Skocz do zawartości


RODO w HAKP

sprzęgło Valeo (opinie) ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:41, 07.01.2012

Witam serdecznie wiem, że temat często juz przerabiany:)

Aczkolwiek mam do was pytanie zdecydowalem sie na to sprzęgło do swojego coupe 2,2 97 r. póki co przejechałem okolo 20 tyś. km i dziala poprawnie pedał leciutko chodzi, nie śłizga sie. Czy to jest słabe i nietrwałe sprzęglo ?
moze ktoś jezdzi na takim i moze cos powiedziec??
zapłacilem za nie 300 zł za nowy komplet, pytam ponieważ pisze sie duzo o renomowanych firmach: exedy i aisin, natomiast jak jest z VALEO ? pojeżdze jeszcze troche na nim ? do tej pory jezdzilem delikatnie ,tak wiec zastanawiam sie czy wytrzyma bardziej brutalna jazde :evil: bardzo mało jest opini o VALEO jesli chodzi o sprzegło stad ten temat:) czy valeo mozna postawic na równi np z firmą LUK czy Sachs?
pozdrawiam

[ Dodano: 2012-01-08, 16:06 ]
nikt nie ma takiego sprzęgła :)??? az taki badziew kupiłem:)

[ Dodano: 2012-01-12, 17:40 ]
?:)?
  • 0

#2 rider143

rider143
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:lubartów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 17.01.2012

Z praktyki wiem, że np w civicu ostro eksploatowanym valeo wytrzymuje znacznie mniej od exedy. Przy normalnym eksploatowaniu auta problem niskiej trwałości sprzęgła nie powinien Cię dotyczyć.
  • 0

#3 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:38, 17.01.2012

Są dwa Valeo - jedno Koreańskie PHC Valeo a jedno Europejskie Valeo, obydwa bez rewelacji ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#4 rider143

rider143
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:lubartów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 17.01.2012

obydwa bez rewelacji

ale jakoś daje radę przy emeryckiej jeździe :-P
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:26, 18.01.2012

czyli po prostu kupilem badziew :)

natomiast sugerowalem sie tym, ze valeo np montowane jest w fiatach czy w renault/peugeot i tam te auta okolo 200 tyś km przejeżdzaja:) na takim zestawie.

także moze i ja przejade podbny dystans, nastepne sprzeglo wybiore exedy.
  • 0

#6 Biedrona

Biedrona
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Galicja
  • Silnik:2.0
  • Wersja:custom
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:06, 18.01.2012

a jak ma sie porwanie aisin do valeo, któro jest trwalsze?
  • 0

#7 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:54, 19.01.2012

Wybralbym Aisin, chociaz Valeo tez nie jest takie zle, przeciez nie bedziesz non stop upalal auta. Ja na Wiosne bede robil i chyba wezme Aisina.
  • 0

#8 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:58, 20.01.2012

ja kupiłem PHC Valeo, polecane przez chłopaków z działu części w mojej byłej firmie. Obserwacje jak u Ciebie, chodzi lekko i płynnie. Nie kumam czemu Valeo ma być złe a Exedy jakoś zauważalnie lepsze. Miałem załozone Exedy w Corolli i powiem tyle że działało poprawnie tak jak obecne Valeo w Acco.

Znajomy zdecydował się na sprzegło Sachs i je reklamował bo powodowało wibracje. Po wymianie na inny egzemplarz działa ok. I co? nie ma reguły.

Na dodatek informacja na temat terenu działania i odbiorców zestawów PHC Valeo:

Countries : KOREA, North America, ASIA, South
America, Europe, Africa

Certifications : ISO/TS 16949 OHSAS18001
ISO14001

Major Customers : HYUNDAI / KIA / GMKOREA /
SSANGYONG/ FORD / GM /
NISSAN / RENAULT / HONDA /
FIAT / SUZUKI / MITSUBISHI
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:16, 21.01.2012

No to dobrze czyli valeo nie jest takie złe aczkolwiek zdania są podzielone, ja jak powiadam do tej pory nie mam uwag, ale póki co jeżdze tak miedzy 4-5 tyś rpm na każdym biegu. Nie bede napewno ruszał ostro ze sprzegła itp. Myśle, że sporo jeszcze pojeżdzę. Takze ja ogolnie polecam Valeo stosunek ceny do jakości jest dosc dobry - 300 zł za komplet zaplacilem:)
  • 0

#10 elemenateur

elemenateur
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:14, 22.01.2012

bardzo często w opakowaniach LUK sachs, także w kompletach z dwumasowym kołem zamachowym jest w środku valeo.
do zwyczajnej jazdy każde z tych sprzęgiełek się nada i przeniesie to co potrzeba. W przypadku autka do katowania można pokusić się o coś lepszego ale do normalnego śmigania - bez obaw.


wielu naszych klientów do nauki jazdy w Clio bierze od nas valeo i nie ma z tym problemów!
  • 0

#11 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:48, 26.01.2012

Ludzie przestańcie pisać takie pierdoły. Sam pracuje w sklepie i na LUKA mieliśmy już 2 reklamacje, na sachsa jedną a na Valeo żadnej ! Valeo to jedna jakość z LUK i Sachs... Sam teraz zakładam Valeo bo mam je bardzo tanio. I skończcie z tą forumową brednią że Valeo to złe sprzęgła robi. Bo złe sprzęgła to robi STATIM(zdarzały się źle wykonane) czy jakiś tam HINPARTS i JC premium, NEXUS i inne śmieci sprzedawane na allegro i nie tylko. OBALAM TEORIE! :) Pozdrawiam
  • 0

#12 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:16, 26.01.2012

ja kupiłem PHC Valeo, polecane przez chłopaków z działu części w mojej byłej firmie. Obserwacje jak u Ciebie, chodzi lekko i płynnie. Nie kumam czemu Valeo ma być złe a Exedy jakoś zauważalnie lepsze. Miałem załozone Exedy w Corolli i powiem tyle że działało poprawnie tak jak obecne Valeo w Acco.


Bo na forum jest taka tendencja jak sprzeghło to tylko asin lub exedy to samo z hamulcami zimmermann lub ebc nikt innych firm nie uważa i wolą przepłacać.
  • 0

#13 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:25, 26.01.2012

ja kupiłem PHC Valeo, polecane przez chłopaków z działu części w mojej byłej firmie. Obserwacje jak u Ciebie, chodzi lekko i płynnie. Nie kumam czemu Valeo ma być złe a Exedy jakoś zauważalnie lepsze. Miałem załozone Exedy w Corolli i powiem tyle że działało poprawnie tak jak obecne Valeo w Acco.


Bo na forum jest taka tendencja jak sprzeghło to tylko asin lub exedy to samo z hamulcami zimmermann lub ebc nikt innych firm nie uważa i wolą przepłacać.



To samo ma miejsce w wątku "olejowym". Czym bardziej niszowy olej tym bardziej dumny z zakupu jest jego nabywca. A czasem wystarczy zachować rozsądek, co nie oznacza, że nie szanujemy swoich samochodów...
  • 0

#14 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:46, 03.04.2012

Nawiązuję do tego tematu bo moje pytanie jest podobne tylko chodzi mi o opinie na temat sprzęgła Lukas. Już od dawna przymierzam się do wymiany bo obecnie zamontowany Aisin okazał się w moim aucie niewypałem. Przy puszczaniu sprzęgła telepie silnikiem i całą budą jak nie wiem co. Przed wymianą miałem objawy ślizgania się sprzęgła więc jedynym wyjściem była wymiana na nowe, właśnie Aisin. Po jego zamontowaniu przy ruszaniu zaczęło się telepanie. Obecnie planuje wymianę tego niewypału i zakład w którym chciałbym wymienić sprzęgło poleca Lukas (910 zł) lub Sachs (1200 zł) lub jeżeli nie zgodzę się na żadną z tych opcji będą szukać czegoś innego. Cenowo skłaniałbym się na tego Lukasa (bo Sachs kosztuje tyle co oryginał w serwisie ale chcąc zachować gwarancję na montaż oryginału musiałbym tenże montaż wykonać w ASO a nie stać mnie wydać dodatkowo ponad 8 stów na wymianę :-) ). Zatem wolałby zakupić sprzęgło i wykonać montaż w tym samym zakładzie z uwagi na gwarancję chociażby. I w związku z tym jak oceniacie sprzęgło firmy Lukas? Pytam bo natłok informacji na forum na temat różnych sprzęgieł jest taki że w konsekwencji brak konkretnej odpowiedzi :-)
  • 0

#15 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:02, 04.04.2012

jeśli sprzęgło felerne to można reklamować. Niestety za koszt zrzucenia skrzyni nikt nie zwróci... a opisywałem juz wczesniej przypadek felernego Sachsa, gość reklamował i nastepne już było bez zarzutu.
Bardzo duże kwoty za wymiane sprzęgła... może pobadaj rynek dokładniej, często mechanicy z róznych ASO walą fuchy za dobrą kasę.

Ja nie narzekam na moje PHC Valeo póki co. Aisin, Exedy(miałem), sachs to inne marki które poważam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq