Skocz do zawartości


RODO w HAKP

przekladka kierownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:38, 25.03.2011

Mam pytanko...ile moze kosztowac mnie przekladka kierownicy i gdzie mozna to zrobic.Accord 20i 147km(nie wiem czy w dobrym miejszc umieszczam temat?)
  • 0

#2 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
  • Skąd:lub
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:20, 26.03.2011

nie wiem czy Ci się to będzie opłacać w VIgen...
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:34, 26.03.2011

przekładka z prawej na lewa stronę czy z lewej na prawą a może z przodu do tyłu - dobrze by było gdybyś sprecyzował pytanie
  • 0

#4 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:25, 26.03.2011

Cena przekładki to około 8 000 zł. (części+robocizna). Już się dowiadywałem trochę bo sam będę chciał tego dokonać. Wracam w czerwcu do PL na stałe i zabieram z wysp moją Hanię. Ogólnie ciężki temat z tą przekładką. Słyszałem że kiepsko z częściami to VI ale mimo tego będę próbował bo mam Hanię w bardzo dobrym stanie i chciałbym nią jeździć nadal. Jeśli chodzi o opłacalność przekładania kierownicy to już zależy od wielu rzeczy. Jeśli chodzi o mnie to uważam że się opłaca. Co prawda nie ma wielkiej różnicy w cenie ale jednak jest.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:21, 26.03.2011

Duszek;mysle podobnie jak ty i tez mam hanie w zajebistym stanie...dalem za nia 500euro,skora ,automat,pelna elektryka,przebieg 130tys jazda nia to pelen wypas i mysle ze gdybym wylozyl za przekladke ok8000pln to i tak nie jest zle bo z tego co widze w PL ceny aut sa zajebiscie wysokie a zwlaszcze Hania o ktorej mowa!!!(mowie o przekladce z przodu do tylu)
  • 0

#6 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:11, 26.03.2011

Jak wygląda przekładka z przodu do tyłu ? bo nie kumam.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:00, 26.03.2011

hehe...kolega wyzej pytal o jaka przekladke chodzi;chyba logiczne ze jak hania pochodzi z Angli czy Irlandi to raczej z prawej strony na lewa
  • 0

#8 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 16:18, 27.03.2011

Cena przekładki to około 8 000 zł. (części+robocizna). Już się dowiadywałem trochę bo sam będę chciał tego dokonać. Wracam w czerwcu do PL na stałe i zabieram z wysp moją Hanię. Ogólnie ciężki temat z tą przekładką. Słyszałem że kiepsko z częściami to VI ale mimo tego będę próbował bo mam Hanię w bardzo dobrym stanie i chciałbym nią jeździć nadal. Jeśli chodzi o opłacalność przekładania kierownicy to już zależy od wielu rzeczy. Jeśli chodzi o mnie to uważam że się opłaca. Co prawda nie ma wielkiej różnicy w cenie ale jednak jest.


Niestety Accord VI jest dość skomplikowanym autem i bardzo różniącym się pomiędzy wersją lewo i prawostronną, w efekcie bardzo niewdzięcznym do takiej przeróbki. Kiedyś miałem Fiata i tam, poza oczywistymi rzeczami, obie wersje praktycznie się nie różniły od siebie. A tu np. cała elektronika pod deską i założona odwrotnie w obu wersjach, mnóstwo elementów wyposażenia jest założone po drugiej stronie, inny układ osprzętu pod maską itp. itd.

Oczywiście wielu rzeczy można nie ruszać ale auto funkcjonalnie znacznie na tym straci. Można też nie ruszać i coś sztukować - pytanie czy będziesz zadowolony z auta w którym np. połowę przewodów elektrycznych było dorabiane, żeby czegoś nie ruszać ? Ja bym nie był...

Jeżeli chcesz mieć to naprawdę dobrze zrobione to jedyne wyjście po posiadanie drugiego auta z kierownicą po właściwej stronie i z identycznym wyposażeniem, z którego będziesz brać wszystko co potrzeba do woli i ile potrzeba. Będziesz musiał rozebrać pół auta, walczyć z tym mnóstwo czasu (wtedy chociaż zaoszczędzisz na robociźnie) ale może wyjdzie Ci coś po czym nawet trudno będzie poznać, że było przerabiane i wszystko będzie działać jak powinno. Pytanie tylko czy to ma jeszcze sens ?

To jest do własnej oceny ale ja, jak dobrego auta bym nie miał, to bym się na to nie zdecydował i poszukał drugiego dobrego auta z kierownicą po właściwej stronie. Choć to mój prywatny pogląd.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#9 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:31, 28.03.2011

jakby taka przekładka była łatwa to nasi handlarze komisowi by już dawno takie rzeczy robili,jak mówicie kupić auto za ok.2 tysie+przekładka ok.8tysi= 10tyś. a potem by stały w komisach z kartkami 15-18tyś.----czysty zysk :roll:
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#10 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:37, 28.03.2011

Mimo wszystko będę próbował, a jak się nie uda to będzie sprzedany na części (niestety :-( )
  • 0

#11 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 28.03.2011

Ile za podłokietnik? :mrgreen:
  • 0

#12 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:59, 29.03.2011

Nie mam podłokietnika.
  • 0

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:07, 29.03.2011

Nie mam podłokietnika.


halogenów też nie, bo widzę, to jak tak, to nie opłaca się robić przekładki :mrgreen:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:37, 29.03.2011

LOL .
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:34, 29.03.2011

oplaca sie i to bardzo.Dealerzy sie tego nie podejmuja bo jest troche roboty
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq