Skocz do zawartości


RODO w HAKP

wentylatory - praca, kiedy, jak i dlaczego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:17, 31.03.2009

Witam mam pytanie dotyczace klimatyzacji a mianowicie to ze jak wlacze klime to chodza 2 wentylatory od chlodnicy czy tak powinno byc ? czy przypadkiem nie powinien 1 chodzic Jak jest U was. Mam Accorda 96 rok 2.0 16V
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:37, 01.04.2009

Cześć! u mnie tak samo, w nie pierwszym już aucie. pracują dwa wentylatory, przy włączonej klimatyzacji.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:54, 01.04.2009

czyli te wentylatory szybko moze szlak trafic np. jak bede jechal 600 km na klimie caly czas pozdrawiam
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:05, 01.04.2009

nie. możesz włączyć auto, klimę, dolewać paliwa i nie wyłączać auta przez 10 lat. to jest po to zrobione, zeby pracowało. to są urządzenia nastawione na pracę ciągłą, osiągają odpowiednią temperaturę pracy i większej nie osiągną. poza tym są schładzane same przez siebie, a opory toczenia są bardzo minimalne-jest to przewidziane w ich konstrukcji. skąd w ogóle obawy, że wentylatyory mogą paśc? coś się z nimi dzieje? prędzej zepsuje Ci się termostat i wentylator się nie włączy, ale to nie będzie usterka wentylatora.

poza tym, gdybys włączył silnik i cały czas patrzył na pracę wentylatorów, to zauważysz, że nie pracują ciągle. o ich pracy decyduje termostat. jeśli wentylator zrobi swoje, to się zatrzymuje i znowu włacza, gdy tego trzeba. jadąc autostradą z dużą prędkością, wentylator nie pracuje, ponieważ chłodnica jest schładzana pędem powietrza. jak będzie ogromny upał, to co jakiś czas się włączy, jesli termostat da mu sygnał, że jest taka potrzeba. wentylator klimy pracuje z dłuższymi przerwami, gdy włączysz funkcję ekonomiczną, a z krótszymi gdy klima chłodzi bez funkcji eco. żaden z wymienionych sposobów pracy tych wentylatorów, nie wpływa na jego żywotność i nic mu się nie stanie.
(oczywiście tak jak wszystko w aucie, wentylator też jest tylko urządzeniem mechanicznym wytworzonym przez człowieka, a wszystko wytworzone przez człowieka, oprócz rozruszników serca firmy PIKOS, ma prawo się zepsuć).
  • 0

#5 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:02, 01.04.2009

a z krótszymi gdy klima chłodzi bez funkcji eco


Chyba funkcję "ECO" to kolega wyniósł z VW ?? :>
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:41, 02.04.2009

Chyba funkcję "ECO" to kolega wyniósł z VW

dokładnie tak. w accordzie nie mam climatronica, tylko manualną klimę, więc nie mam pojęcia czy taka funkcja jest. teraz już będę wiedział, że nie ma :-D
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:51, 02.04.2009

czyli jak wlacze klime to wentylatory chodza caly czas. A tak pozatym to bez klimy wentylator zalacza sie tez bardzo czesto np. jak stane np. na 2 minuty to sie zalacza
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:23, 02.04.2009

niekoniecznie cały czas musi ten wentylator pracować, jak włączysz klimę. o tym decyduje termostat. jak jest potrzeba, to włącza się wentylator, żeby nic się nie grzało. natomiast z tym włączaniem jak staniesz na dwie minuty, to zależy w jakich okolicznościach się to dzieje. jeśli zrobiłeś dłuższą trasę, lub "przegoniłeś" auto, to jak staniesz, to się będzie włączał, bo silnik jest goracy, a nie ma chłodzenia pędem powietrza. natomiast na króciutkim odcinku, wentylator nie musi się włączyć, bo płyn chłodzący nie jest aż tak bardzo rozgrzany i nie ma potrzeby, żeby wentylator pracował (oczywiście w miarę uznania termostatu ;-) )

:zakaz: jubileusz setnego postu!
  • 0

#9 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cm1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 02.04.2009

witam
z tym termostatem to kolega nie do końca ma rację..., wentylator uruchamia czujnik temperatury, a to jest zależne od termostatu czy się otworzy czy nie...

pozd.
  • 0

#10 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
  • Skąd:Lublin / IRL
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:147
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 02.04.2009

Zbyt częste włączanie się wentylatorów przy włączonej klimatyzacji może być spowodowane przez niski poziom czynnika chłodzącego tak jak w moim przypadku , mam uszkodzony przewód u układzie klimy który muszę wymienić po doładowaniu czynnika jest wszystko ok ale to wystarcza na jakieś 3 m-c a po tym okresie zaczyna syczeć bulgotać w układzie no i wentylatory włączają się dużo częściej
  • 0

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:55, 06.04.2009

witam
z tym termostatem to kolega nie do końca ma rację..., wentylator uruchamia czujnik temperatury, a to jest zależne od termostatu czy się otworzy czy nie...


zastanowiłeś się nad tym co napisałeś?
  • 0

#12 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cm1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:23, 06.04.2009

witam
z tym termostatem to kolega nie do końca ma rację..., wentylator uruchamia czujnik temperatury, a to jest zależne od termostatu czy się otworzy czy nie...


zastanowiłeś się nad tym co napisałeś?


zastanowiłem ??..., to może napiszesz gdzie popełniłem błąd ??

pzod.
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:04, 06.04.2009

nie sądzę.
po prostu napisałeś o tym samym, a mnie piszesz, że nie mam racji.
czytaj uważniej!
  • 0

#14 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cm1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 06.04.2009

z całym szacunkiem, ale to chyba Ty czytasz/poszesz nie uważnie..., czy w którymś z Twoich postów jest wzmianka o czujniku ? jak pewnie zauwazyłeś to jest dział elektryka, czuknik to zazwyczaj urządzenie elektryczne a termostat mechaniczne..., wiec jak trmostat moze decydowac czy włączć wentylator czy nie...

pozatym, nie chcę się sprzeczać...

pozd.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:35, 06.04.2009

jak sam stwierdziłeś, to czujnik włącza wentylator, a to jest zależne od termostatu. to Twoje słowa. więc jaka jest róznica między moja wypowiedzią a Twoją? żadna. jeśli chcesz być tak konsekwentny i rozpisywać się o kolejności urządzeń, to zapomniałeś o przewodach elektrycznych, przez które przechodzi impuls, a żeby takowa praca czujnika miała miejsce, musi być prąd, a żeby był prąd to musi... itp. itp.
ja podejrzewam, że jak komuś napiszę, że o tym decyduje termostat, to i tak zrozumie (bo każdy normalny człowiek by zrozumiał i nie ma sensu rozwodzić się nad tym tak szczegółowo). nie rób z ludzi idiotów.

[ Dodano: 2009-04-06, 10:45 ]

nie chcę się sprzeczać...


podpisuję się pod tym także ja.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq