Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z lampką pod sufitem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 14.04.2009

Witam!

Mam drobny problem z lampką pod sufitem :k tzn. jej ustawienia wyglądają w tej chwili tak
- "0" nie świeci (czyli chyba ok)
- "1" świeci ciągle (czyli również ok)
- "." powinna się zapalać przy otworzeniu drzwi i gasnąć po ich zamknięciu, niestety tak nie jest, gdyż lampka w tej pozycji, po otworzeniu drzwi zapala się, ale gaśnie dopiero po odpaleniu silnika i nie wcześniej. Zakładając że mam lampkę w tej pozycji, wychodzę (lampka się zapala), zamykam samochód, a lampka dalej się świeci (z tego co zauważyłem to co najmniej kilka następnych godzin :-( ), kilka dni temu tak się jej zrobiło i już zostało.

Ktoś ma jakąś radę? Pozdrawiam :B
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:02, 14.04.2009

z tym świeceniem przez kilka godzin to może przesadziłeś.
U mnie po otwarciu drzwi lamka zapala sie i świeci sie około minuty może mniej, a nastepnie powoli się ściemnia az do zgaśniećia.
Po otwarciu drzwi z pilota automatycznie lampak również sie zapala i gaśnie powoli, po wyjeciu kluczyka równiez się zapala aż do momentu opuszczenia samochodu i zamknięcia drzwi. Natomiast po samym otwarciu drzwi i nie zamknięciu ich lampka pali się również około minuty i gaśnie.
Tak to wygląda mniej wiecej u mnie.

#3 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:54, 14.04.2009

Niestety jak mówię, przez parę godzin bo widziałem. Było "normalnie" wyszedłem z samochodu do dziewczyny, wróciłem po paru godzinach i lampka się świeciła, teraz jej już tak zostało :-(
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:59, 14.04.2009

spróbuje odszukać w manualu jak realizowane jest ściemnianie i wyłaczanie lampki, ale to dobiero jutro. Ja mam VI ale myślę że to jest podobnie.
Póki co sprawdź wszystkie wyłączniki drzwiowe czy działają sprawnie.

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:09, 14.04.2009

Prawdopodobnie któryś czujnik w drzwiach może nie domagać.Wystarczy zdjąć gumowe zaślepki odkręcić i zobaczyć czy nie zaśniedziałe skorodowane przeczyścić i spoko.Jak to nie pomoże to nabyć taki sam z innego Aco.

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:41, 14.04.2009

po wyjeciu kluczyka równiez się zapala aż do momentu opuszczenia samochodu i zamknięcia drzwi


Jarku a jak klikniesz pilotem na zamknięcie autka to od razu po tym nie gaśnie ?? Po wyjściu i zamknięciu drzwi gdybym nie zamykał zamków to jest tak jak opisał Jarek jakiś czas i sama się ściemnia i gaśnie ale po zamknięciu drzwi i kliknięciu pilotem zaraz gaśnie.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:10, 15.04.2009

wszystkich możliwości załączania i wyłączania oświetlenia wnętrza nie studiowałem ale jest tego trochę łacznie z podświetlaniem stacyjki. Jeżeli jast taka potrzeba to poświęcę trochę czasu i sprawdzę mozliwie wszystkie opcje.

#8 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:02, 15.04.2009

wszystkich możliwości załączania i wyłączania oświetlenia wnętrza nie studiowałem ale jest tego trochę łacznie z podświetlaniem stacyjki. Jeżeli jast taka potrzeba to poświęcę trochę czasu i sprawdzę mozliwie wszystkie opcje.


Dzięki bardzo, sprawdzę ten czujnik w drzwiach i jakby co dam znać :B
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#9 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:58, 22.04.2009

jak mozna wtracic sie ze swoim problemem oswietlenia.
mam oswietlenie kufra, jedna lampka w kufrze druga w klapie, ta w kufrze dziala bez zarzutu a w klapie nic a nic, zaroka jest ok, wychodzi na to ze pradu nie ma ale czy mam rozumiec ze te oswitlanie kufra nie sa podpiete pod te same zasilanie?

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:05, 23.04.2009

Są - ale może gdzieś obwód się przerwał.
Sprawdzałeś czy napięcie dochodzi ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:14, 24.04.2009

jedna lampka w kufrze druga w klapie

hmmm czy o czymś nie wiem czy mam tylko w kufrze ?? Czy może chodzi o tą w klapie ale od podświetlania tablicy ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#12 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:04, 26.04.2009

obwodu nie sprawdzalem no ale skoro nowa zarowka nie swieci tzn ze brak pradu, pewnie bede musial sie pobawic w elektryka i sprobowac to jakos podpiac

do Siwy ja mam dwie lampki i nie chodzi o podswietlenie tablic

ps cos sie poplulo bo przestaly mi emaile dochodzic z odpowiedziami na moje posty a nic nie grzebalem w ustawieniach, wszystko jest tak jak byc powinno, zawsze dochodzily a teraz lipa :(

#13 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:17, 27.04.2009

jedna lampka w kufrze druga w klapie

hmmm czy o czymś nie wiem czy mam tylko w kufrze ?? Czy może chodzi o tą w klapie ale od podświetlania tablicy ??


Siwy w wersji z podnoszoną tylną szybą pod klapą też jest światełko - i to właśnie koledze nie działa :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#14 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:40, 27.04.2009

kurde rozkrecilem co sie dalo i nic, generalnie prad nie dochodzi :cry: pojecia nie mam jak to zrobic szkoda bo to moj pierwszy japoniec i chcialem zeby wszystko w nim dzialalo na tip top 8-) moze jak bede bogaty :lol: to dam autko do elektryka

#15 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:29, 27.04.2009

Witam!

Odświeżam trochę swoją odpowiedź, sprawdziłem czy czujniki zamkniętych drzwi działają i wszystkie działają prawidłowo. Niestety problem z lampką dalej jest taki jaki był. Lampka nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu. I świeci się, aż znów nie odpalę. Dodam, że zapala się prosto po wyłączeniu zapłonu tzn. nawet nie muszę otwierać drzwi by się zapaliła. :evil:
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:




IPB Skin By Virteq