Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

duzy problem dvd navi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 10.11.2013

Witam wszystkich. Pisze tutaj bo mam duzy problem i oczekuje pomocy od jakiegos dobrego czlowieka ktory pomoze mi go rozwiązac. Otóż nie dawno mój laser w dvd zaczął szwankowac ( wczytawał płyty po długim czasie badz czytał je za 5 , 10 razem) teraz juz całkiem siadł więc postanowiłem kupic "nowy" sprawny napęd . Wievc zamówiłęm go od jakiegos goscia na allegro który twierdził i twierdzi cały czas ze naped jest sprawny , po czesci tez tak myśle bowien napewno laser w tym dvd działa poniewaz swieci sie kontrorka ze ładuje płyte a u mnie w poprzednik napedzie nie swieciła...dodam jeszcze zanaped który kupiłem był od anglika z 2005 roku. I moje pytanie brzmi czy w napedzie moze być cos zepsute ?? na wyswietlaczu po włozeniu płyty wyskakuje mi disc error a gdy przepne napedy i podłacze ten stary to on rozpoznaje płyte bo nie wyskakuje mi zaden napis.. Czy tez moze byc tak ze naped od anglika nie zadziała w moim aucie bo moze sa jakiej blokady , badz trzeba cos pokombinowac w wiązkach kabli ???? prosze o pomoc bo nie wiem co robic :( dodam ze płyty które wyładałem sa na 100 % sprawne i dobrze nagrane . Prosze pomóżcie!!!!:( Pozdrawiam !!

[ Dodano: 2013-11-10, 21:56 ]
pomoze ktos?
  • 0

#2 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1,477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:53, 10.11.2013

a moze naped jest z polifta 2005/2006 i nie czyta starej wersji mapy? jak masz mozliwosc podepnij "nowy" naped i wsadz plyte z mapa z nowsza wersja czyli 3.xx a nie taka jak twoja 2.xx
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#3 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:36, 11.11.2013

ok spróbuje :) napisze potem co i jak. dzieki ;)

[ Dodano: 2013-11-11, 11:06 ]
kolego a jakie dokładnie mapy mam ściagnąc ? czy 3.31 pójdzie lub 3.52 ??
  • 0

#4 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1,477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:11, 11.11.2013

obojetnie jakie, byle byla wersja 3.xx bo to sa do polifta, przedlift mial wersje 2.xx
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#5 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:27, 12.11.2013

kolego nie pomogło ;( masz jeszcze jakies pomysły ?
  • 0

#6 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1,477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:06, 13.11.2013

taki sam komunikat disc error? plyta dobrze wypalona? wiele osob mialo problem z wypaleniem plyt i po paru probach mieli taki sam komunikat, dobrez by bylo jak bys mial jakas pewno plyte 3.xx ze dziala, albo ta co wypaliles sprawdz u kogos w polifcie, jesli to nie zadziala to nie mam narazie innego pomyslu :roll:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#7 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:42, 13.11.2013

kolego a czy jak mam obraz płyty ISO i jakiś plik mdf tojego tez musze wypalić ?
  • 0

#8 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:23, 14.11.2013

Po pierwsze kolego to piszesz bardzo chaotycznie. Na dodatek pozakładałeś 3 wątki o tym samym i oczekujesz rozwiązania problemu w 5 minut. Tak się nie da :(

Po kolei.
Na bank to jest napęd z przedlifta bo poliftowe mają inne wtyczki i nie podpiąłbyś go sobie ot tak więc przede wszystkim przestań kombinować z mapami w wersji 3.xx bo one nie mają prawa zadziałać.
Co miałeś do tej pory wsadzone w "starym" napędzie, chodzi mi oto czy był to oryginał czy już nagrywana płyta ? Jaka wersja ?
Czy po podpięciu "nowego" napędu próbowałeś na tej samej płycie czy od razu nagrywałeś jakąś nową ?
Ten "nowy" napęd owszem może być w teorii "sprawny" co nie znaczy, że nie ma kłopotów z odczytaniem płyty.
Jeśli on jest z 2005 roku to ma już 8 lat pracy w jakiś autku i pewnie niedaleko mu do podobnych problemów jak te, które miałeś na swoim oryginalnym.
Kolejne pytanie to w jaki sposób sprzedający sprawdzał czy on działa, skąd ma taką pewność ?
Jeśli do tej pory miałeś oryginalną płytę i na nim "nowy" napęd ma problem, a oryginał nie jest porysowany no to może być problem.
Jak dokładnie brzmi komunikat ? Disc reading error, czy disc loading error ?
Nie wiem co prawda czy w przedliftach komunikaty były takie jak w poliftach ale te dwa komunikaty to zasadnicza różnica.
Pierwszy mówi o tym, że napęd nie może odczytać płyty np. z powodu uszkodzonego/brudnego lasera. Ten drugi mówi tylko o tym, że nawigacja nie potrafi załadować płyty co oznacza nie mniej ni więcej jak potrzebę wymuszenia aktualizacji, którą robi się poprzez wejście do menu serwisowego.
Problem polega na tym, że przedlifty nie pozwalają na downgrade i nie wiem też jak zachowają się w przypadku wymuszenia wgrania ponownie tej samej wersji. Ostatnia wersja map do przedlifta to 2.11 (tylko europa zachodnia). Nagrywać należy ją na płytach DVD+R DL programem Alcohol. Dla polepszenia kompatybilności można ustawić book type na DVD-ROM. Problem polega na tym, że im starszy napęd tym większy ma problem z odczytaniem płyty typu DL. Nie bez znaczenia jest również jakość nagrywarki.

Tutaj masz wszystkie wersje map 2.xx czy to 2.11 czy też mix z Polska: http://chomikuj.pl/trojan1969

Na razie to tyle.

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#9 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:54, 14.11.2013

Wita kolego . Dziekuje za odpowiedz . Wiem faktycznie pisze strasznie chaotycznie , ale jestem juz w takiej desperacji ze nie myśle..;( póki co kasa idzie cały czas w błoto , nerwy pulsuja i nawet nie posunąłem sie o krok do przodu...;(
Ale po Twoim pościemogejuz wykluczyć przynajmniej to ze napęd jest taki sam jak mój stary czyli do przed lifta. Mapy 3xx zostawiam juz w spokoju ;)
Jezeli chodzi o to co miałem wsaqdzone w starym napędzie to była to płyta nagrana przezemnie w wersji 2xx która namim działała. Stary napęd zaczął mi szwankować , czytał b. długo płyty i ładował je po 10-15 minutach i laser nie świecił odrazu , dopiero po tym czasie. A teraz po tym całym kombinowaniu i przedładaniu rzeczy świeci troche szybciej ale wyskakuje mi napis Disc reading error . Płyty raczej nagrywam dobrze bo próbowałem juz na kilku programach, na róznych kompach i oczywiście z jak najmniejsza możliwą predkościa i to były mapy tylko i wyłącznie 2.xx. Nie działa dajej. Po podpięciu nowego próbowałem na tej samej płycie a potem zacząłem nagrywać nowe inni i nic . Wiesz co mnie najbardziej wkurza? juz nie to ze wydałem ma to 700 zł ale to ze zepsułem i swój stary napęd który co prawda nie działałidealnie ale działał a teraz juznic...;(
Sprzedający nie sprawdził ze on działa raczej bo niemiał jak ... nie miał zadnej płyty. jedyna płyta która była w napędzie nie była zgodna bo to byłajakas Cd rom... ale zarzekał sie ze napęd jest napewno sprawny i wiesz co ?? mi sie tez tak wydawało bo jak wkładałem płytke to od odrazu załączał tzn odrazu świecił sie laser i wyskakiwał disc reading error Wiecmyśle ze jest sprawny, chyb a ze co innegojest wnim walnięte . Kolego nie nie miał zadnej oryginalnej płytki , nawet nie mam jak wypróbowac czy na oryginalnej działa bo nikt w okolicy nie ma accorda z NAvi.. a kolejnej inwestycji boje sie troche dokonywać i wydawac na płyte orginalna tyle kasy bo nie mam pewności czy ona zadziała...
A napisze Ci to jeszcze raz do czytam po troche Twoj post i opdowiadam ;P Dokadnie komunikat to disc reading error. Disc loading error jesycye u siebie nie widziałem.Kolego wiem ja cały czas opieram sie na mapach 2.11 które sciągałem dokładnie z tego chomika któregomi podrzuciłeś ;P Nagrywarke mam raczej dobra bo kiedyś jeszcze jak nie zaczęło sie cos dziać to nagrywałem płyte i działała nawet z mapa Polski. To co ja mam robic?? nie mam juz sił do tego. Czemu mój stary napęd przestał działąc po tym kombinowaniu ?:( wszesniej jeszcze śmigał a teraz juz totalna klapa. Kolego pomóż;( A moze da cos tak w komputerze sie zapisało i trzeba skosować pamięc? da rade tak zrobic? jesli tak to jak ? A nie wiesz moze czy da rade wyłączyć to głupie screen shutingmdown ?? ona powoduje ze wyświetlacz sie wygasza jak nie ma w napędzie płyty. Niemam juz sił na to bo głowa mnie boli przez tego accorda. Dzięki kolego za wszystko licze na jakąs pomoc Pozdrawiam
  • 0

#10 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:10, 14.11.2013

:)
Potwornie czyta się Twoje wypowiedzi :)

Komunikat "Disc Reading Error" wskazuje raczej na sam problem z fizycznym czytaniem płyty.
Najczęściej odpowiada za to np. brudny lub uszkodzony laser ale powodów może być niestety wiele.
To, że "nowy" napęd daje znaki życia i się odpala to nic nie znaczy !! U mnie właśnie padł napęd nawigacji i też wszystko świeci i niby działa ale płyty nie czyta i natychmiast wyskakuje ten sam błąd czyli "Disk reading error" :( Po prostu padł laser lub doszło do jego uszkodzenia podczas mojej próby jego wyczyszczenia :(
Zatem jesteśmy w punkcie wyjścia bo jak piszę ten "nowy" napęd może wcale nie działać :(
Twój stary napęd z tego co piszesz niestety też był już na wykończeniu i może zwyczajnie również wyzionął ducha podczas tych kombinacji.
Niestety z płytami do przed liftów jest wiele problemów. Ludzie opisywali tutaj sytuacje gdzie wypalali po kilkanaście i więcej płyt zanim się udało :(
Niewątpliwie trzeba by zacząć od prób z oryginałem i to takim w dobrym stanie bo w tej chwili to jest jedna wielka niewiadoma.
Tylko skąd taki wziąć :( ??

Jest jeszcze jedna kwestia.
Wchodziłeś do menu serwisowego, próbowałeś wymusić upgrade ? To raczej nic nie da jeśli rzeczywiście napęd fizycznie nie może odczytać płyty ale trzeba spróbować żeby mieć pewność.

Pociesze Cię tylko tyle, że jestem w niemal identycznej sytuacji. Mój napęd miał już problemy ale ciągle jeszcze działał. Pomyślałem sobie, że przeczyszczę laser. Rozebrałem, przeczyściłem, poskładałem i teraz już nie czyta nic, a nikt nie chce się podjąć naprawy czegoś takiego ani Honda ani nawet autoryzowany serwis Alpine, który jest producentem nawigacji. chwilowo poddałem się i wróciłem do starej małej nawigacji na szybie :(
  • 0

#11 polanski

polanski
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:09, 14.11.2013

hondaexaccord,

skąd jesteś kolego?
  • 0

#12 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:28, 14.11.2013

Witaj , ja jestem z Gorlic .Woj małopolskie . Z tego co widze to Ty z Kielc wię tokawał drogi bo ponad 200 km :(

[ Dodano: 2013-11-14, 17:42 ]
Dzięki kolego za tą ponowną długa wypowiedz . No faktycznie tak sie mogło podziać . Dopiero teraz do domnie dochodzi jak sie trocheuspokoiłem. Byc może laser i w tym drugim jest skończony a moj juz całkiem padł a być moze to wina płyt.. tylko ile tu próbować?:( tak Force Download robiłem ale to nic nie pomogło ;( czyli ten ciul zeobił mnie w konia sprzedajac najprawdopodobniej uszkodzony napęd . Tylko co teraz kolego ? ja juz przegrzebałem pół forum i ktoś napisał ze udało mu sie wymienic laser w jakimś serwisie a dokładnie w :
BS ELEKTRONIK SC. SPRZĘT RTV

UL. LEA 203
30-133 KRAKÓW, MAŁOPOLSKIE

Telefon: (12) 632-43-98
Fax: (12) 632-43-98
Tylko czy jest sens sie z tym bawić nawet nie wiem jaka tego cena.Próbowałem sie tam dodzwonic ale ten Pan od napraw jest ciągle zajęty i nigdy go nie moge dorwać zeby przedstawić jak sprawa wyglada...
Co robić kolego ? czy moze próbować inny napęd ???ale tym razem juz nie w ciemno..
Nie wiesz czy nie ma zadnych blokad w napędach do przedlifta ? podejdzie z innego auta do innego , bo to tez moze byc wina tego nie działajacego "nowego" napędu ?moze sie ktoś jeszcze przyłączy i pomoze nam w rozwiązaniu sprawy ?;)
Pozdrawiam JOEBLACK!!!
  • 0

#13 przemass

przemass
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2,4
  • Wersja:type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:00, 15.11.2013

Mi wymienili laser w firmie

Skanbis
44-282 Łuków Śląski
ul. Dworska 1
tel. 604-429-231
http://www.skanbis.pl
  • 0

#14 polanski

polanski
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:15, 15.11.2013

nie ma żadnych blokad, ja u siebie podpinałem i poszło od razu. Do przedlifta powinny być wyjścia jak na załączonym niżej obrazku. Trzeba tylko załadować ponownie mapę.
Dołączona grafika
  • 0

#15 hondaexaccord

hondaexaccord
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:internet
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:05, 18.11.2013

Koledzy Dzieki dzieki dzieki!!!!! Działa ;)!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2013-11-18, 00:09 ]
JoeBlacy a jak z Twoimsprzetem?? spróbuj wyczyscic nie tylko laser ale i soczewke...;) soczewka jest umieszczona na odwrocie mechanizmu czyszczeniu lasera: wysuń do konca slimak i odwróc mechanizm do gory nogami... i zobaczysz soczewke :P ja nwyczysciłemsypritusem i dziaŁA :pp
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq