Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wyciek ? i coś jeszcze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:56, 05.11.2011

hej.

wczoraj odebrałem auto od mechanika... zmienił mi piaste tył... tarcze i klocki..
i teraz pytanie... dziś sprawdzając wszystko pod autem zauważyłem od wewnętrznej strony zacisku wyciek... teraz nie wiem czy mechanik coś spartolił? albo wymieniając wczoraj miał lekki wyciek i po prostu nie wytarł pozostałości? dodam że ślady po płynie są po obu stronach...
zaś autko teraz super hamuje... nawet ręczny zaczął działać ;)
  • 0

#2 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:59, 05.11.2011

Polej wodą żeby zmyć ten płyn i zobacz w zbiorniczku jak jego poziom wygląda. Pewnie jest tak jak mówisz.
  • 0

#3 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 06.11.2011

hej.

okazuje się ze ten wyciek jest na zacisku ale tam gdzie linka ręcznego...
auto odbierała moja dziewczyna.. i zapomniało jej się mi powiedzieć ze " mechanik coś tam smarował" zajrzałem jeszcze raz i wygląda to właśnie na smar.. tylko po co on tam coś smarował??

edit:

no i zauważyłem... że coś jednak jeszcze mam nie tak z hamulcami ale teraz pada na przód...
może ktoś mi doradzi co zrobić?
gdy się rozgrzeją hamulce to zaczynają piszczeć.. wiem wiem.. to nie powinno dziwić.. tylko sytuacja wygląda tak że hamulce podczas hamowania nawet nie jękną.. tylko podczas powolnego toczenia (prędkość manewrowa, nie dotykam pedału hamulca) słychać taki jak by popiskiwanie.. co zrobić na pierwszy ogień? i czy moge zrobić to sam? bo juz jestem spłukany na ten miesiąć i do mechanika nie pojade :/
ehhh tył żyleta teraz a przód płata figle...
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 12:09, 06.11.2011

Chyba klocki nie odbijają, odkręć zacisk i zobacz czy klocek lekko chodzi w jarzmie (ew przeszlifuj brzegi blachy klocka) no i zobacz czy śruby pływające dają się wysuwać (ew. wyczyść i przesmaruj).
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:22, 06.11.2011

a możesz mi powiedziec co pokolei poodkręcać żeby czegoś niespartolić? no chyba że to tak banalne że nie da się zrypać?
  • 0

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:11, 06.11.2011

w dziale zrób to sam jest wymiana przednich tarcz i klocków to sobie zobacz :) Tył też jest jak coś
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 kurgan

kurgan
  • Forumowicz
  • 108 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 07.11.2011

jak mechanik zaczal i zle skonczyl, to niech poprawia w ramach zrypanej roboty. jak pozdejmujesz wszystko, to rob tak zeby ci sie tloczek nie wysunal... jak piszcza, moze zlapaly jakis syf. jak nie odbijaja to powinno bardziej trzec i felga powinna byc goraca
  • 0

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:30, 07.11.2011

mi piszczaly przez klocki bo nie mialy takiej nakladki na czesci gdzie styka sie klocek z tloczkiem i klocek wpadal w rezonans.
  • 0

#9 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:38, 07.11.2011

jak mechanik zaczal i zle skonczyl, to niech poprawia w ramach zrypanej roboty. jak pozdejmujesz wszystko, to rob tak zeby ci sie tloczek nie wysunal... jak piszcza, moze zlapaly jakis syf. jak nie odbijaja to powinno bardziej trzec i felga powinna byc goraca


hamulce robił mi mechanik.. ale z tyłu, i wygląda wszystko raczej OK( mam nadzieje ze jak się dotrzą to przestaną piszczeć podczas hamowania)... a teraz mi chodzi o hamulce z przodu.. w środę wszystko rozbieram i czyszczę, smaruje. zobaczymy może to coś da ;)

co to znaczy żeby się nie wysunął tłoczek? chodzi o cylinderek? no jak zdejme zacisk to sie chyba wysunie? kumpla pytałem jak wcisnąć go spowrotem to powiedział żebyscisku stolarskiego użyć i powinno iść bez problemu...

Darku chodzi Ci o te blaszki na klocki? ja je miałem z tyłu ale teraz mechanik mi ich nie założył.... oczywiście stare klocki z blaszkami mam w bagażniku...
aha jaka firma robiła ori hamulce na tył w acco VI? ja miałem teraz lucas i sie zastanawiam czy ori?
  • 0

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:48, 07.11.2011

lucas to ori. chodzilo mi o taka podkladke na klocek, np u mnie w ebc byly takie gumowo jakies tam podkladki do przyklejenia na klocek. nie zakladalem tego bo uznalem ze brak jakis gumowych dodatkow = wieksza sila hamowania jednak bez tego piszczaly podczas jazdy.
  • 0

#11 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:17, 07.11.2011

lucas to ori. chodzilo mi o taka podkladke na klocek, np u mnie w ebc byly takie gumowo jakies tam podkladki do przyklejenia na klocek. nie zakladalem tego bo uznalem ze brak jakis gumowych dodatkow = wieksza sila hamowania jednak bez tego piszczaly podczas jazdy.

To są podkładki antywibracyjne szczególnie polecane dla sportowych klocków. Dla standardowych klocków polecam posmarować klocki przy montażu smarem ATE Plastilube lub podobnym. Zapobiega on wpadaniu klocków w rezonans oraz ułatwia poruszanie się w prowadnicach :ok
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#12 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:38, 07.11.2011

kurde to jak mechanior mi je wyjął to bedą piszczały hamulce? choć wysmarował mi białą pastą prowadnice itp...
w czwartek walcze z przodem. dzięki pawpor, za rade kupie sobie tą paste ;)
  • 0

#13 kurgan

kurgan
  • Forumowicz
  • 108 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:08, 08.11.2011

kup ew. smar miedziowy. jak zdejmiesz jarzmo z zacisku i wyjmiesz klocki ten duzy tloczek odpowiadajacy za dociskanie klockow moze sie wysunac, i pozniej ciezko go schowac, bo trzeba odpowietrzyc i wciskac jakas 'pala drewniania' :) generalnie jak nie chcesz sie z tym bawic, to nie wciskaj hebla na rozkreconym zacisku. dobrze wyczysc prowadniczki i nasmaruj. wypusc powietrze z pod gumek, ktore siedza na tych 2ch malych tloczkach. moze masz gumki porwane i syfu nalapalo. na spokojnie obczaj.
  • 0

#14 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:34, 08.11.2011

tylko nie smarem miedzianym
  • 0

#15 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 08.11.2011

Jak się może tłoczek sam wysunąć bez naciskania pedału hamulca ja się pytam?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq