Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z antena GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:04, 24.04.2011

Witam drodzy forumowicze

Mam taki problem. Kupiłem jakiś czas temu Accorda w VII gen'ie. Jest to wersja poliftowa z 2006 roku z fabryczna NAVI sterowaną głosem. Auto zostało zakupione w niemczech przez panią która przeprowadziła się z powrotem do Polski wraz ze swoją honda. Od tamtego czasu przestała jej działać nawigacja - niby nić dziwnego bo nie miała mapy polski. Problem jednak polega na tym, że NAVI nie może złapać sygnału GPS i w ogóle nie pokazuje menu map. Nawigacja pokazuje po jakiś 40min jazdy komunikat żeby odłączyć akumulator i pozostawić samochód tak przez 30 min, wtedy wszelkie dane ulegną kasacji i GPS powinien zacząć funkcjonować. Niestety kierowałem się zaleceniami z ekranu i nić to nie dało. W menu serwisowym (map + menu + strzałka) pokazuje mi status GPS Anetnna - "NG " na czerwono. Domyślam się ze to skrót od "Not good" co nie ukrywając mnie nie pociesza :-( .

Czytałem gdzieś na zagranicznych forach ze antena potrafi się sama odłączyć i wystarczy ją podłączyć ponownie. (jest to dość optymistyczna opcja ;-) , jednak sęk w tym iż nie mogę jej zlokalizować :-?

Czy miał ktoś z Was taki problem ze swoją nawigacją ? i czy ktoś mógłby wskazać mi gdzie znajduje się lub powinna znajdować antena od GPS'a (najlepiej bym chciał fotkę) - czy jest to ta puszka na przedniej szybie ko lusterka :?: czy coś pod półką tylnej szyby, czego u mnie nie mogę znaleźć :-(

Z góry dziękuje za pomoc,
Adam
  • 0

#2 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:34, 24.04.2011

Ta czarna puszka to czujnik od wycieraczek. A taka antena to pewnie gdzieś w słupku/dachu schowana. Bo chyba ta w tylnej szybie nie robi jednocześnie za antenę od radia i GPS?
  • 0

#3 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 25.04.2011

Ta czarna puszka to czujnik od wycieraczek. A taka antena to pewnie gdzieś w słupku/dachu schowana. Bo chyba ta w tylnej szybie nie robi jednocześnie za antenę od radia i GPS?


Antena radiowa w szybach ni jak ma sie do gps i nigdy to by nie zadzialalo :)
Antena gps jest na podszybiu pod tym srodkowym panelem.
Dokladniej rzecz biorac - jak masz daszek z dodatkowym wyswietlaczem ( inf z radia i temp klimy) to wlasnie pod tym daszkiem jest antena gps.
Jesli nie masz to idac w gore od wyswietlacza navi ta maskowica gorna skrywa antene.
Antena ma wyprowadzone dwa przewody i jest wpieta w dvd od navi.
Jesli masz NG to albo sie odpiela/albo jej nie ma/ albo sie zepsula co sie zdarza 1 na milion :)
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#4 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:39, 25.04.2011

Witam,

Dzięki za wskazówke - powiedzcie mi czy idzie sie tam jakoś dostać bez rozmontowywania połowy samochodu ?? Tzn jak jest montowana ta górna maskownica ? Czy tam są jakieś zatrzaski, śruby, zawiasy ? Widziałem na allegro ze to jest jakoś mocowane do nawi ale stanowi osobny element.

Pozdrawiam,
Adam
  • 0

#5 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 25.04.2011

Witam,

Dzięki za wskazówke - powiedzcie mi czy idzie sie tam jakoś dostać bez rozmontowywania połowy samochodu ?? Tzn jak jest montowana ta górna maskownica ? Czy tam są jakieś zatrzaski, śruby, zawiasy ? Widziałem na allegro ze to jest jakoś mocowane do nawi ale stanowi osobny element.

Pozdrawiam,
Adam


Hej
Wyszukiwarka forumowa by pomogla
ale tak na szybko

http://www.beaufordb...d_install_1.htm

tu masz manuala jak sie dobrac do konsoli - wklejam to po to bo od doludostaniesz sie do dvd od nawigacji do ktorego wchodzi antena. I nie przejmuj sie ze na zdjeciach nie ma navi
od odlu wlasnie tak samo trzeba zaczac przy skrzynii.

Ale wogole to w dziale klubowicz jest ESM manual ktory ma wszystkie opisy i diagramy jakbys chcial hanie na czesci rozlozyc i zlozyc.

co do gornego daszku on wchodzi na zatrazski i wyskakuje w kierunku srodka auta.
Wiec plastikowa szpatulka i podwaz po prawej stronie w dolnej czesci daszka i powinno wyskoczyc.

Antene masz na srodku jako czarne pudelko z cienkim kabelkiem. No chyba ze jej nie masz:P
Jesli bedzie ok i przewod caly to rozbieraj od dolu i wykrec cale dvd od navi w nia wchodzi ten kabelek od navi - moze sie wypial albo handlarz co moze cos kombinowal z autem nie wpial kostki :)
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#6 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:36, 25.04.2011

Witam drodzy forumowicze

Mam taki problem. Kupiłem jakiś czas temu Accorda w VII gen'ie. Jest to wersja poliftowa z 2006 roku z fabryczna NAVI sterowaną głosem.


Też mam fabryczna poliftową navi ale nie słyszałem o tym ze jest sterowana głosem!! Jak to uruchomić co trzeba powiedzeć. Dodam ze mój accord jest z Włoch
  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#7 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 25.04.2011

Uniu,

Nic nie szkodzi ze twoje auto jest sprowadzone z włoch. Auto przyjmuje polecenia w tym języku który masz ustawiony w komputerze auta/nawigacji. Przede wszystkim nasuwa mi się pytanie. Czy przestawileś sobie już język na angielski czy będziesz wydawał mu polecenia po włosku ? ;-)

http://img130.images...0110425013.jpg/

Jeśli masz taką samą konfiguracje przycisków jak ja (lub delikatnie mniej gdyż, ja posiadam auto z blutooth) to ten drugi przycisk z obrysem twarzy i falami naciskasz jeśli chcesz wydać polecenie głosowe. Niestety nie podam ci zadnych polecen do navi gdyż u mnie niedziała przez brak łączności z anteną GPS ale najprostrzy przykład sterownia głosem masz na radiu.

Jeśli twoja nawi jest przestawiona na ang to naciśnij przycisk i powiedz:

"Radio Help" - po tym wyskoczy ci lista komend do radia, analogicznie wygląda sprawa z klimatyzacją. "A/C help".
Jak sie zapoznasz z listą komend wystarczy ze naciśniejsz przycisk sterowania głosem i podasz komende np "Radio next station" (powinien ci wtedy po jakiś 3sec zmienić stację na następną w radiu). Analogicznie działa to prawdopodobnie z nawigacją.

Jakbyś miał problem z przestawieniem jezyka w nawi/kompie auta to do daj znać opisze Ci krok po kroku jak wszędzie zmienić jezyk.

Pozdrawiam,
Adam

P.s: Ma ktoś jakiś szybki sposób na zdjęcie tej zawleczki blokującej górną maskownice z wyświetlaczem radia i temperatury ?? :-D
  • 0

#8 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:32, 25.04.2011

Witam

Mam te wszystkie przyciski co na fotce, zaraz sprawdze czy działa.Oczywiście po kupnie zmieniłem jezyk na angielski ale nie mam instrukcji obsługi i nie znam wszystkich tajemnic tego "wynalazku" :))



Właśnie testowałem te komendy głosowe i sprawa ma się tak:

Naciskam i trzymam przycisk z tą twarzą i mówię Radio help a po paru sekundach samochód mówi po angielsku abym powtórzył i tak w kółko. Czy coś źle robie czy może moze mój angielski akcent jest słaby ? A może samochód mnie nie słyszy? Gdzie jest mikrofon? Da rade jakoś podregulować jego czułość? jAk testowałm to zpłon był włączony czy są jhakieś specjalne warunki do spełnienia aby te komendy głosowe działały
  • 0

#9 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:42, 26.04.2011

Uniu,

P.s: Ma ktoś jakiś szybki sposób na zdjęcie tej zawleczki blokującej górną maskownice z wyświetlaczem radia i temperatury ?? :-D


Spid podjedz do Lodzi to ci zdejme :)
A tak na powaznie ja ja podwazalem szpatulkami z prawej strony i wyskoczyla.
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#10 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 26.04.2011

Właśnie testowałem te komendy głosowe i sprawa ma się tak:

Naciskam i trzymam przycisk z tą twarzą i mówię Radio help a po paru sekundach samochód mówi po angielsku abym powtórzył i tak w kółko. Czy coś źle robie czy może moze mój angielski akcent jest słaby ? A może samochód mnie nie słyszy? Gdzie jest mikrofon? Da rade jakoś podregulować jego czułość? jAk testowałm to zpłon był włączony czy są jhakieś specjalne warunki do spełnienia aby te komendy głosowe działały


Mikrofon masz u góry tam gdzie schowek na okulary ^^. Generalnie jak odpowiada po ang to jest ok. Popraw trochę akcent i powinno być ok ^^ . Jeśli zaś chodzi o wydawanie komend to naciskasz guzik i go puszczasz po czym mówisz. Może dlatego ze go trzymasz ona Cie "nie słyszy".

Jeśli chodzi o regulowanie czułości to wejdź w menu serwisowe i tam poszukaj chyba pierwszy przycisk po prawej stronie menu serwisowego - tam masz MIC test i możesz go ustawić o ile dobrze pamiętam.

Spid podjedz do Lodzi to ci zdejme :)


Będe w łodzi.... :-P ale dopiero na zlocie :-( także dzisiaj będę kombinować samemu.
  • 0

#11 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:47, 26.04.2011

To jeszcze jedno pytanko: Jak wejść w meni serwisowe?
  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#12 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 26.04.2011

W menu serwisowym (map + menu + strzałka) pokazuje mi status


Czytaj powyżej :P .....

map + menu + strzałka - trzymasz przez oko 5sec
  • 0

#13 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:37, 27.04.2011

Witam

Wlazłem w meni serwisowe i jest tam dużo opcji, znalazłem taką opcje jak FUNCTIONAL coś tam i w niej jest podopcja MIC LEVEL i wszedłem tam. Pokzała sie linijka kratek zatytułowana MIC LEVEL (kolor szary) a pod nią dwa prostokąty z napisem back i rysunkiem twarzy też szare Nie mogę tym małym centralnym dżojstikiem zmienić MIC LEVEL na więcej. Gdy naciskam przycisk przy kierownicy z tą twarzą pokazuje się napis nad tą linijką kratek recording. chyba chodzi o to że gdy się nagrywa i ja cos mówię to na tej linijce kratek powinny zapalać sie pojedyńcze kratki w zależności od głośności mojego mówienia a tam nic się nie zapala. Nie wiem czy dobrze to ogarniam.

Dodam jeszcze już poza menu serwisowym że gdy naciskam przycisk z twarzą przy kierownicy i mówię głośno RADIO HELP to samochód dopowiada SAY AGAIN a gdy powiem to samo przy mikrofonie głośniej to on odpowiada REPEAT PLEASE i żadnych komend nie wyświetla.
  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#14 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:31, 28.04.2011

Masz w takim razie chyba problem z mikrofonem Uniu, tak jak wspomniałeś w trakcie gdy naciśniesz przycisk od obsługi głosem i mówisz to powinno ci wskazywać kreskami poziom głośności. Sprawdź bezpieczniki jak nic tam nie znajdziesz to pędź do serwisu.
  • 0

#15 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:51, 30.04.2011

Piszecie że mikrofon jest tam u góry dzie otwiera się szyberdach- co to są za kratki w lusterku wstecznym wewnątrz samochodu?
  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq