Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Doradzcie panowie - głosniki, wzmacniacz


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olapawel1_*

Guest_Olapawel1_*
  • Guests

Napisano 21:00, 01.04.2009

Mam radio typu A i chcialbym zmienic glosniki na jakies lepsze ewentualnie jakis wzmacniacz .Cena 1000-3000zl. Moze macie jakis znajomy warsztat dzwieku.(lubelskie )
A jeszcze jedno chcialbym pozostac przy orginalnym radio (sterowanie itp) Czy to moze sie udac .

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:35, 01.04.2009

Moze sie udac, ja mam tak z zrobione. Wymienione wszystko oprocz wlasnie radia.
Potrzebny jest konwerter z wyjsc glosnikowych na RCA low level, tak jest u mnie http://www.caraudios...hondaaccord.htm

Mysle mimo wszystko nad dolozeniem nowego radia. Sa takie, ktore umozwiaja podlaczenie do nich oryginalnego sterowania w kierownicy (przez odpowiedni interfejs).
Na przyklad to http://www.audiophil...lpine_cda-9884r
Mozna nawet uzywac oryginalnego wyswietlacza, ale nie wiem czy ten w Accordach jest kompatybilny.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:56, 01.04.2009

1000-3000 to kwota na caly sprzet czy tylko na wzmacniacz?:D
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:12, 01.04.2009

Jak kolega chce 3k wydac na system przedni i wzmacniacz, to dobry sprzet juz bedzie przeciez. Nie kazdy ma szajbe na tym punkcie jak Ty maGr :-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 Guest_Olapawel1_*

Guest_Olapawel1_*
  • Guests

Napisano 13:35, 02.04.2009

Robiles u nich instalacje czy masz wytlumione boki a co z wyswietlaczem do klimy jak zmienisz radio

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:41, 02.04.2009

Robiles u nich instalacje czy masz wytlumione boki a co z wyswietlaczem do klimy jak zmienisz radio


Tak jak widac na zdjeciu, to jest moj samochod, drzwi sa wytlumione. Wyswietlacz klimy sobie zostaje przy dokladaniu radia. Caly panel zostaje, jego sie nie wyjmuje. Nowe radio wklada sie ponizej oryginalnego radia/panelu, zamiast schowka wklada sie ramke http://www.robex.org...adio-p-841.html

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:41, 02.04.2009

no juz nie przesadzaj moje przednie focale kosztuja jakos 1100zl przeciez :P
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#8 Guest_Olapawel1_*

Guest_Olapawel1_*
  • Guests

Napisano 21:17, 02.04.2009

Mikolaj mozesz podac koszt wytlumienia + wzmacniacz+ glosniki + konwerter ,na pw jak chcesz .Jak dlugo wstawiali Ci ten zestaw..

#9 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:39, 02.04.2009

0 profesjonalizmu...
zacznijmy od tego czego sluchasz
wygluszenie drzwi (np. standard plastem) to koszt okolo 600zl (para)

Jezeli decydujesz sie na pozostanie przy fabrycznym radiu to mam nadzieje ze liczysz sie z tym ze jakosci jakiejs boskiej nie uzyskasz. Jak to mowia... caly system zagra jak najslabsze ogniwo w tym wypadku bedzie to radio ( a Mikolaj nie chcial sluchac i teraz bedzie wkladal nowe radio :-D)

Takie konwertery ktore poleca Ci Mikolaj stosuje sie w 10-15letnich autach... no ale jak ktos lubi...

Jezeli juz naprawde tak bardzo chcialbys zostac przy fabrycznym radiu zdalo by sie wzmocnic sygnal ktory ono daje. Koszty takiego przedwzmacniacza do naszego modelu to gdzies tak polowa kwoty ktora chcesz przeznaczyc na audio.

Tak wiec najkorzystniej jest poprostu podlaczyc nowe radio a w starym sobie bedziesz sterowal klimatyzacja i bedziesz zadowolony z jakosci ktora uzyskasz bo za 3000zl juz przyjemne granie mozna zrobic.

ale to twoj cyrk i twoje malpy :-P
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#10 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:44, 02.04.2009

Takie konwertery ktore poleca Ci Mikolaj stosuje sie w 10-15letnich autach... no ale jak ktos lubi...


ale co ty tu pier.. ;-)
jak nie ma wyjscia na wzmacniacz w radiu to trzeba cos takiego dac i co ma do tego wiek auta.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#11 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:59, 02.04.2009

a tam pier... odrazu pier... to co innego :-D wyrazam swoje zdanie poprostu
to tak jak bys mial mega zajefajne radio jakies tam a uzywal transmitera fm... taki przykladzik ;D
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:04, 03.04.2009

Moze sie udac, ja mam tak z zrobione. Wymienione wszystko oprocz wlasnie radia.(...).


Cześć.

Czy możesz napisać jak długo trwała operacja wygłuszenia drzwi i montażu nowych głośników z przodu? Te MDSy które masz są ciekawe. Czy tweetery zamontowali Ci w oryginalne miejsca pod szybą?
Zastanawiam się nad wygłuszeniem drzwi i wymianą głośników z przodu. U mnie jest PSS, czyli niby z jakimś wzmacniaczem.
Największym problemem jest brak czasu. Chyba będę próbował sam zrobić wygłuszenie i montaż głośników, bo to mogę robić nocami...

#13 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:20, 03.04.2009

wygluszenie drzwi i montaz glosnikow to kwestia paru godzin na 1 furtke tylko teraz kwestia czy chcesz ciagnac nowe kable do drzwi czy zostawiac stare smieszne dosyc kabelki
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:25, 03.04.2009

Hmm... Dobre pytanie... Chyba jak już rozbierać i robić, to raz a dobrze... Pewnie i kable wymienię. Powoli zacznę zamawiać sprzęt i materiały, spiszę wszystko co jest do zrobienia, a jak będę miał już wszystko na półce w garażu i wszystko czarno na białym na papierze, to zabiorę się za rozdziewiczanie auta ;)

maGr, jeśli możesz, to podpowiedz co i ew. gdzie kupić.

Dzięki :)

#15 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:44, 03.04.2009

Na tydzien oddalem samochod, wszystkie kable, tez wyprute i wstawione nowe.
Tweetery sa w seryjnych miejscach, ale zapewne niektorzy Ci tu napisza, ze to profanacja ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





IPB Skin By Virteq