Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brak głosników - co włożyć? Klasa średnia od podstaw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Geezer

Geezer
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Łańcut
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:10, 11.03.2011

Witam, po zakupie Hani [Accord 96r ils CE7] w środku nie posiadałem żadnych głośników. Prawdopodobnie sprzedawca chciał się jeszcze na nich dorobić... bo radio jest ("JVC" KD9341 50Wx4) - mam nadzieje że wymiana nie będzie potrzebna.

A więc od początku co należy zakupić i zrobić aby jako tako zagrało na średnim poziomie. Słucham głownie techno. Chciał bym na ten cel w sumie przeznaczyć do 800 zł z wszystkim czyli głośniki tył, przód, "coś" pod szybę, plus ewentualnie jakiś wzmacniacz do tego.

No i pewnie będzie potrzebne wygłuszenie drzwi bo coś o tym się naczytałem, aczkolwiek co do wygłuszenia, to można zlecić to jakiejś firmie w okolicach Rzeszowa czy może jest jakiś dokładny poradnik do tego?

Moja propozycja na początek to w drzwi Hertz DSK 165 lub u-Dimension EL Comp 6 lub Hertz hsk 165.3 - wyprzedaż serii 2008 co będzie najlepszym wyborem?
Jakie dystanse w te drzwi wybrać?

Co do tylnej pułki to... nie mam pojęcia co by się nadało i liczę na propozycje, chodzi mi tu bardziej o bass. Wolałbym wykorzystać tylną polkę, a nie wozić w bagażniku skrzynki...
  • 0

Honda Accord 96r F18A3 [CE7] --> Honda Accord 93r H23A3 --> Honda Accord 06r K24A3 CL9, EXE


#2 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 29.04.2011

najlepiej to kup sobie wzmacniacz 4 kanalowy podepnij go pod zasilanie i pod radio.następnie kup głośniki takie na jakie cię stać i żeby pasowały rozmiarem w dzwi a w półke to najlepiej kup eliptyczne ja bym ci polecał JBL ale jak chcesz to i Hertza mogą być. Na przód to pod szybę jakieś gwizdki. Dystanse to odpowiednie do rozmiaru czy tam modelu a maty to jak chcesz,albo sobie odpuść albo kup(ale dobre są drogie) napewno poprawią brzmienie.
  • 0

#3 g4cek

g4cek
  • Forumowicz
  • 143 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 29.04.2011

Ja powiem tak miałem 2 rodzaje głośników firmy hertz i 3 skrzynki z głośnikami es i ds i poza firmą to z jakości to nie byłem zadowolony ale zależy co kto lubi. Ja polecam coś dobrego na przód np dls-y jakieś z cykami i jakąś skrzynkę ze wzmacniaczem i będzie ok, skrzynka PowerBass chyba fajnie do tego zagra.
  • 0

#4 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 30.04.2011

Sprawa prosta. Jak się nie osłuchasz to nie wiesz. Moja propozycja:
Hertz HSK - 280zł
SONY XM6020 - 300zł
Kable ok.150zł
Głośniki tył - zrezygnuj
Wygłuszenie od 100zł (dekarką) - XXX lepszymi materiałami. Na początek dekarka jest ok, ale jak chcesz działać dalej to może warto zainwestować w STP np.

A jak będzie Ci mało basu to możesz i subwoofer dołożyć.
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#5 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:09, 01.05.2011

Moim skromnym zdaniem, lepiej jeszcze trochę zaoszczędzić bo za 800 zł to trudno jak to nazwałeś "średniej klasy" sprzęt zakupić. Co do głośników przedmówcy wskazywali na firmę Hertz ( bardzo wysoka góra, potrzebują dużo prądu) wiec bez wzmacniacz się nie obędzie. Wygłuszenie drzwi to koszt około 150 -200 zł matami bitumicznymi, lepiej użyć do tego mat STP. Wzmacniacz czterokanałowy to co najmniej 600 zł. Do tego pasowało by jeszcze subwoofera i tu z czystym sumieniem mogę właśnie polecić ES 250 Hertza w zupełności wystarczy do nagłośnienia samochodu cena ok 400 zł.
  • 0

#6 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:44, 01.05.2011

Sprawa prosta. Jak się nie osłuchasz to nie wiesz. Moja propozycja:
Hertz HSK - 280zł
SONY XM6020 - 300zł
Kable ok.150zł
Głośniki tył - zrezygnuj
Wygłuszenie od 100zł (dekarką) - XXX lepszymi materiałami. Na początek dekarka jest ok, ale jak chcesz działać dalej to może warto zainwestować w STP np.

A jak będzie Ci mało basu to możesz i subwoofer dołożyć.


Kolega pisał że nie chce wozić suba bo zależy mu na bagażniku więc nie powinien rezygnować z tylnych głośników bo tam można włożyć coś naprawde dużego i mocnego co da mu odpowiedni bass. Może nie to co sub w bagażniku ale napewno nie będzie aż tak narzekał. Wzmacniacz to obowiązkowo a co do mat to przy techno którego chce słuchać (prawdopodobnie na full) to powinien zrezygnować (zaoszczędzi i mniej roboty będzie miał) a przy tym budżecie każdy zaoszczędzony grosz się przyda np. na lepszy wzmacniacz lub głośniki. Co do firm to sam powinien posłuchać i ocenic co mu lepiej pasuje. Ja tam lubie JBL i uważam że cena i jakość jest na dobrym poziomie
  • 0

#7 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 01.05.2011

A to nie doczytałem, że nie chce suba :-P . Co do braku wygłuszenia to się nie zgodzę BRAK WYGŁUSZENIA = BRAK BASU. Znam kilka osób, które po przesłuchaniu HSK nie chciało suba bo wystarczyło basu z samego przodu. Ale jeśli już jakieś basowce na tył to proponowałbym MDS 06 lub 08 cięte od góry przy 120Hz. Tylko współczuję osobom z tyłu :-? Wzmacniacz nie tak obowiązkowo, bo HSK mogą zagrać dobrze też pod samym radiem, ale żeby pokazały co potrafią trzeba dołożyć im wzmacniacz.

Co do JBL to sam miałem głośniki tej firmy, tylko stare dość ale grały bardzo fajnie ;-)
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#8 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:04, 01.05.2011

No może masz rację, ale myśle że wzmacniacz i te głośniki to wtedy dopiero można pograć. Co do mat to nie wiem bo ich nie mam (subwoofer wystarcza) 8-) Ale to raczej z tylnych glośników o większej średnicy uzyska lepszy bass a przód to raczej takie podbicie no chyba że ma naprawde niezłe głośniki i duże ale do niskiego głębokiego bassu to zostaly stworzone subwoofery w skrzyniach a nie małe max.16cm głośniki w dzwi. Chyba sie zgodzisz? Ja tak jak napisałem kupiłbym wzmacniacz 4ch i podłączył przód dzwi i półe i tyle. Ale chyba autor to już nawet zapomniał o swoim temacie.hehe POZDRO
  • 0

#9 Kaban

Kaban
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Nadarzyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 01.05.2011

Podłącze się do tematu... :oops:

Zmieniłem radio w VI ES (system Bose) i teraz mi głośniki nie domagają. Chciałbym wymienić na lepsze od serii, nie muszą być jakieś audiofilskie. Chcę wymienić 4głośniki w drzwiach, głośnik suba w półce i dołożyć gwizdki w słupki. Zależy mi, żeby nie przerabiać miejsc na głośniki w drzwiach, żeby wszystko wyglądało jak w serii. Czy inne głośniki zmieszczą się pod seryjną obudowe w boczku? Po co jest ten mdf? Robi jako dystans? :oops:
  • 0
Pozdrawiam,
Kaban

#10 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:55, 01.05.2011

MDF robi jako dystans. Nie wiem jak w VI ale u siebie w V musiałem trochę wyrzeźbić w boczku (ale od strony wewnętrznej) więc z wierzchu widać jak fabryka dała. Co do fajnych głośników to najlepiej samemu pojeździć i posłuchać. Dużo też zależy od tego czy chcesz to podpinać pod wzmacniacz czy samą końcówkę z radia. Musiałbyś gdzieś znaleźć parametry tego z systemu BOSE jeżeli do niego chcesz to podłączyć i dorzucić je do tematu. Wtedy się pomyśli.

Co do głębokiego basu to jak najbardziej po to jest subwoofer. Wiem tylko, że każdy odczuwa dźwięk inaczej i dla niektórych kick bass wydobywający się z HSK był na tyle zadowalający, że rezygnowali z subwoofera ;-) (są to wszystko opinie czysto subiektywne i każdy musi wyrobić swoją sam).
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#11 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 01.05.2011

Co do głębokiego basu to jak najbardziej po to jest subwoofer. Wiem tylko, że każdy odczuwa dźwięk inaczej i dla niektórych kick bass wydobywający się z HSK był na tyle zadowalający, że rezygnowali z subwoofera ;-) (są to wszystko opinie czysto subiektywne i każdy musi wyrobić swoją sam).

Racja

Co do kolegi KABAN to nie jestem do końca pewny o co ci chodzi. Rozumiem z opisu że masz accorda w wersji z systemem Bose i po zainstalowaniu nowego radia głośniki nie dają rady czy poprostu masz fabryczne głośniki a kupiłeś radio Bose (dedykowane do Accorda) i teraz te zwykłe głośniki nie dają rady?
Jeśli pierwsza opcja to dziwne żeby system Bose nie dawał rady tylko pod nowym radiem (no chyba że głośniki są uszkodzone lub to radio tak zniekształca dzwięk że przy volume na opór charczą)-ale to chyba nie ta opcja
Jeśli opcja dwa. To może właśnie poszukaj głośników Bose dedykowanych do tego Accorda lub kup inne byle rozmiarem pasowały no i oczywiście dystanse ,pewnie kolega nademną poleci wygłuszenie (też juz się przychylam do tego) i będzie wszystko pasowało. schowa sie to za maskownicą i nikt z zewnątrz nie zobaczy że coś zmieniane było :ok
  • 0

#12 Kaban

Kaban
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Nadarzyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:11, 02.05.2011

Mam Acco iES czyli jest fabryczne Bose 4głośniki Bose + sub na półce i było radio Bose (póki nie złapało go PI SEEK) Stwierdziłem, że zamiast naprawiać Bose i kupować zmieniarkę pod Bose, kupię sobie radio CD/MP3. Wybrałem Alpine 9853R tak jak polecili mi koledzy z forum Strefa Car Audio. Teraz głośniki Bose tłuką basem, grają niezbyt czysto, brak im wysokich tonów na tym radiu. Sub nie gra praktycznie wcale, nawet z pomocą Grzegorza, który podłączał to kilka razy, nie uzyskaliśmy takiego efekty jaki by mnie zadowalał. Głośniki w drzwiach grają basowo i zakłócają mi suba który gra bardzo cicho. Dodatkowo przy przekroczeniu 50% głośności na radiu z głośników zaczyna dobiegać charczenie, dźwięki się zlewają.

Chcę wymienić 4 głośniki w drziach na jakieś klasy Helix HSK/ uDimension El Comp, dołożyć gwizdki w słupki oraz podmienić głośnik suba na jakiś 'lepciejszy' (może coś z DLS).

Myślę, że potrzeba będzie do tego 4kanałowego wzmaka oraz monobloka dla suba. (?)
Chcę zachować seryjny wygląd wnętrza, bo już radio wystarczająco mi je szpeci. Maskownice głośników i suba mają być nietknięte. Da się tak zrobić nawet z tymi dystansami mdf? Pomieści mi się wszystko?
  • 0
Pozdrawiam,
Kaban

#13 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:55, 02.05.2011

To nie myślałem że ten zestaw Bose tak słabo gra albo Ty masz naprawde duuużeee wymagania.Jeśli chcesz by to naprawde dobrze grało to sam dałeś sobie juz odpoowiedz. Tak na bogato: dwa wzmaczniacze (jeden 4ch drugi w monoblocku do suba),głośniki-to jeśli ci sie podoba jak grają te Helixy to bierz je (albo posłuchaj sobie jeszcze innych firm i będziesz miał porownanie,sam uznasz co ci lepiej brzmi).Zamontuj maty tłumiące,i jeśli są słabe kabelki to może przydałoby się też i okablowanie zmienić. Przed kupnem pomierz otwory pod głośniki,głębokość i dolicz pierścienie dystansowe. Wszystko ci się zmieści i nie będzie widać z zewnątrz zadnych zmian
  • 0

#14 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:37, 02.05.2011

Nie Helix tylko Hertz HSK :-P i nie jest to ta sama klasa co El Comp'y. El Comp z powodzeniem nadadzą się pod samo radio. Hertze też, lecz dużo ładniej zagrają pod wzmacniaczem. A przede wszystkim trzeba Ci będzie wygłuszyć drzwi, klapę bagażnika też by się przydało ;-) Tak z ciekawości jakiej średnicy sub u Ciebie idzie :?: Głośnik będzie w fabrycznym miejscu :?: Daj jakąś fotkę ;-)

Co do wzmacniacza to albo 2ch + mono, albo 4ch (2 kanały na głośniki, które dasz na zwrotnicy + 2 kanały w mostku na subwoofer) i będziesz miał mniej pracy = musisz podłączyć jeden wzmacniacz a nie dwa :mrgreen: . Chyba, że w system aktywny chcesz się pobawić.
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#15 Kaban

Kaban
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Nadarzyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:30, 02.05.2011

Tak, to był Hertz HSK :B Widzę że są HSK za niecałe 300zł i za 800zł. Czyżby jakieś podróby...? :j
Wcale bym się nie obraził jeśli któreś z nich nie potrzebowałyby wzmaka. Nie wiem jak gra audio pod wzmakiem w aucie, bo nigdy nie miałem. Na pewno nie zamierzam odkręcać na tyle, żeby robić jakieś dyskoteki. Narazie wypróbuję 4 głośniki + gwizdki w słupkach pod samym radiem.
Zacznę chyba od wyciszania drzwi i półki. Pociągne nowe kable do drzwi. (Jakiej średnicy kupić, żeby w razie czego były dobre też pod jakiś nieduży wzmacniacz?)
Potem będę myślał nad głośnikiem w półce. Tu jest kilka zdjęć: http://www.accordklu...?t=8989&start=0 .
Głośnik w półce ma około 24-25cm. Średnica głośników cacy, ale w każdych jest taki magnes, że ja nie wiem gdzie to wejdzie... :-x

Teraz wybór głośników, narazie same drzwi. Radio Alpine CDA 9853R i narazie będzie tylko radio. Słucham zazwyczaj radia, popu, polskiego hiphopu, reggae, czasem trance.
Chcę, żeby głośniki w drzwiach+tweetery, grały czysto, nie męczyły pasażerów a bas ma się wydobywać w większości z suba z półki.
Kwota, której nie chcę przekroczyć to +/-300zł za komplet 2woofery+2tweetery.
Na oku mam:
DLS B6A
POWERBASS S-6C
u-Dimension EL Comp 6
RAINBOW SLX165
Sinuslive SL-165w + Neo25
PHONOCAR PRO-TECH

Wybór jest spory, nie powiem...
  • 0
Pozdrawiam,
Kaban




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq