Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Siwy dym!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cord

Cord
  • Forumowicz
  • 56 postów
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 18:45, 10.11.2009

No więc, kto mi coś doradzi?

Mianowicie Hania ma taka przypadłość że jak spadnie temperatura do 10 stopni i niżej, to puszcza dymka.
No dobra, nie dymka... tumany i kłęby dymu które skutecznie odstraszają na drodze tych co jadą za mną ;>

Dym nie jest niebieski ani biały, lecz normalnie szary. Pachnie... spalinowym dymem, więc chyba ok...
Wszystko co prawda mija po dłuższej chwili (dużoo dłuższej), ale mnie niepokoi ciągle ilość tego dymu i czas przez jaki się wydziela...
Co wy na to?

#2 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 10.11.2009

Masz katalizator? Jeżeli nie masz będzie sporo dymu. Poza tym jest to efekt parującej wody, która skondensowała się w wydechu poprzedniego dnia

#3 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:21, 10.11.2009

Myślę, że nic się nie dzieje a jak chcesz to jedź na analizę spalin i zobaczysz z czego ten dymek.

#4 Cord

Cord
  • Forumowicz
  • 56 postów
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 10:07, 11.11.2009

Hmm, magiczne słowo katalizator... takowego nie ma więc chyba faktycznie nei ma się czym przejmować...

Chociaż trochę śmieszno i straszno patrzeć jak stoję przy przystanku i się ludzie odsuwają :P

#5 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:28, 11.11.2009

to po prostu załóż zamiast środkowego tłumika kata i po problemie

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#6 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 11.11.2009

Cord spokojnie, moje CB3 chłodną porą też kopci, a jak jest na minusie to przez pierwszych kilka km to dopiero jest widok we wstecznym lusterku :mrgreen:

#7 Cord

Cord
  • Forumowicz
  • 56 postów
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 14:22, 11.11.2009

Heh, za późno... własnie obok mnie leży nowa strumienica w miejsce starej... wolę żeby puszczała dymek niż się ciut dusiła :)

[ Dodano: 2009-11-11, 14:23 ]

Cord spokojnie, moje CB3 chłodną porą też kopci, a jak jest na minusie to przez pierwszych kilka km to dopiero jest widok we wstecznym lusterku :mrgreen:


Widok jest iście powalający :D

BTW, jakie Ty masz wrażenia w tym temacie? Powiedz coś więcej...

#8 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 11.11.2009

Ja bym się tym nie przejmował i jak będzie potrzeba to sam pozbędę się katalizatora.

#9 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:27, 11.11.2009

Wrażenia tzn czy się martwię?
Wiesz... To auto ma już 18 lat heh, więc osiwiałbym, gdybym się przejmował każdym dźwiękiem itd, ogółem staram się dbać o to auto jak najlepiej ale też nie dajmy się zwariować, przymykam oko na pewne drobne sprawy, oczywiście na takie co nie zagrażają mi oraz osobom trzecim.
Gdy za pierwszym razem zobaczyłem ten efekt, a mam już doświadczenia z przeszłości z walniętą uszczelką pod głowicą czy też uszkodzonymi pierścieniami to lekki strach mi po głowie przeleciał, ale na szczęście okazało się że nie w tym wina.
Ja chyba też nie mam katalizatora, poza tym to auto jak kupiłem miało już LPG, więc cały układ wydechowy pewnie był zawilgocony.
Ja śmigam tylko na benzynie odkąd mam tą furę, no i mam wrażenie, że ten typ tak ma, gdy się silnik rozgrzeje to nie robi się sino za mną, poza tym ja mam gaźnik może to też ma większy wpływ. Ale to się dzieje tylko przy niskich temperaturach.
W Civicu mam cały układ wydechowy na przelocie, tam to i latem nim się silnik zagrzał potrafiłem dymek puszczać, a wiem, że silnik w 100% sprawny, civic też na gaźniku :mrgreen:
W Accordzie zauważyłem jeszcze, że warunki atmosferyczne mają wpływ na kopyto auta, jak jest wilgotno to robi się mułowata, natomiast jak sucho i ciepło to aż momentami zaskakuje :-)

#10 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 00:11, 12.11.2009

Jak nie śmierdzi spalonym olejem to chyba nie ma się czym przejmowac

#11 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 22:16, 11.01.2010

Sorry za odkop ale u siebie w aucie mam podobny objaw. Jak tylko zrobi sie zimno to auto potrafi zakopcic najpierw jakby takim lekkim jakby z oleju a później na szaro, po jakims czasie ustaje. Nie dzieje sie to zawsze ale na 100% odpaleń w około 70% kopci. Jak jest ciepło, albo auto garazuje w ciepłym miejscu to nie ma bata nie zakopci. Jak tlyko w okolicy zera albo ponizej to dymi. Troche oleju podbiera ale branie około pół litra co 10 tysi km to jeszcze nic strasznego.I sam sie zastanawiam ocb z tym dymieniem. Jak jest zimno to odpalam auto i pracuje aż sie wykopci ( czasami jest to kilka sekund, czasami nawet ze 2 minuty ) i wtedy dopiero ruszam :mrgreen:
Uszczelniacze zaworowe zminiłem, bo myslałem że przez stwardniałe uszczelniacze właśnie dymi ale nic to nie dało. Po prostu latem mam problem z głowy no a zimą... no cóż przyzwyczajam się do tego :mrgreen:

 


#12 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:17, 12.01.2010

Ja zawsze myślałem ze to norma że auto kopci zimą na zimnym silniku. Na przeglądzie spaliny mi sprawdził dobry człowiek, wszystko ok, oleju mi auto nie bierze, to się wcale nie przejmuje że kopcę trochę przy niskich temperaturach. Tobie B2F, też radzę przestać się przejmować.

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#13 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:36, 12.01.2010

Trzeba sie z tym pogodzic bo jak głosi stare, ludowe przysłowie:



Dołączona grafika





:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 


#14 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:02, 12.01.2010

Tak więc kochani jak spotkacie starą hondę to nie dziwcie się, że z jej rury wydechowej wydobywają się obłoczki dymu. Właściciel na pewno o tym wie, waszym jedynym problem może być tylko to, że ciągle jest przed wami a wy nie macie szans dogonienia go. :mrgreen:
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#15 marianuss

marianuss
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:57, 13.01.2010

moja też kopci przy niższych temperaturach.
martwi mnie troche, że na ciepłym silniku przy wysokich obrotach pojawia się wielka chmura (ostatnio sie zakopałem w sniegu i miałem okazje zobaczyć)
nie mam kata więc mam nadzieję że dlatego.
Czy może lepiej sprawdzić spaliny analizatorem?




IPB Skin By Virteq