Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drgania kierownicy powyżej 120km/h


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 infidel

infidel
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lexus
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:34, 28.11.2009

Witam mam problem,dotyczy on drgania koła kierownicy powyżej 120km/h.Poniżej jest wszystko w porządku,nic sie nie dzieje samochód jedzie jak po sznurku nie ściąga w żadną stronę,koła sa wyważone na 100% dziś znów byłem u fachowców i przekładałem z tyłu na przód wyważałem ponownie i czuć lekką poprawę ale drgania dalej występują.Zawieszenie jest sprawne amory po 80% sprawności reszta chyba też ok ,przed zakupem sprawdzałem na stacji kontroli pojazdów i było git.W samochodzie są nowe tarcze i klocki,nie wiem czy ma to jakis związek z drganiami,przed wymianą było tak samo.Nie mam już pomysłu,czy to felgi mam pokrzywione?Opony kleber zimowe,w bardzo dobrym stanie jeżdzą drugi sezon.Pomóżcie :-|
  • 0

#2 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:46, 28.11.2009

Opony mogą być w dobrym stanie, ale może się wycierają w specyficzny sposób ?? Opony kierunkowe ?? Jak nie to można jeszcze pokombinować z przekładaniem kół na tej samej osi.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 14:46, 28.11.2009

Ja mam identyko p ozmianie na zimówki, ale to przy zakłądaniu opon na felgi koles mi powiedział że wszystkie felgi stalowe są krzywe :mrgreen: Więc u mnie to raczej wina felg.
Sprawdź swoje felgi i opony. BO koło może być wyważone idealnie ale krzywa felga powoduje drgania. Tak samo opona
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 28.11.2009

Jeżeli masz fele stalowe to wina może leżeć w krzywych kołpakach. Ściągnij kołpaki i przetestuj.
Może też i tak być,że wulkanizator ma walnięta wyważarkę. Miałem taki problem z poprzednim autem i dopiero 3 warsztat wyważył dobrze koła i teraz tylko do nich jeżdżę.
  • 0

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 28.11.2009

ja teraz zamieniłem na zimówki i jest min drganie powyżej 120km/h chyba zdecyduję się pojechać doważyć na samochodzie to super sprawa byle potem kół nie zdejmować :mrgreen: w tym roku jak zmieniłem felgi na 16 i kupiłem nowe opony to po raz pierwszy w Accordzie od 2 lat gość wyważył mi tak koła że doważanie nie było potrzebne. teraz pojechałem do tego samego i jednak jest min drganie... to bardziej mrowienie niż drganie ale chyba dla świętego spokoju doważę na samochodzie bo wtedy kierownica nawet nie zamrowi w dłonie :mrgreen:
95% zakładów oponiarsko-wulkanizacyjnych idzie na ilość a nie na jakość, maszyny są w opłakanym stanie, nie wyważone, pierścienie centrujące w marnym stanie stąd biorą się wszystkie problemy. jeden samochód jest bardziej wrażliwy na niewyważenie drugi mniej np samochód mojej żony gdzie bym tam kół nie wyważył to jeszcze nie spotkałem się żeby kierownica biła a samochód ma wszystko sprawne od zawieszenia po układ kierowniczy.
  • 0
F1

#6 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:46, 29.11.2009

kubazw - jedź do warsztatu, który wyważa koła na samochodzie i wyważ tylko przód, to mniej zapłacisz
jeśli podczas wyważania będziesz musiał sam rozpędzać koło (bo mechanik oszczędza na prądzie) to rozpędź koło na 5 biegu do 70km/h i niech wyważa
Jak po kilku próbach powie, że nie da się wyważyć, to zapewne będzie oznaczać, że opona się zdeformowała od niewłaściwego przechowywania...

i najważniejsza sprawa: jeśli udało się wyważyć to oznacz każde koło, na którą stronę jest założone i w jakiej pozycji przykręcone, chyba że chcesz po każdym zdjęciu koła jechać na wyważanie...
  • 0
AK

#7 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:58, 30.11.2009

Luzy w zawieszeniu również mogą powodować drgania.
A niestety w autach 10 letnich w/w nie brakuje.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#8 infidel

infidel
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lexus
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:18, 02.12.2009

Mam krzywe felgi to pewne,nie mam czasu ich teraz regenerować (prostować) a alu mi szkoda na zime.Wczoraj byłem na geometrii i sprawdzeniu luzów w zawieszeniu,przód sztywny wszystko ok z tyłu lewy łącznik stabilizatora lekko stuka i jest do wymiany.Odpuszczam i podczas jazdy nie zamierzam przekraczać 100km/h-zaczynam jeździć oszczędnie.Pozdrawiam :-)
  • 0

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 20:35, 02.12.2009

Mam krzywe felgi to pewne,nie mam czasu ich teraz regenerować (prostować) a alu mi szkoda na zime.Wczoraj byłem na geometrii i sprawdzeniu luzów w zawieszeniu,przód sztywny wszystko ok z tyłu lewy łącznik stabilizatora lekko stuka i jest do wymiany.Odpuszczam i podczas jazdy nie zamierzam przekraczać 100km/h-zaczynam jeździć oszczędnie.Pozdrawiam


A nie mówiłem, tylko nie słuchałeś :mrgreen:
No to witaj w klubie, mam identycznie, zawiecha sprawna 100%, krzywe stalówki i też oszczędzam i nie przekraczam 120km/h :mrgreen:
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:13, 24.12.2009

Witam Ja przy podobnych objawach dopompowałem kółeczka ale nie zgodnie ze specyfikacją znajdujacą sie na drzwiach pasażera ale metoda prób i błedów mianowicie 2,4 na przód i 2,2 tył objawy ustapiły pozdro for all
  • 0

#11 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 10:17, 25.12.2009

To teraz ładnie będzie Ci zbierać środek bieżnika
  • 0

#12 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:30, 31.12.2009

Miałam kiedyś też podobne objawy okazało się, że była bardzo krzywa felga. To wszystko związane jest, że mamy bardzo dziurawe nasze drogi! :-|
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:59, 14.01.2010

Ja znowu słyszałem że jeżeli samochód był "bity" to tak sie będzie działo dla każdego samochodu inna prędkość. Miałem tak jak jeździłem wcześniej oplem vectrą to przy 110km/h drgało tak mocno że nie można było rąk na kierownicy utzrymać. A jak przekroczysz 120 to coś się zmienia?
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:27, 15.01.2010

Jak kupiłam Hanię, to lekko mi biły koła. Pojechałam na przegląd - wszystko idealnie sztywne w zawieszeniu. Wymieniłam opony, jakiś czas było ok. Żadnych drgań nawet przy 140km/h.
Ostatnio zaczęła mi bic kierownica przy 80km/h. Wywaliłam ten cały lód, który był dosłownie wszędzie i jest ok. Zobaczymy jak długo. Nie chce mi się wierzyc, że to od tego.
Poza tym cały czas jadąc słyszę buczenie...jakby łożyska (może tu leży problem), ale na tyle cicho, że mój mąż nie dostrzega i twierdzi, że sama szukam problemu :k
  • 0

#15 infidel

infidel
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lexus
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:09, 15.01.2010

Ja znowu słyszałem że jeżeli samochód był "bity" to tak sie będzie działo dla każdego samochodu inna prędkość. Miałem tak jak jeździłem wcześniej oplem vectrą to przy 110km/h drgało tak mocno że nie można było rąk na kierownicy utzrymać. A jak przekroczysz 120 to coś się zmienia?



U mnie nie drga aż tak mocno,Honda nie była bita znam jej historie wiec spoko.Teraz obecnie zaczyna sie to od około stówki,ale wraz ze wzrostem predkosci nic sie nie zmienia,wiec powyżej 100km/h nie jeżdze,a na lato mam alu i przestałem sie tym przejmowac.Na wiosne zmienie opony i dam felgi do prostowania.Opony mam teraz drugi sezon wiec sa dobre.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq