Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Rolowanie błotników...co by zglebic jak potrzeba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:52, 10.08.2013

cześć
Panowie mam problem.

Autko ma felgi 7,5calax18'' et45 gumka 225/40 18 Bridgestone RE050A
Naciągu nie ma i trochę żałuje, ale nie chciałem przesadzać za mocno :-P


Przód pasuje i siadł nisko jest wporządku. Tylne gumki po założeniu camberów i wyrównaniu kątów do wartości seryjnych mocno zbliżyły się do błotnika ( o to mi chodziło). Nie mogę za mocno tyłu posadzić. Potrzebuję w sumie lekko wyrolować maks 10mm lub zagiąć rant i delikatnie wyrolować. Potrzebuję naprawdę nie dużo do pełni szczęścia.

Sam nie mam ani maszynki ani doświadczenia w tym. Kto może mi to ogarnąć na terenie warszawy i okolicach do 100km. Nie chce żeby lakier popękał lub coś w ten deseń.

Jakieś pomysły ?
  • 0

#2 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 16:42, 10.08.2013

Z rolowaniem to loteria bo jak auto nie malowane to raczej nie powinien popękać lakier ale to tylko nie powinien. Najlepiej byłoby ogarnąć u kogoś maszynkę do rolowania chyba że masz luźne PLN to możesz sobie takowy chyba za 700 czy 800 zeta zakupić i sam się pobawić a później rolować innym. Znajomemu w E46 koleś zwykłym dyszlem owiniętym w dętkę rolował na może 1,5 cm i na szczęście nic nie popękało ale z tego co BeeMWowcy gadają ( Ci to rolują to na potęgę :mrgreen: ) To czasami wystarczy że błotnik był malowany i jak ktoś to zrobił słabo to lakier pęka jak ta lala.
Popytaj może w kręgach użytkowników BMW napewno mają jakiegoś człowieka w Twojej okolicy, który takie cuda robi.
  • 0

 


#3 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:12, 10.08.2013

lakier ori nic nie było cieniowane lub cudowane.

znalazłem ekipe HTT z nowego dworu zajmują się głównie becinami i dobrze rolują, takie opinie krążą, więc może nie pognali by mnie i czarnulki :roll:
  • 0

#4 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:36, 11.08.2013

Gilotyn@, to zależy co rozumiesz przez rolowanie:) zwykle rolowanie to po prostu zagiecie tego rantu który ma około centrymetra. oczywiście nie zagniesz go na plasko bo tak to tylko młotkiem jednak mysle ze to nie spowoduje Twojego szczęścia:). sam jestem po takim rolowaniu - nic nie popekalo itp. zresztą u jak to robisz z glowa w goracy dzień albo podgrzewając to nic nie peknie (ja robilem na sloncu w 34st upal:D ).

jednak mimo rolowania nadal przycieram opona o ZDERZAK. tylko ze ja mam taki problem ze mam juz na maxa negatyw z tylu:P całkowicie zrolowane błotniki (rolować żeby poszerzyć nadkola nie chce bo wtedy ta blacha brzydko odstaje - sam rant ma być prawie pionowo a nie pod skosem bo to średnio wygląda) no i niestety guma 245 mi się nie miesci wiec będę musial wrzucić cos węższego ale to przy okazji zmiany na 19".
  • 0

#5 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:54, 11.08.2013

Darku dokładnie mówiąc to lekko podgiąć ten rant i wypchnąć błotnika na zewnątrz. Po tej operacji jak bym zyskał 1cm to ładnie bym miał zgrane kółko z błotnikiem i mógł bym ostrzej pójść na ziemie. Chyba że da się wypchnąć błotnik sam bez zaklepywania rantu ten 1cm to też pasuje.

edit również negatyw załatwił by u mnie sprawę, ale sporo latam na co dzień i szkoda trochę gum. Jak acco było by na weekend to inaczej bym do tego podszedł ;)
  • 0

#6 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:39, 11.08.2013

Gilotyn@, no nie wiem czy tak zjada. moim zdaniem jak masz zdrowy zawias to jest ok. teraz mam około 3st co jest dosyć dużo i nic zlego się nie dzieje.

w każdym razie błotnika nie wypychaj bo to średnio wygląda. ludzie którzy poszerzają nadkola kupuja błotniki i je wstawiają a nie naciagaja bo będzie to kiepsko wygladac. jedynie zaklepuje się rant czy tam go roluja. jak Ci to nie wystarczy to ja bym zrobil negatyw, nigdy bym nie wyciagal błotnika bo to nie wygląda tragicznie. tym bardziej ze w acco te błotniki nie sa takie napompowane jak np. w e46 tylko sa proste. choć oczywiście wybor należy do Ciebie.
  • 0

#7 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:09, 11.08.2013

teraz dokładnie pokręciłem gwintem, obadałem sprawę i pewnie w sumie zaklepanie samego rantu powinno wystarczyć. Brakuje naprawdę nie wiele. W sumie jak posadzę tak że pół opony nie widać to mam luzu pomiędzy oponą a błotnikiem tak na grubość kart kredytowej. Jak udało by się dodać 5mm luzu była by bajka, lub jak mówisz zrobić lekki negatyw. Muszę to przedumać :hmm:
  • 0

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:13, 11.08.2013

Gilotyn@, tam wystarczy naprawdę mało. ten 1mm to trochę mało bo jednak to kolo się delikatnie odchyla na dziurach czy zakrętach. ja tam mam 4mm i nic nie trze... natomiast problem mam ze zderzakiem bo tam trze i nic się z tym nie da zrobić.

pozdjedz gdzies na rolowanie samego rantu - błotnika nie ruszaj bo będzie to slabo wygladalo! a jak będziesz miał mało to pochyl kolo o te 2mm. ja sam nie wiem co mam dalej robic bo chce wlozyc kolo 19x10 et 28 na tyl:D i opone 225-235/35 tylko boje się ze mi się to nie zmieści:D
  • 0

#9 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:26, 11.08.2013

blackfly, pożycz od koleszki maszynke i u mnie zrobimy ;-) ja sam je pozaginałem ale jak ma wpasc dystans to wolałbym żeby było grubo zrolowane ;-)
  • 0

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 01:26, 12.08.2013

MaxOP, nie pozycze bo on na tym zarabia:) sam placilem mu za to:P wiec jak cos to musisz wpaść w ktorys weekend;) jednak jak chcesz mocno zrolować to tylko mlotek:)
  • 0

#11 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:35, 12.08.2013

Jaki koszt takie go rolowania ,w przybliżeniu ?
  • 0

#12 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:47, 12.08.2013

Trojan, ja dalem stowke bo jeszcze musiał mi wydrapać taka gume która jest miedzy błotnikiem a tym rantem bo inaczej wypnełoby mi błotnik. mysle ze jakbys sobie to sam wydrapal (o ile to jest w hondzie) to wzialby cos mniej.
  • 0

#13 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:05, 12.08.2013

Ok, cena nie wygórowana raczej :ok
  • 0

#14 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:24, 12.08.2013

blackfly gdzie masz tego kolege co roluje, podaj namiary bo będę musiał pozaginać a samemu boję się że coś popęka.
  • 0

#15 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:17, 12.08.2013

Darku źle może mnie zrozumiałeś. Nie chce wyrolować błotników tak żeby były takie obłe na dole jak to robią. Chcę tylko lekko poluzować i jak piszesz 4-5mm wystarczy spokojnie. Chyba lekko podegnę sam rant i powinno być ok. Jak znajdę chwilę to postaram się to ogarnąć ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq