Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Nierównomierne ścieranie opon ???!!help


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:50, 23.08.2009

Witam kupiłem niedawno HA Coupe VI jest wszystko ok ALE opony sa zdarte nierównomiernie a mianowicie jakies 10cm od wewnetrzej strony prawe kolo a lewe tak samo zdarte tylko ze mniej ale szerzej. Co to może byc i z jakimi kosztami trzeba sie liczyć zeby wszystko gralo?? Dodam ze samochod jest z kierownica po prawej stronie choc to pewnie nie ma znaczenia ale ma znaczenie ze ciezko w anglii z naprawa :/ :(
Moze koledzy z wysp macie jakiegos niedrogiego mechanika??
Pozdrawiam i z góry dziekuje

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 05:58, 24.08.2009

tu może nie chodzi o poważną naprawę, ale o regulację. Myślę, że nie będziesz miał z tym problemu w Anglii. W Polsce praktycznie każda stacja diagnostyczna wykonuje taką regulację - to tzw pełna geometria kół. Koszt takiej usługi jest różny w moich okolicach do 100zł za około 30-40min pracy.
Na początek więc pełna geometria kół, no i jeżeli opony już zdarte to nowe opony

#3 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:53, 24.08.2009

Pilnować ciśnienia w oponach i nie wierzyć do końca tym
miernikom ze stacji benzynowej. Najlepiej sprawdzić i porównać na kilku maszynach.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:41, 24.08.2009

no opony sa juz wymienione bo nie były do jazdy tak były zdarte i to nierówno:/ takze teraz ustawie ta zbieżność czy geometrie kol i zobacze co bedzie sie dzialo.
Dzieki

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:00, 24.08.2009

tylko się pośpiesz bo zedrzesz następny komplet :))

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:23, 24.08.2009

Czy jest fabryczny rozmiar opon oraz felg, oraz czy nie ma dystansów. Zawieszenie oryginalne?

Do zobaczenia na trasie.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:30, 26.08.2009

fabryczne felgi fabryczny rozmiar opon. zawieszenie tez raczej oryginalne bo serwis byl w hondzie do 2008 roku. A co to znaczy czy nie ma dystansow??
ps. jarek
wiem wiem narazie musze uzbierac troche kaski i zrobie napewno bo do polski chce wracac hanka a narazie tyle co do pracy to nic si enie stanie bo silnik nawet dobrze si enei zagrzeje:):/
pozdro

#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:48, 27.08.2009

dystanse to coś takiego tutaj
a co do geometrii nie wiem jaki to koszt na Wyspach bo w Polsce to nie są wielkie pieniądze i naprawdę warto to zrobić.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:20, 27.08.2009

spoko pytałem dzis ile to tu kosztuje i jutro jade to zrobic koszt rzeczywiscie nie duzy bo 23 funciaki. Takze mam nadzieje ze to rozwiąże problem:) podziękował :)

#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:29, 28.08.2009

zwróć tez uwagę na kąty pochyleń kół

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:49, 04.10.2009

Panowie ustawilem zbiezność i po 700 milach zaczyna sie robic to samo tzn zaczyna zdzierac z przodu od wewnatrz opony tak ok 2-4 cm :/ nie wiem co robic czy Ci mechanicy jacys lewi tu sa nie mam pojecia. Chciałbym to naprawić bo nie chce zmieniać znow opon:/
Doradzcie cos ??? z góry dzieki

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:56, 04.10.2009

cóż tu można doradzić - sprawdzić dokładnie zawieszenie, wyeliminować wszelkie luzy i zrobić pełna geomertrię kół - moze podjedź do innego warsztatu i niech sprawdza ustawienia - w ramach kontroli - jeżeli cos nie tak to weź wydruk z komputera i wal do poprzednika w celu wyjaśnienia.
Prawdę mówiac to skoro po ustawieniu dalej tnie opony to samo przez sie rozumie że cos jest nie tak

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:34, 04.10.2009

i tak zrobie jutro pojade w jakies inne miejsce i zobaczymy co bedzie:/
Dzieki za po raz kolejny! ( mam nadzieje ze ostatni :) )
pozdrawiam

#14 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:12, 05.10.2009

Niech Tobie sprawdzą dokładnie końcówki drążka kierowniczego,gdyż one mogą powodować rozjeżdżanie się geometrii.

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:56, 12.10.2009

Na wyspach robia glownie zbierznosc, z tego co sie orientuje to w moim miescie chyba nigdzie geometrii nie ustawiaja. Za zbierznosc placilem 15 funciakow ale tez musze jechac w inne miejsce bo gosc mi spartolil i na oko widze ze kola nie sa rownolegle.




IPB Skin By Virteq