Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Czym pomalować grill?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:25, 25.05.2009

Witka!
Jako że chciałbym żeby moja haneczka się wyróżniała jakimś szczegółem spośród tłumu zdecydowałem, że przerobie sobie wlot na masce. Mianowicie chce powycinać te poprzeczne plastiki i wstawić czarną siatkę i tu pytanie po wycięciu i przeszlifowaniu grilla( to się chyba tak zwie) czym go pomalować? Są jakieś specyficzne lakiery do plastiku? Ile warstw nałożyć? czy idzie najpierw jakiś podkład? Jeśli już ktoś się w to bawił to bardzo bym prosił o rady i instrukcje.
Pozdrawiam!

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:11, 25.05.2009

Poczekaj,aż się Tomi pojawi to pewnie zajmie stanowisko w tej kwestii.Od siebie dodam,że pewnie trzeba oczywiście dobrze odtłuścić grill nanieść podkład a farby do plastiku też są :ok

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:41, 25.05.2009

chcesz sprey-ować, czy malować pistoletem? Malowanie na czarny czy jakiś inny kolor?

#4 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:09, 26.05.2009

jak cos zdzialasz to wrzuc fotke, chetnie zobacze efekt bo tez mysle o plastrze miodu do atrapy w zderzaku :-)

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:11, 26.05.2009

Pistoletu nie posiadam więc pozostaje jak to nazwałeś "sprey-owanie" :) kolor czarny. Zamierzam zabrać się również za to drewnopodobne coś w kabinie więc miałem nadzieje że ten lakier pójdzie też na to.

#6 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:05, 26.05.2009

idź do sklepu z farbami i powiedz, że chcesz pomalować grill.. samochodowy rzecz jasna, są do tego specjalne spraye, musisz zmatowić i prysnąć, tyle ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:50, 26.05.2009

Szpachel musisz zakupić szpecjalny do tworzyw sztucznych. O najlepiej taki http://moto.allegro...._flex_210g.html
Po wyszlifowaniu dokładnie odtłuść benzyną ekstrakcyjną lub zmywaczem silikonowym. Benzyne kupisz w markecie, sklepie z farbami lub na stacji paliw. No i teraz sa trzy opcje:
1. Lakier gładki, półmatowy, bezpośrednio na tworzywa sztuczne- polecam dirmy boll- kupe lat juz go sprzedaje i do tworzyw będzie najlepszy. O taki:http://moto.allegro.pl/item628533781_boll_lakier_do_zderzakow_plastikowych_czarny.html
2. Druga opcja i chyba będzie najlepsza to lakier strukturalny- nie będzie różnicy w strukturze miedzy miejscami szpachlowanymi, czy szlifowanymi a starą częścią grilla. Nanosi delitakną strukturę- taką jak orginalnie posiadają plastiki w aucie. O taki spray:
http://moto.allegro....iku_400_ml.html
Te dwa produkty nie wymagają podkładów na tworzywa i napewno nie bedą się łuszczyć.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:36, 26.05.2009

tomi wielkie dzięki! nie ma to jak fachowa rada :) To prysne lakierem strukturalnym, jak dobrze wyjdzie to i na drewnopodobne plastiki też pójdzie bo z folią termokurczliwą mam nieprzyjemne doświadczenia. Po wszystkim zrobię opis i fotki, może komuś się przyda.

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:52, 26.05.2009

Nie ma sprawy :-)
we wnętrzu jednak lepiej wyglądałyby moim zdaniem zrobione bez struktury, na gładko. Pozdr.

#10 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 30.05.2009

2. Druga opcja i chyba będzie najlepsza to lakier strukturalny- nie będzie różnicy w strukturze miedzy miejscami szpachlowanymi, czy szlifowanymi a starą częścią grilla. Nanosi delitakną strukturę- taką jak orginalnie posiadają plastiki w aucie. O taki spray:
http://moto.allegro....iku_400_ml.html


Czy malując tym lakierem też bym musiał szpachlować wcześniej ??
Został mi stary grill i go ładnie odrestauruję żeby dobrze w garażu wyglądał :-P

#11 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:12, 30.05.2009

jeśli tylko będziesz odświerzał tylko to nie musisz, chyba że ma jakieś głębokie rysy

#12 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 02.06.2009

Skorzystałem z tego co polecił Tomi

Druga opcja i chyba będzie najlepsza to lakier strukturalny- nie będzie różnicy w strukturze miedzy miejscami szpachlowanymi, czy szlifowanymi a starą częścią grilla. Nanosi delitakną strukturę- taką jak orginalnie posiadają plastiki w aucie. O taki spray:
http://moto.allegro....iku_400_ml.html


efekt:
przed
Dołączona grafika

po
Dołączona grafika
Jeszcze poczekam z 2 dni niech lakier stwardnieje całkowicie i go wypoleruje powinno być jeszcze lepiej :-D

#13 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:37, 02.06.2009

-CluB-"] i go wypoleruje powinno być jeszcze lepiej

Tego się nie poleruje :-P jak zaczniesz polerować to strukture spolerujesz i zrobisz połysk. Farba jest półmatowa i tak orginalnie są plastiki. Moim zdaniem wyszło super :-)

#14 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:01, 03.06.2009

Wyszło super - słuchaj Tomka, chłopak wie co prawi :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#15 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:42, 18.11.2010

znowu ja odnośnie grilla :mrgreen:

zakupiłem takie cudo
Dołączona grafika

jak myślicie czy lepiej pomalować go w taki kolor jak ten stary grill powyżej, czy może pomalować go w czarny połysk ?




IPB Skin By Virteq