Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem z Nawigacją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:11, 20.02.2011

Witam, posiadam accorda VI z 2002 w wersji Type V czyli na pełnym wypasie, m.in. z wbudowaną nawigacją nad radiem TravelPilot DX-N, moj problem polega na tym że nie działają mi w niej guziki,zaczynając od początku to jak go kupiłem to radio i nawigacja były zakodowane a ja nie miałem kodów, radio głatko poszło ale do nawigacji już było gorzej załatwić. Po włączeniu nawigacji przesuwając suwak wyskakuje mi pasek z cyframi żeby wpisać kod ale nie działają strzałki żeby ruszać wskaźnikiem, szukałem na necie sposobów żeby to jakoś odblokować ale nic nie znalazłem, wiec jeździłem z wyłączoną, któregoś dnia znajomy chciał sobie zobaczyć i włączył ją i jakimś cudem strzałki działały i mogłem wpisać kod ale na niewiele mi się to zdało bo nie znałem jeszcze kodu, później wyciągłem ją całkiem z bagażnika żeby spisać wszystkie numery z niej bo pojawiła mi się opcja zdobycia kodu, wpiołem ją później z powrotem i co? i znowu nie działają strzałki, czyli mam kod ale nie mogę go wpisać, źle podpiąć się za bardzo nie da bo wtyczki wchodzą tylko w odpowiednie dziury jedynie ta najmniejsza żólta mogła by wejść gdzie indziej ale to też raczej tak na siłę, wiec nie próbowałem wpiołęm ją tam gdzie była jak ja wyciągałem, i nie wiem kompletnie jak to zrobić żeby te strzałki znowu zaczęły działać, inne guziki wydają dźiwięki (beeep) wiec to nie fizyczne uszkodzenie raczej to jakiś rodzaj blokady czy coś. Jeżeli ktoś się spotkał z takim problemem, lub wie cokolwiek co mógłbym spróbować zrobić lub jakakolwiek podpowiedź odpisać mi będę b.wdzięczny, z góry dzięki za wszelkie info
Pozdr. Krzysztof
  • 0

#2 radovan765

radovan765
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:KRAINA FALUBAZ FZI
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 21.02.2011

Może tutaj coś znajdziesz dla siebie
http://www.accordklu...pic.php?t=15578

[ Dodano: 2011-02-21, 19:51 ]
Te nie działające przyciski to SAFE KOD. Trzeba odczekać trochę czasu i dopiero wpisać kod odpowiedni dla urządzenia
GG:4627003
http://www.forum.kody-radio.pl/
a ten gość na pewno ci pomoże z kodem :roll:
  • 0

VII           K20Z2 2006r graphite                            BRC

VI            1999r 2.0i ES Żywe Srebro                    BRC
 IV           1990  graphite                                        BRC
a pierwsze 126p 600poj. piaskowy 


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:02, 22.02.2011

Dzięki za info zaraz napiszę do tego kolesia, Co do czekania to próbowałem czekać godzinę i dalej nic to nie dało :(
  • 0

#4 radovan765

radovan765
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:KRAINA FALUBAZ FZI
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:25, 22.02.2011

Czekaj na włączonej nawigacji.A im częściej będziesz wprowadzać nieodpowiedni kod,tym dłużej będziesz musiał czekać na samoistne wyłączenie się SAFE KOD. W okresie oczekiwania nic najlepiej nie ruszaj.Oczywiście kluczyk w stacyjce musi być w położeniu 1.
  • 0

VII           K20Z2 2006r graphite                            BRC

VI            1999r 2.0i ES Żywe Srebro                    BRC
 IV           1990  graphite                                        BRC
a pierwsze 126p 600poj. piaskowy 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:03, 22.02.2011

Dobra sprawdzę, czyli na włączonym silniku się nie liczy ?, dzięki za info.
  • 0

#6 radovan765

radovan765
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:KRAINA FALUBAZ FZI
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:28, 22.02.2011

:k liczy się,po prostu ma być odpalona navi!!!!!
  • 0

VII           K20Z2 2006r graphite                            BRC

VI            1999r 2.0i ES Żywe Srebro                    BRC
 IV           1990  graphite                                        BRC
a pierwsze 126p 600poj. piaskowy 


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:31, 22.02.2011

pytałem bo tak już próbowałem kiedyś ponad godzinę i dalej nic, myślałem że może po pierwszym przekręceniu kluczyka bez odpalania, że jest jakiś myk, spróbuję dłużej może pomoże
  • 0

#8 ginal

ginal
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kazuń Nowy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:00, 23.02.2011

Hej.

Prosta sprawa:) trzeba włączyć Navi i poczekać aż będzie można wybierać cyfry za pomocą klawiszy. Oczywiście kluczyk w stacyjce! Nie można jej wyłączać w między czasie. Około 1 godz potrzeba żeby się odblokowała.

Pozdro
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:54, 23.02.2011

Dzisiaj ponownie próbowałem ok 1:30 h była włączona i dalej nic :(, spróbuję odpiąć akumulator na noc (coś mi się takiego obiło o uszy) i wtedy ją włączę na ponad godzinę, może to pomoże, Bo jak nie to już nie wiem co robić. A tak na marginesie czy ktoś wie do czego jest ta żółta wtyczka z tyłu nawigacji, bo tylko ją można chyba jakoś inaczej wpiąć, może z tym bym pokombinował. Jutro będę wiedział. Jeszcze raz dzięki wam za wszelkie info
  • 0

#10 ginal

ginal
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kazuń Nowy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:55, 23.02.2011

Odpinanie akumulatora raczej nic nie zmieni. Według mnie lepiej odpiąć kostkę zasilającą czytnik - wyjdzie na to samo jakby odłączyć akumulator.


Ta żołta wtyczka jest właśnie od sygnału klawiszy i powinna być wpięta w miejsce widoczne na zdjęciu:

Dołączona grafika



Jeżeli nie ma jakiegoś uszkodzenia to musi ruszyć ta nawigacja.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:04, 23.02.2011

Dokładnie tam wpiołęm tą żółtą wtyczkę, wszystko jest tak podpięte jak na zdjęciu ale dla pewności odepnę i wepnę wszystko jeszcze raz zamiast akumulatora, i wtedy poczekam godzinę mam nadzieję że odpali.
Dzięki za info :)
  • 0

#12 radovan765

radovan765
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:KRAINA FALUBAZ FZI
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-s
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:23, 24.02.2011

No ciekawe jak koledze poszło!
  • 0

VII           K20Z2 2006r graphite                            BRC

VI            1999r 2.0i ES Żywe Srebro                    BRC
 IV           1990  graphite                                        BRC
a pierwsze 126p 600poj. piaskowy 


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:40, 25.02.2011

LIPA :( dalej nic, wypiołem i wpiołem wszystko jeszcze raz, wpinając zasilanie na samym końcu,później silnik chodził przez ponad godzine z włączoną nawigacją, nie dotykałem żadnych guzików, zeby nie zapeszyć :)) i LIPA, dzisiaj ostatnia próba odepnę akumulator na całą noc, żeby cały główny komputer się zresetował, a rano zostawię włączony silnik na 2 godziny i jeszcze 5 minut nie będę dotykał żadnych gózików, wyciągne i włożę kluczyk, nawigacja się włączy i spróbuje wpisać kod, jak się nie da to za przeproszenie Pier****, nic wiecej nie robie dowiem sie ile w salonie bedą za to chcieli jak nie za dużo to podjadę :)

[ Dodano: 2011-03-01, 15:36 ]
Dalej Lipa :(:( Ja już nie wiem co mam zrobić, Odpiołem akumulator na całą noc, rano odpaliłem, zakodowało się radio wiec wpisałem kod odpaliło odrazu, z nawigacją to samo co było, wiec odpaliłem silnik na 2 godziny nawet ciut ponad i nic nie dotykałem i dalej LIPA, wszystkie wtyczki są dobrze wpiete bezpiecznik cały bo by przeciez nawigacja nie odpaliła wogule, poprostu dalj te guziki od wpisywania kodu nie chodzą jak wcikam te u góry to tak pipczy, czyli to chyba nie fizyczna wada klawiatury, może jakieś spiecie na kablach? tylko gdzie ? w sumie to jest jedna rzecz która mnie denerwuje czasami sterowanie radiem przy kierownicy świruje, zamiast podgłaszać zmienia stacje lub kawałek w zależnosci co słucham, raz sobie działa tydzień dobrze poźniej przez dzień znowu się zamieniają później znowu oki, tylko gdzie tego szukać, raz mi się zdażyło że tylnia szyba od kierowcy nie chciała dziłać, ale to tylko raz a tak to przez ostanie 6 miesięcy jest ok, czasami po prostu ma takie jakieś dziwne zajawki i nie mam pojęcia czy to ma coś wspólnego z nawigacją.Chyba zostaje mi tylko salon o ile nie za dużo sobie za życzą bo tak to w d***e to mam, nie jest mi do szczęścia potrzebna. Jak ktoś coś jeszcze może podpowiedzieć jestem otwarty na propozycję.
Pozdr. Krzysiek
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:02, 05.03.2011

Herez84 i jak ci poszlo?napisalem ci na pw,mam taka sama honde jak ty i tez mam problem z navi,prosze o kontakt
  • 0

#15 ginal

ginal
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kazuń Nowy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 05.03.2011

Musi się to odblokować. Ja miałem zablokowany czytnik i ruszył. Zrobiłem to dokładnie tak:

1) kluczyk w stacyjce na II

2) włączyłem nawigację - przez przesunięcie tego przełącznika przy monitorze. Pokazało się menu startowe, tzn w moim przypadku blaupunkt dx i zaraz po nim napis SAFE i brak reakcji na klawisze.

3) zostawiłem w takim stanie samochód w garażu na około 1 godz (kluczyk w stacyjce na II i odpalona Navi)

4) Po godzinie zniknął napis SAFE a na wyświetlaczu pokazały się cyfry od o do 9, z okienkiem do wyboru które się przesuwa po naciśnięciu klawiszy

5) wprowadziłem poprawnie kod i nawigacja załadowała się do końca
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq