Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co wspólnego mają wycieraczki z hamulcem? :)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:36, 30.03.2009

Witam,

Być może jest to oczywiste, a ja to zauważyłem dopiero bardzo niedawno - ale ... zaskoczył mnie odrobinę fakt, że ... praca wycieraczek na "czasówce" jest w jakiś sposób połączona z pracą hamulca :) Otóż ... stojąc w korku z włączonymi wycieraczkami (w pozycję "czasową") co pewien czas bardzo nieregularnie wykonywały one swój ruch - raz częściej raz rzadziej. Nie miałem pojęcia czemu tak jest ...
Dopiero po dobrych kilku minutach spostrzegłem, że gdy hamuję, a następnie zdejmuję nogę z hamulca - wycieraczki startują :) Aby wszystko było jasne - na czasówce pracują sobie normalnie ... chodzą sobie co pewien czas, ale dodatkowo, gdy wcisnę i puszczę pedał hamulca, wtedy wykonują dodatkowe przejście po szybie (nawet jeśli dopiero co się zatrzymały, a ustawiony interwał czasowy jest na tyle duży, że powinny się odezwać dopiero za dobrych kilka sekund) ...
A jakie było moje zdziwienie, gdy zaciągnąłem ręczny stojąc na światłach w korku i przy spuszczaniu z ręcznego - było identycznie! :)

Czy to normalne ? :) Wszystkie Accordy tak mają, czy powinienem się martwić jakąś dziwnie rozumianą oryginalnością mojego egzemplarza? ;)

Pozdrawiam,
Michał


#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:12, 30.03.2009

może nie chodzi o hamulec a o prędkość jazdy w VI gen. też to jest i zależy właśnie od prędkości powyżej chyba 50 km/h działają szybciej albo 60 km/h u siebie nie zwróciłem na to uwagi ale czytałem o tym i wiem ze jest takie coś na pewno ale czy we wszystkich wersjach to tego nie wiem

#3 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:19, 30.03.2009

Hm, nie wiem dokładnie jak to może być z tą prędkością, bo przy większej jakoś nie zwracałem na to uwagi i tego nie sprawdziłem. Natomiast tak jak zaznaczyłem - zdarzenie to ma na 100% miejsce podczas postoju i raczej niskiej prędkości ... i odnoszę wrażenie, że jest połączone w jakiś sposób z pedałem hamulca, gdyż nawet zacząłem się później bawić ...wycieraczki sobie przeleciały a ja ciach - ciach hamulcem, a one znów przeszły po szybie. Pokazałem to mojej narzeczonej, która ze mną jechała... wciskałem tak i wciskałem ten hamulec, by się upewnić, że to na pewno to i ... mnie opieprzyła, bym się przestał tym bawić :mrgreen:

Pozdrawiam,
Michał


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:32, 30.03.2009

być może w VII gen. zrobili to trochę inaczej tak jak piszesz połączyli to z hamulcem

#5 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:48, 30.03.2009

a mi sie wydaje ze tam jest jakis czujnik natezenia deszczu
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#6 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:11, 30.03.2009

Czujnik deszczu?
Hm, ale nie padało wtedy zbyt obficie :) Poza tym ... ewidentnie wycieraczki startowały po puszczeniu hamulca.
A jak to wygląda u innych Forumowiczów w Waszych VII-kach? :) Też tak się dzieje?

Pozdrawiam,
Michał


#7 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:57, 30.03.2009

Nie wiem czy masz czujnik deszczu u siebie, czy nie. Ja mam i tam nie ma trybu "czasowki", jest tryb "auto" gdzie ustawia sie czulosc. Predkosc wycierania i czestotliwosc zalezy od natezenie opadow oraz predkosci (co wlasciwie przeklada sie na ilosc wody na szybie, czyli natezenie opadu). Jak sie stoi, to co jakis czas przetrze, a jak sie jedzie, to potrafi raz za razem, jak w trybie ciaglym. Nigdy nie zauwazylem, zeby to mialo jakikolwiek zwiazek z hamulcem. Jak nie pada, to ani drgna.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:26, 31.03.2009

W mojej cupetce jest taka sama opcja przy zwalniniu lub gdy stoje na swiatlach wycieraczki zwalniaja i napewno nie ma na to wplywu natezenie deszczu.Trojan napewno ma tak samo ,bo ma taka sama Hanie.

#9 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:47, 31.03.2009

Po pracy obczaję dokładnie opis na przełączniku (czy to czasówka, czy tryb auto) i wieczorem napiszę ;-)
(choć szczerze powiedziawszy nic mi nie wiadomo o istnieniu czujnika deszczu w moim aucie :-D )

Pozdrawiam,
Michał


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 31.03.2009

za lusterkiem wewnętrznym, od wewnątrz na przedniej szybie powinienneś mieć małe plastikowe pudełeczko przyklejone do szyby - to jest czujnik deszczu!!!, u mnie działa identycznie jak opisywał Mikołaj

#11 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:43, 31.03.2009

Mam chyba obkrojoną wersję wyposażenia, gdyż takowego czujnika dopatrzeć się nigdzie w tej okolicy nie mogę :->

Pozdrawiam,
Michał


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:29, 01.04.2009

Ale to wydawaloby sie nawet logiczne :) stoisz w korku - wycieraczki w zasadzie nie potrzebne. Puszczasz noge z hamulce - bedziesz ruszal - wycieraczki potrzebne wiec sie wlaczaja :). Nie wiem jak to dokladnie dziala ale jsli jest w jakis sposob polaczone to punkt dla japoncow! :mrgreen:

#13 bipi

bipi
  • Forumowicz
  • 45 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:06, 18.04.2009

U mnie dzieje się tak samo :) Też byłem zdziwiony, dlaczego po puszczeniu hamulca włączają się. Tak jak napisał wojteku - pewnie po to to jest :)

Pozdrawiam

BiPi


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:37, 25.04.2009

Ta funkcja jest opisana nawet w instrukcji :-)

#15 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 05.05.2009

Dokładnie.
Mihty, masz wersję Comfort - czyli bez czujnika.
Zajrzyj do instrukcji - str. 100 i 101.




IPB Skin By Virteq