Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zaparowane halogeny


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:07, 10.03.2009

Od pewnego czasu (od początku zimy) obserwuję że obydwa halogeny bardzo często są zaparowane od środka Przy okazji wymiany żarówek tych halogenów i konieczności ściągnięcia zderzaka wykręciłem jeden z nich Okazuje się że mają 2 odpowietrzniki Tylko czemu nie odprowadzają pary ?? Po odkręceniu i przechyleniu otworem w dół nawet woda się polała :shock: Dodatkowo zaobserwowałem że w prawym halogenie na odbłyśniku pojawiła się sporej wielkości plama rdzawego koloru :-/ Czy u kogoś jeszcze występują takowe objawy ?? I jak z tym walczyć ??

PS. Po ściągnięciu gumowej osłony odpowietrznika okazało się że pod gumą jest jakaś owijająca rurkę mębranka Po bliższych oględzinach okazuje się że jest dość sztywna i nie wiem czy odpowiednio odprowadza wilgoć Wiec usunąłem ją i założyłem kawałek gęstej tkaniny. Zobaczymy jaki będzie efekt

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:08, 10.03.2009

Również czasami parują mi halogeny i też:

Dodatkowo zaobserwowałem że w prawym halogenie na odbłyśniku pojawiła się sporej wielkości plama rdzawego koloru

wydaje mi się, że ta powłoka odblaskowa "przechodzi" w ten kolor rdzawy od temperatury jaka panuje w halogenie.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:11, 11.03.2009

Mam również podobny problem z tym parowaniem - zatem często je zapalam aby je rozgrzać i co jakiś czas je wyciągam i całkowicie osuszam.

Ten niby rdzawy kolorek to poprostu wypalony i rozkruszony odblask wewnątz halogenu.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#4 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:48, 11.03.2009

ja używam halogenów bardzo rzadko, tylko późno w nocy poza miastem lub jak jest mgła.
chrom w środku mam jak igła, chociaż jeden kupowałem (miałem pęknięte szkło z dziurą) i miałem obawy ze dostanę 'rdzawy', ale igiełkę dostałem ;-)
co do parowania to rzeczywiście też widzę często że są zaparowane.

ps. te halogeny mają regulację wysokości ;-)

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#5 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:54, 11.03.2009

Z reguły halogeny powinny mieć regulację wysokości - u nas jest napewno :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#6 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:24, 11.03.2009

Rozumiem że te zaparowane halogeny można zaliczyć do usterki " ten typ tak ma" W sumie to zaparowanie mi nie przeszkadza ale ten rdzawy kolor już tak :-/ No cóż Skoro u innych też jest tak samo to pozostaje jeździć aż cały zrobi się rdzawy i wymienić

PS. Co do regulacji to opuściłem w dół dość sporo bo jak wcześniej jeździłem na halogenach to mrugano na mnie :mrgreen: Teraz ustawiłem tak że lewe świeci mniej więcej jak mijania a prawe trochę dalej Na razie nie mrugają :mrgreen:

#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:46, 12.03.2009

Światła halogenów powinny świecić niżej niż światła mijania - i to sporo niżej :idea:
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:09, 20.04.2009

hej. zauwazylem ostatnio podczas mycia auta u siebie wlasnie zaparowane halogeny. nie wiem, czy bylo juz tak wczesniej, a poza tym auto mam od 3 tygodni raptem. acco caly czas jest na gwarancji, a za jakies 3 tygodnie jade na przeglad serwisowy. czy "ten typ tak ma" czy powinienem to zglosic i zadac naprawy lub wymiany? dzieki
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:12, 20.04.2009

Mówisz o halogenach,a nie lampach?Jeżeli halogeny to zgłoś je do wymiany! Tylko dobrze by było jakbyś miał dokumentacją zdjęciową bo czasem walka z ASO może być długa :mrgreen:

#10 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:56, 20.04.2009

tak, wlasnie o halogenach. lampy sa w porzadku ani odrobinki pary, za to halogeny niestety calkiem mocno zaparowane, zwlaszcza prawy. tylko po co mi te zdjecia? nie lepiej podjechac do ASO i pokazac co i jak? prosze zauwazyc, ze mowa tu ciagle o honda servis w uk.
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:36, 20.04.2009

nie lepiej podjechac do ASO i pokazac co i jak?

Jasne,że najlepiej i najrozsądniej tylko trzeba uważać,aby po drodze nie odparowały :mrgreen:

#12 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:31, 21.04.2009

hehe. po drodze to raczej nie odparuja. te skubance to juz dwa dni sa zaparowane. przypatrzylem sie im tak na szybko i to mi wyglada na "titanic" - tam pary cala masa az prawie ciekna. to sie zrobilo chyba po intensywnym myciu, no ale przeciez nie powinno tak byc mimo wszystko...
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:03, 22.04.2009

Dokładnie nie zwlekaj jedź do ASO i walcz :!:

#14 banki

banki
  • Nowy
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:16, 20.07.2010

czy moze ktos probowal-rozkleic halogen??

mysle o rozklejeniu i malowaniu powloki odblaskowej.
tylko to chyba szklo i nie bedzie tak latwo jak z lampami :roll:

#15 Tomek88

Tomek88
  • Forumowicz
  • 91 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:22, 20.07.2010

tak, wlasnie o halogenach. lampy sa w porzadku ani odrobinki pary, za to halogeny niestety calkiem mocno zaparowane, zwlaszcza prawy. tylko po co mi te zdjecia? nie lepiej podjechac do ASO i pokazac co i jak? prosze zauwazyc, ze mowa tu ciagle o honda servis w uk.


a powiedz co zrobiles ze lampy sa ok?jeszcze sie nie spotkalem zeby komus nie parowaly




IPB Skin By Virteq