Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Szarpanie silnika w accordzie 2.4


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:47, 19.08.2009

Witam, mam Accordeona 2.4 z 2004r. krajówka, bezwypadkowy (85 tyś. km) i od pewnego czasu jeżdżąc spokojnie np. w korku na 2 lub 3 biegu w przedziale obrotowym 2 tyś i poniżej 3 tyś obr. nagle czuję szarpanie, takie jak przy braku paliwa. Dodanie gazu tj. zwiększenie prędkości obrotowej silnika temat załatwia...i szarpanie znika...
Czy któryś z Forumowiczów miał w swoim Accordeonie podobne objawy ???
Proszę o info pozdrawiam :B

Zmiana wielkości czcionki - REGULAMIN FORUM pkt 2.1

#2 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:20, 19.08.2009

świece, filtry powymieniane :?: przyczyn może być wiele... najprościej wpadnij na spot upalimy trochę wozu i zobaczymy jak będzie chodził :mrgreen:
F1

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:07, 19.08.2009

ŚWIECE, FILTRY SĄ NOWE, PALIWO TEŻ TESTOWAŁEM W RÓŻNYCH STACJACH I DALEJ TO SAMO... :-(
Zmiana wielkości czcionki - REGULAMIN FORUM pkt 2.1

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:29, 19.08.2009

Niestety,ale myślę,że Kolega ma problem tylko i wyłącznie ze sprzęgłem lub pompą sprzęgła.Panowie przecież sami wiecie,że to problem VII.

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 19.08.2009

Niestety,ale myślę,że Kolega ma problem tylko i wyłącznie ze sprzęgłem lub pompą sprzęgła.Panowie przecież sami wiecie,że to problem VII.

bzdury... nie przy obrotach rzędu 2000-3000rpm i jeździe... bo rozumiem że to występuje jak się jedzie poprostu... czy w momencie operowania pedałem sprzęgła :?:

Glinuś kiedy lecimy na hamowanię :?: :mrgreen:
F1

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:46, 19.08.2009

czy w momencie operowania pedałem sprzęgła

No właśnie Malin zgadłeś :!: Kolega przecież stwierdził,że jak mocniej naciśnie pedał gazu to objaw znika.No chyba,że to jeszcze coś innego.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:16, 19.08.2009

TAK KOLEDZY, TO SIĘ DZIEJE W TRAKCIE WOLNEJ JAZDY, BEZ DOTYKANIA PEDAŁU SPRZĘGŁA. TAK JAKBY NIE MOŻNA BYŁO SCHODZIĆ PONIŻEJ 3 LUB 2 TYŚ OBR. NA II LUB III BIEGU...JAK JEŻDŻĘ POWYŻEJ 3 TYŚ OBR, TO WSZYTKO JEST OK.
PEWNIE ZARAZ KTOŚ MI ODPISZE "TO JEŹDZIJ POWYŻEJ 3 TYŚ OBR,
BO HONDY TO LUBIĄ..."
ZGODA, ALE NIE ZAWSZE TAK SIĘ JEŹDZI...CZĘSTO W KORKACH CIĄGNIEMY SIĘ PO WARSZAWCE NA DWÓJCE CZY TRÓJCE Z TAKIMI WŁAŚNIE PRĘDKOŚCIAMI OBROTOWYMI
PRZY KTÓRYCH TEN OBJAW SZARPANIA SIĘ POJAWIA...
Zmiana wielkości czcionki - REGULAMIN FORUM pkt 2.1

#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:21, 19.08.2009

nie pisz CAPSEM

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#9 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 19.08.2009

CZĘSTO W KORKACH CIĄGNIEMY SIĘ PO WARSZAWCE NA DWÓJCE CZY TRÓJCE

Szybkie te korki macie w Wawce :mrgreen:

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:35, 20.08.2009

trzeba to obadać organoleptycznie inaczej się nie da :mrgreen: Mam nadzieje że nie masz profanacji pod maską tak jak Glinuś który przez to że ma LPG boi się pojechać na hamownię bo mu pewnie z 10koni mechaniczych (HP) momentem (Nm) poszło w las :r
Więc jak nie masz LPG... to nie wiem takiego przypadku na forum raczej nie było... chyba trzeba udeżyć do ASO tylko nie dać się naciągnąć na naprawę metodą prób i błędów typu wymienimy podzespół A i zobaczymy jak nie pomoże to wymienimy podzespół B... a za wszystko zapłacisz Ty...
F1

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:51, 20.08.2009

To widzę,że mam poważniejszy problem z tym szarpaniem...
Mój Accordeon nie jest zagazowany i ogólnie jest w b. dobrym stanie, tym bardziej zastanawia mnie ten dziwny objaw. W serwisie każdy mówi co innego, nawet to, że jest to taka uroda Hondzi 2.4 i trzeba się z tym pogodzić...czytaj cytat " jeździć powyżej 3 tyś obr. na każdym biegu...to szarpania nie będzie..."
Pozdrawiam :lol:

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:14, 20.08.2009

Adam, na pewno nie jest to uroda auta. Zrób jak pisze malin_f1,

trzeba udeżyć do ASO


i podłączyć pod komputer.

Wg mnie albo (jeśli przerywa silnik) coś z zapłonem lub podawaniem paliwa - wizyta ASO konieczna.
To, że teraz na różnych paliwach jest ok, nie znaczy że wcześniej nie zaciągnął jakiegoś świństwa.
Kiedyś miałem identyczny objaw w zupełnie innym samochodzie i były to kable WN, ale w Twoim accordzie to ze względu na konstrukcje niemożliwe.

Jeszcze pytanie - czy jak gwałtownie przyspieszasz to czujesz też szarpnięcie - chodzi mi o to, czy np. któraś z poduszek silnika nie jest uszkodzona?

Był co prawda kiedyś problem w VII z szarpaniem, ale dotyczył on tylko 2.0 więc u Ciebie nie powinien występować (poza tym by się już ujawnił).

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:53, 20.08.2009

Panowie, byłem w ASO, podpięli się do kompa i nic nie wykryli...wgrali mi nawet najnowszą wersję oprogramowania...i dalej mam to samo... :-|

#14 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 15:56, 20.08.2009

I nawet nic nie zasugerowali co to może być?

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:08, 20.08.2009

W serwisie stwierdzili, że albo może być to sprzęgło, albo przepływomierz, ale głowy nie dali i poradzili to "pokochać"... pewnie będę musiał podjechać do innego serwisu...choć ten był polecony po znajomości i wiem, że jest dobry...
Pomyślałem, że ktoś na forum miał podobne objawy w swoim autku i podzieli się ze mną swoimi uwagami...lub podpowie coś logicznego... :-(




IPB Skin By Virteq