Skocz do zawartości


RODO w HAKP

przyczyna rozładowywania akumulatora


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:36, 17.02.2009

Witam Forumowiczow
2 tyg. temu kupilem Honde Accord przez te dwa tyg. auto dzialalo bez zarzutu; przedwczoraj natomiast nie moglem odpalic auta , siadł akumulator , podladowalem na maxa pojechalem do pracy i znow nie moglem odpalic auta, bylem u znajomego pomiar wykazal ze alternator dziala bez zarzutu, myslelismy ze to wina tylko aku ale kiedy zdejdme kleme na okres pobytu w pracy lub w nocy rano moge odpalic auto ale jak zasotawie klemy podlaczone aku sie rozladowuje wiec wyglada mi na to ,ze cos ciagnie prad ? Moze ktos mial podobny problem i potrafi pomoc lub wieice gdzie moze lezec problem , nie wiem czy kupowac nowy aku bo nie tu chyba jest glowny problem , prosze o pomoc
Z góry dzieki

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:45, 17.02.2009

Oświetlenie wnętrza (bagażnik), źle podłączone radio, alarm.

W Civicu miałem źle podłączone radio (wyświetlacz był podświetlony cały czas). Aku 45Ah był rozładowany po weekendzie.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:04, 17.02.2009

Odszukaj temat Murphiego pt"problem z ładowaniem" w tym dziale może coś pomoże :ok

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:06, 17.02.2009

no radio jest farbyczne wiec nic w nim nie grzebalem , w lampce przy bagazniku tez nie skoro przez dwa tyg nie rozladowywala nagle chyba tez nie zaczela , no a alarm to tylko mala kontorlka i zreszta przedtem tez dziala

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:12, 17.02.2009

proponuje zlokalizowac bezpieczniki od wymienianych odbiorników i kolejno je wyciąagać na czas postoju - to po pierwsze. Po drugie sprawdź wiązki kablowe - przejścia przez otwory czy gdzieś nie widać uszkodzeń/przetarć - możliwość zwarcia do masy

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:37, 17.02.2009

Dzieki wszystkim za pomoc zastosuje sie do rad.

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:16, 18.02.2009

Tylko napisz później co było przyczyną?

#8 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 18.02.2009

miałem podobny dziwny przypadek, okazało sie że akumulator a dokładnie cela rozruchowa raz odpalał a raz nie spróbuj pożyczyć od kogoś akumulator i sprawdź, może też masz takiego nie farta jak ja

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:15, 19.02.2009

u mnie caly czas nie chce odpalic , no ale w weekend przysiade ze zanjomym elektrykiem do tego i zobaczymy jak nie to jade do warsztatu

#10 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 19.02.2009

u mnie co prawda w starej fieście ale alternator pobierał prąd (było przebicie na diodzie?)

#11 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:54, 19.02.2009

Mi sie wydaje ze akumulator jest do wymiany.Ja jak lece do Polski na 2 tygodnie i zostawiam Honde na parkingu z wlaczonym alarmem to po powrocie jest wszystko ok.

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:57, 19.02.2009

no aku moze najnowszy nie jest bo to orginal Yuasy wiec te 4 latka ma jednak jak zdejme kleme to rano odpalic moge a jak zostawie jest dupa , dzis na noc zoastawilem i rano juz odpalic nie moglem

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:13, 19.02.2009

Ja proponuję przeczyścić masę co idzie od nadwozia do silnika częsta przyczyna rozładowywania się baterii. powodzenia

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:56, 21.02.2009

no wiec masa sprawdzona jest ok , narazie stanelo na zakupie nowego aku poniewaz okazalo sie ,ze obecny juz praktycznie lezy i kwiczy (badanie testerem kwasu np.) nie wiem czy to wystarczy mam nadzieje ,ze tak (choc mam watpliwosci)

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:43, 25.02.2009

Jak masz dostęp do urządzeń elektrotechnicznych to poproś aby cengami Gezza zmierzyli Ci pobór prądu przy wyłączonym silniku. Jeśli faktycznie występuje zbyt duży pobór prądu to po zakupie nowego Aku szybko go rozładujesz.




IPB Skin By Virteq