Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jakie głośniki na tył do 96-98 sedan ?? Pomocy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:52, 06.04.2009

Prosze o dokladne wymiary glosnikow na tyl zebym mogla sobie je sama podmienic , moze jakies polecacie ??

#2 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:56, 06.04.2009

Magda zacznijmy od tego że głośników nie daje się na tył, lepiej kupić w drzwi przednie jakieś lepsze
Tu masz info co i jak z audio dość przejrzyście napisane
http://forum.vwgolf....opic.php?t=9787

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:05, 06.04.2009

glosniczki z przodu mam bardzo fajne jednak brakuje mi troche pozadnych z tylu, moim zdaniem dzwiek z 4 stron przy dobrym ustawieniu jest owiele bardziej efektywne niz tylko z 2, dlatego tez chce je wymienic

[ Dodano: 2009-04-06, 21:06 ]
... na imie mi Paula :)

#4 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:22, 06.04.2009

Hehe :oops: :oops:
Jakoś po nicku sądziłem że Magda - mój błąd :oops:

A co do głośników to nie wiem jakie są u Ciebie, ale u mnie otwory są na 13cm pod półką

#5 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:26, 06.04.2009

maoim zdaniem dzwiek z 4 stron przy dobrym ustawieniu jest owiele bardziej efektywne niz tylko z 2


Zdzwilabys sie ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#6 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:26, 07.04.2009

Mikolaj wytlumacz koleżance jak to jest miec dobry przedni zestaw hehehhe :mrgreen:
Paula ze swojej strony musze tobie powiedzeć, ze ja również jestem zwolennikiem przedniego zestawu, ponieważ nasłuchałem się głosników grajacych tylko z przodu, grających z przodu i z tyłu, oraz tylko z tyłu, i naprawde sam przód wypada najlepiej. Ale ok co kto lubi, wiem ze tym nie odpowiedziałem na twoje pytanie bo poporostu nie wiem, ale jesli myslisz o wsadzeniu ich w półke to pewnie 6x9 jeśli juz to tam wstaw....

#7 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:49, 07.04.2009

Nie wkładaj w tylną półkę głośników bo psują scenę dźwiękową. Jeżeli czegoś brakuje Ci we wnętrzu to daj do bagażnika subwoofer, a on ładnie Ci wypełni resztę (przy założeniu, że faktycznie masz dobre głośniki przednie) 8-)
Albo zamontuj jakieś przyjemne 165mm na dystansach w przód + tweetery (tzw. zestaw componentowy) wtedy zapomnisz o tyle.

Chętnie pomogę przy wyborze jakby co ;-)
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:14, 07.04.2009

jestem uparta kobietka i chce miec stylu zaje..bisty sprzet :-)

[ Dodano: 2009-04-08, 00:19 ]
ja mam z przodu fajny sprzet ale mnie denerwuja te gloscniki pierdzace z tylu przod dale super sam byl by lepszy niz obecnie z tylem ale majac na rynku tyle rodzajow sprzetu do samochodu (coraz lepszego) wole miec z tylu i przodu.... pozadne granie :P

[ Dodano: 2009-04-08, 00:20 ]
... zawsze moge je na radiu wylaczyc :P

#9 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:22, 08.04.2009

Ok, racja wyłączyć zawsze można. Jeżeli więc już musisz mieć, to przed chwilą mierzyłem u siebie i bez problemu wchodzą 165mm :ok

Teraz tylko podaj przedział cenowy, a postaram Ci się podpowiedzieć :B
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:36, 09.04.2009

kamul,
mysle ze tak ok 1000 zl jakies propozycje

#11 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:16, 09.04.2009

ale teraz powiedz mi tak, chcesz wydac na glosniki do 1000zl a potem sie przekonasz ze mielismy racje i tyl jest zbędny, to od tak go poprostu wylaczysz ??? hmmm moim zdaniem lepiej te 1000zl wydaj na wakcje :-D albo zrobienie naprawde dobrego zestwu do przpdu. czyli wygluszenie drzwi, zmiana kabli, moze jakies inne glosniki na przód, bo piszesz ze masz dobre ale ja nie wiem jakie.
Słuchaj pracowałem w firmie car audio wiec torch wiem o tym, podaj mi marke przedniego zestawu to ci powiem co nalezy z nim zrobic zebybylo dobrze a z tego 1000zl jeszcze ci zostanie na dobre zakupy :-D

#12 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:37, 09.04.2009

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka,że ten 1000 zł to jest BARDZO dużo jak na głośniki do tyłu. W dodatku ja tez tak zrobiłem jak Ty chcesz, po rekomendacji kogos kupilem do tyłu jbl-e 937, jak sie okazało, że pod samym radiem to nie ma tam jakiejś znaczącej różnicy, to postanowilem wstawić wzmacniacz, wygłuszyć drzwi i zrobić system przedni. Obecnie tylne głośniki grają TYLKO I WYŁACZNIE w paśmie charakterystycznym dla skrzyń basowych, w ogóle nie słychać góry, a są tylko basy i nawet potrafią wymasować...
Skoro nie wierzysz kolegom, którzy temat grania przerabiali u siebie, to mam propozycje: podjedź do pobliskiego zakładu Car Audio i spytaj o możliwość posłuchania jakiegoś auta. Zobaczysz wtedy jak taki zestaw - zapewne dobry przód (zestaw odseparowany z tweeterami nakierowanymi na słuchaczy, a nie szybę)+ wzmacniacz+ subwoofer grają (no i oczywiście radio jakieś sensowne).
No i jak już Ci sie to granie spodoba, a stawiam piwo, że tak, to okaże się że ten 1000 zł to jest raczej mało i to jest właśnie ta zła wiadomość ;-)

Jakie masz radio? Bo jeżeli tym pierdzeniem okreśłasz przestery, to oznacza raczej mało mocy z radia.

#13 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 09.04.2009

1000 zł, aż mi się w głowie zakręciło :sl jak za tył. Prawdę mówiąc to nic tylko zgodzić się z drogimi przedmówcami :mrgreen: i zainwestować w doskonały przód, btw. co tam u Ciebie siedzi? A jeżeli chodzi o tył jeśli już faktycznie nie przypada Ci do gustu rozwiązanie w formie subwoofera (co moim zdaniem jest dużo bardziej na miejscu i uzupełnia efekt) to trzeba na tył wstawić mocniejsze woofery, które dadzą Ci oczekiwany efekt. I tu byłbym za wyższą serią PowerBass'a lub Rainbow'a :ok

P.S. Masz wzmacniacz :?:
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:53, 09.04.2009

mam wzmacniacz jutro bede podlaczac (choc narazie niemam po co) radyjko Pioneer deh-p40mp mam fajne glosniczki w starym samochodziku ale nie umie ich odzyskac , a z przodu (jak sie okazalo po otwieraniu tapicerki ) mam stare glosniki z jakos przerobione, graja super (mialam niezle zdziwko jak zobaczylam je)

#15 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:55, 10.04.2009

No to jak bedziesz miała wzmacniacz, to daj sobie spokój z tymi głośnikami na tył, bo zwiększy Ci sie budżet na reszte. Radio ma nawet filtry górnoprzepustowe i sterowanie subwoofera, więc idealnym rozwiązaniem jest wstawienie tylko suba 10". Najlepiej pochwal się głośnikami albo jak możesz zrób zdjęcie.I wzmacniaczem tez sie pochwal ;-) .




IPB Skin By Virteq