Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Smród benzyny


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:49, 24.04.2009

Witam.
Dzisiaj po zatankowaniu do pełna popałowałem troszku auto i zauważyłem, że zaczęło strasznie smiedzieć benzyną w środku samochodu. Smród jest bardzo intensywny i pojawia się kiedy dam ostro w palnik i puszczam gaz. Oglądałem silnik od góry i jest suchutki. Może już ktoś się z czymś takim spotkał i mógłby mi poradzić co się mogło stać.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:51, 24.04.2009

Benzyna szybko paruje, więc mogleś nie zobaczyć.
Może masz minimalny przeciek przy wtryskach?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:56, 24.04.2009

proponuję dać w palnik na postoju i obserwować co się dzieje pod maską. tylko lepiej gasnicę może wyjąć i mieć przy sobie, tak na wszelki wypadek.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#4 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:56, 24.04.2009

Benzyna szybko paruje, więc mogleś nie zobaczyć.
Może masz minimalny przeciek przy wtryskach?


kręciłem obroty do ok 5500 do i nic nie śmierdzi pod maską nie widać też wycieków.

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:59, 24.04.2009

Powodem zapachu paliwa może być:

Gdy dojdzie do wewnętrznej nieszczelności w pompie paliwa, benzyna dostaje się do wnętrza silnika, a następnie jej opary do wnętrza samochodu poprzez tzw. układ przewietrzania silnika. Wzrost poziomu oleju w silniku świadczy, że mamy do czynienia z wyżej wymienioną usterką.

Zapach benzyny może być efektem nieszczelności wlewu paliwa lub nieprawidłowego ułożenia przewodu odpowietrzenia zbiornika paliwa.

Częstą przyczyną zapachu benzyny mogą być przewożone w bagażniku pojemniki z benzyną, niekoniecznie pełne. Nie atestowane kanistry ze sztucznego tworzywa śmierdzą zawsze. Ostrzegam przed takimi pojemnikami, ponieważ może w nich dojść do samozapłonu paliwa.

Powodem zapachu spalin może być nieszczelność układu wydechowego, układu przewietrzania silnika, a również... stara lub dziurawa uszczelka bagażnika lub piątych drzwi.

#6 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 24.04.2009

Powodem zapachu paliwa może być:

Gdy dojdzie do wewnętrznej nieszczelności w pompie paliwa, benzyna dostaje się do wnętrza silnika, a następnie jej opary do wnętrza samochodu poprzez tzw. układ przewietrzania silnika. Wzrost poziomu oleju w silniku świadczy, że mamy do czynienia z wyżej wymienioną usterką.

Zapach benzyny może być efektem nieszczelności wlewu paliwa lub nieprawidłowego ułożenia przewodu odpowietrzenia zbiornika paliwa.

Częstą przyczyną zapachu benzyny mogą być przewożone w bagażniku pojemniki z benzyną, niekoniecznie pełne. Nie atestowane kanistry ze sztucznego tworzywa śmierdzą zawsze. Ostrzegam przed takimi pojemnikami, ponieważ może w nich dojść do samozapłonu paliwa.

Powodem zapachu spalin może być nieszczelność układu wydechowego, układu przewietrzania silnika, a również... stara lub dziurawa uszczelka bagażnika lub piątych drzwi.


tylko, że u mnie śmierdzi jak się ostro pałuje, a przy wymienionych wyżej przykładach sierdziałoby cały czas

#7 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:55, 26.04.2009

A jak jedziesz to od razu to czujesz? czy jak zwolnisz/zatrzymasz sie?

Polecam sprawdzić wtryskiwacze! U mnie puściła uszczelka na jednym z nich bo przy wkladaniu została najprawdopodobniej przycięta. Z ciekawostek mialem cos takiego ze benzyna tak walila ze zbierala sie na takiej półce na kol ssacym miedzy dwoma kanałami => polecam to sprawdzić.

#8 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 26.04.2009

miałem tak samo jak blade uszczelki za 40zł komplet i po sprawie.podwyższonego spalania nie zauwazyłeś u mnie gdzieś koło litra na sto km spalił więcej zaczym wykryłem skąd ten zapach
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#9 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 26.04.2009

Wtryski raczej wykluczam, jest sucho i nie czuć benzyny pod maską. Smród pojawia sie tylko przy puszczeniu gazu po pałowaniu i tylko wtedy kiedy jest pełno w zbiorniku i mam uchyloną szybę co dziwne bardzo śmierdzi w bagazniku. Wczoraj byłem w ASO i nic nie wykryli :k Już normalnie nie wiem o co chodzi :k :k :k Chyba przestane tankować do pełna.

#10 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:36, 26.04.2009

hmmm... moze coś sie stało ze wężami ciągnącymi opary benzyny do ssacego?

Wczoraj widzialem ATR'a w stanie... gołym i tam pod wykladzina w bagażniku jest otwór prowadzacy do baku (srednica ok 15 cm) i tam wychodza jakies rurki etc..

Zdemontuj to i zobacz czy to tam cos nie przecieka.

#11 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:12, 27.04.2009

hmmm... moze coś sie stało ze wężami ciągnącymi opary benzyny do ssacego?

Wczoraj widzialem ATR'a w stanie... gołym i tam pod wykladzina w bagażniku jest otwór prowadzacy do baku (srednica ok 15 cm) i tam wychodza jakies rurki etc..

Zdemontuj to i zobacz czy to tam cos nie przecieka.


w którm miejscu dokładnie?

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:23, 27.04.2009

hmmm... moze coś sie stało ze wężami ciągnącymi opary benzyny do ssacego?

Wczoraj widzialem ATR'a w stanie... gołym i tam pod wykladzina w bagażniku jest otwór prowadzacy do baku (srednica ok 15 cm) i tam wychodza jakies rurki etc..

Zdemontuj to i zobacz czy to tam cos nie przecieka.


w którm miejscu dokładnie?


Chyba będziesz musiał zdemontować tylną kanapę żeby to sprawdzić !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:38, 27.04.2009

Blade, na pewno o bagażnik ci chodzi? w bagażniku to koło jest we wnęce przecież i nic tam więcej nie ma. może właśnie o kanapę tylną ci chodziło? pod kanapą jest pompka paliwa.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#14 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:00, 27.04.2009

Możliwe... ale wydaje mi sie ze to jest przed oparciem kanapy (patrząc od tyłu)

#15 yarasss

yarasss
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:05, 27.04.2009

idę szukać w razie czego zdemontuję kanapę :-P

[ Dodano: 2009-04-27, 13:45 ]
misja zakończona :lol: okazało się, że miałem niedokręconą pompę paliwa. generalnie jest bardzo ciężko ją dokręcić ponieważ pompa jest na sprężynie i trzeba ją mocno docisnąć. Mam 185 cm wzrostu i za chiny nie mieszczę się do bagażnika, więc zaangażowałem swojego pracownika, który sie zmieścił w bagażniku jednocześnie dokręcał i dociskał pompę. Mam nadzieję, że to już koniec problemu :-P




IPB Skin By Virteq