z polecenia skontaktowałem się z :
http://www.motronic.pl/
montują i STAG'a i BRC i PRINS'a...
wycenił mi STAG'a w mojej konfiguracji na 2300,00 a BRC na 2800,00 - czyli BRC tak standardowo - jak i wszędzie, natomiast - zastanowiła mnie jedna rzecz, dlaczego po raz kolejny i kolejny warsztat, który niby montuje i to i to, poleca mi BRC, twierdząc, że klienci zdecydowanie bardziej skarżą się na STAG'a pomimo wlasciwych podzespołów (opisanych) przeze mnie?
Jak to jest w końcu?

#14 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:13, 16.09.2009

twierdząc, że klienci zdecydowanie bardziej skarżą się na STAG'a pomimo wlasciwych podzespołów (opisanych) przeze mnie?


Tylko nie zwrócili uwagi, że klientom na 99% zamontowali Valteki a Ty chcesz MagicJet lub Matrix'y.

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:41, 16.09.2009

twierdził, że właśnie matrixy montują...

[ Dodano: 2009-09-16, 15:53 ]
Nic, jadę dzisiaj do tego warsztatu Motronik, na miejscu z nimi pogadam, zobaczę jak wyglada ten ichni warsztat, porozmawiam i zobaczymy, oczywiście będe upierał się do mojego zestawu. Jak będą mogli założyć instalacje na wymienionych przeze mnie podzespołach, to pewnie dzisiaj jeszcze umówię się na montaż.
Mam nadzieje, że będzie z moim zadowoleniem działała :)

Czytać: Ufam Wam, że drogą innych niepowodzeń, rozczarowań, doświadczeń - polecacie dobrą instalację :)

[ Dodano: 2009-09-16, 17:05 ]
No i już mówię jak po wizycie, dla przyszłych chcących zakładać tam instalację,
Pokazałem konfigurację w jakiej chce kupić instalację i najbardziej zdziwiła go listwa Matrix, że się w niej cewki grzeją i jest nieregulowalna, ze zdecydowanie lepsza jest valtec, bo ma chociaż możliwości regulacji...
ciekawie zreflektował się nad opcją Scorpion o podwyższonej mocy (ok 200km) że będzie więcej palił gazu (domyślam się, że tak będzie faktycznie) ale widać było, że jakby spodobał mu się pomysł do vteca dać taki reduktor, elektronika stag, ogólnie bez zastrzeżeń, ale uparcie twierdził, że włoska BRC będzie lepsza i bardziej zadowolony z niej będe. Stag jak jest nowy to jest fajnie a później lipa.
Tak czy siak, bez problemu jak chce w tej konf to w takiej dostane. Co ciekawe za wlew pod klapką nie dolicza sobie nic, mówi, że on za to nigdy nie kasuje, jak klient sobie życzy to tak robi w cenie. Cała instalacja ok 2300-2400, musi się dowiedzieć ile reduktor będzie kosztował i jutro oddzwoni.
Wtedy w piątek wizyta żeby spisać kwity i zakładanie w poniedziałek.

[ Dodano: 2009-09-18, 13:10 ]
no i jedna wielka dupa, we Wrocku nie ma zakładu, który sensownie założy instalację jaką mi poleciliscie.
Facet do tego stopnia ze mną się ścierał, że lepsza jest BRC niż to co sobie "wymyśliłem" , że czuje, że nawet jak się zdecyduje tam założyc, to dla przekory coś spieprzy, żeby tylko mi udowodnić, że miał rację.

Jestem w punkcie wyjść i dalej szukam. Ktoś mi tam poleca zakład pod Gliwicami, ale to za daleko, nie zamierzam jeździć 300km w obie strony w razie jakby się coś działo...

[ Dodano: 2009-09-18, 13:17 ]
Masz, kolejna stacja "matrixy odpadają! tylko valteci bo są najlepsze" ja pier**le już mnie to męczyć zaczyna...




IPB Skin By Virteq