Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Bardzo dziwna sprawa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:36, 15.08.2009

Otóż przydarzyło mi się wczoraj coś niemiłego a zarazem bardzo dziwnego. Pu ruszeniu (samochód stał kilka godzin) i przejechaniu jakichś 400 metrów, podczas rozpędzania się przy prędkości około 60km/h nagle... zgasł mi silnik :shock: . Co gorsza, mam automat, więc to było prawie że zabójstwo dla skrzyni. Zatrzymałem auto (oczywiście padły też wszystkie wspomagania, strach pomyśleć o takiej sytuacji np. podczas jazdy serpentynami górskimi), odpaliłem - i od tego czasu wszystko jest OK. Samochód oprócz tej jednej dziwnej akcji nie sprawia absolutnie żadnych problemów i nie wykazuje jakichś niepokojących objawów. Czy ktoś może ma jakiś pomysł co to się mogło stać? Bo szczerze mówiąc ja nie słyszałem do tej pory o czymś takim - jeszcze rozumiem, na luzie, podczas postoju na światłach, itp - ale żeby motor gasł podczas rozpędzania się...? :shock:

Przychodzi mi na myśl że to może jakiś problem z elektryką, albo świece lub przewody wys. napięcia? Nie wiem, szczerze mówiąc zgłupiałem... :-?

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:41, 15.08.2009

Świece i cewki nie dały by takiego objawu-szarpał by,a nie zgasł.Może coś z elektryką lub akumulatorem i masa.Sprawdź przewód od masy może koroduje-częsty objaw.

#3 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:29, 15.08.2009

wpadnij jutro na spota ja narazie na 99% będę to Ci powiem co było tego przyczyną :mrgreen: Samochód masz sprowadzony czy salon polska :?:
Są dwie - trzy możliwe przyczyny :mrgreen:
F1

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:11, 15.08.2009

Samochód krajowy, poleasingowy, od nowości w moim zarządzaniu ;) Wszystkie przeglądy, itp w terminie.

Gdzie ten spot jutro?

#5 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:50, 15.08.2009

stanson, sledz forum mazowieckie, tam na biezaco informacje, co u nas w regionie sie dzieje. http://www.accordklu...wforum.php?f=45

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#6 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:29, 15.08.2009

o to już wiem na 100% co jest :mrgreen: ale wiadomo informacje kosztują :mrgreen:
F1

#7 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:44, 15.08.2009

Sprawdż klemy na akumulatorze i mase

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:20, 16.08.2009

Mikolaj --> dzięki za link. Dopiero zaczynam na tym forum, wiec jeszcze czasem nie wiem gdzie co i jak...

malin_f1 --> nie wiem czy dam radę wpaść, zatem byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą :-o

Zauważyłem, że akumulator się poci. Może to faktycznie jego wina?

#9 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:37, 16.08.2009

musisz wpaść inaczej nie ma opcji :mrgreen: ja będę :mrgreen: tylko jakiś datek weź ze sobą :mrgreen:

[ Dodano: 2009-08-17, 09:00 ]
No i kolega spota przegapił a była taka szansa na rozwiązanie problemu :mrgreen: czemu nie przyjechałeś :?: nagana :!: :mrgreen:
F1

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:06, 26.09.2009

Słuchajcie, to nie jest śmieszne - zdarzyło mi się to drugi raz, tym razem podczas hamowania przed światłami, przy prędkości ok. 40 km/h. W Hondzie zrobili oczy, próbowali zweryfikować usterkę (oczywiście 100zł haraczu pobrali), ale nic nie wymyslili. Martwi mnie to :(


A spota wtedy przegapiłem, bo dzień wcześniej wypiłem - na drugi dzień nie jeżdżę ;-)

#11 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:50, 26.09.2009

to się nie ma co śmiać .... bo to nie żarty - a jak się coś stanie ? posprawdzaj elektrykę od aku, masę itp

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 26.09.2009

Ja też mam automat i wiem jakie to straszne uczucie kiedy auto zgaśnie w czasie jazdy. Manuala po prostu się odpala i jedzie a tu lipa. Współczuję kolego. Ja mam 6 gen i zdarzyło mi się to kilka razy a powodem była kostka stacyjki. Tyle ode mnie.
A tu linki do tematów tyle że dotyczą 6 gen, ale może to akurat to :arrow:
http://www.accordklu...opic.php?t=1886
http://www.accordklu...der=asc&start=0

Może warto spróbować.

Malin f1 powinien dostać coś za znęcanie się nad kolegą z forum

#13 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:55, 26.09.2009

Zawsze uważałem, że jak mam coś sensownego do powiedzenia i może to komukolwiek pomóc w rozwiązaniu jego kłopotów i problemów z autem to należy się tą wiedzą podzielić. Tu sprawa jest poważna i jeśli Kolega Malin f1 ma naprawdę coś istotnego do powiedzenia to powinien to uczynić bez zbędnego "targowania" się. Być może uratuje to zdrowie lub nawet życie -uderzam w wysoką nutę ale troche nie rozumiem tej licytacji- "wiem, ale nie powiem". To po co jet to całe forum? Można to załatwić poprzez PW ale jednak członkostwo na forum do czegos zobowiązuje :-) ?
MaxLife RULEZ !!!

#14 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:59, 26.09.2009

Gdybym sobie przypomniał to bym powiedział,ale Malin na spocie chwalił się,że wie co jest grane-Malin albo powiesz,albo ja sobie przypomnę :evil:

#15 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 26.09.2009

To po co jet to całe forum? Można to załatwić poprzez PW ale jednak członkostwo na forum do czegos zobowiązuje :-) ?


cała prawda forum na pomagać a nie zarabiać!!!




IPB Skin By Virteq