Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jaki zestaw nagłaśniający do Hani ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:18, 05.10.2008

Witam.
Mam na uwadze wymianę seryjnego nagłośnienia auta na jakiś konkretny zestaw.
A mianowicie interesuje mnie wymiana 4 głośników (przednie drzwi oraz tylna półka - SEDAN). Do tego napewno przyznacie, że przydałby się wzmacniacz oraz jakaś skrzynia basowa (nie TUBA !) do bagażnika.

I tu moja prośba - proszę o opinie i porady dotyczące rozmiarów, marki, ewentualnie brakujących elementów, których nie wymieniłem a byłyby potrzebne aby wszystko grało fest.
Proszę też abyście wzięli pod uwagę aby ten sprzęt był w miarę dobry, ale i nie za drogi !!
Czekam na konkretne propozycje.
Pozdrawiam.

P.S. Posiadam radyjko ALPINE CDE-9827RR (4x45Watt).
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#2 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 05.10.2008

Podaj kwote kolego jaka mozesz wydac bo to jest podstawa do dalszych propozycji.

Jeśli chce wymienic 4 głosniki to rozumiem ze wszystko chcesz współosiowe ? I tutaj moja propozycja która powtórzy ci kazda dobra firma zajmująca sie sprzętem car audio, po pierwsze zadnych głosników współosiowych głosnik niso i wysoko tonowy osobna z dobra zwrotnica. W tylna półkę nie ma sensu wkładac głosników ( chyba ze faktycznie chcesz miec dzwiek przestrzenny ) jesle w bagażniku i tak bedziesz miał subwoofer. Ja osobiscie lubie dzwiek przestrzenny ( bajery typu kina domowe itp ) ale wlasnie wlozylem sobie do bagażnika subwoofera i musze przyznac ze głosniki w tylnej półce wyciszyłem prawie do zera :-D Drugi powod to taki ze jesli autem mykasz sam to głosniki w tylnej połce traca troche sens. Po trzecie jak idziesz na koncert to naglosnienie masz z przodu a nie z tyłu :mrgreen:

Co do fim to ja bym ci polecał: zestaw na przód Helix Esprite, mozna dostac za dobra kase a jest naprawde bardzo dobry, Infinty, Hertz, ewentulanie jakies tansze zestawy Helix ( ja taki mam ) MDS, oczywiscie ja mowie tutaj o zestawach do 500 zl bo tylko takie powiedzmy jeszcze można w miare efektywnie podłączyc pod wzmacniacz jaki masz w radiu. Jesli ty chcesz wydac na zestaw przedni wiecej kasy to odrazu musisz zmienic kable i kupic wzmaczniacz do tego bo alpina napewno sobie z tym nie poradzi i nie wykorzysta w pełni możliwosci tych glosników czyli stara kasy jednym słowem. Oraz oczywiscie do lepszych głosników to konieczne jest wytłumienie drzwi !

Co do subwoofera to szerokim łuiem omijaj JBL i tym podobne wynalazki które wygladaja swietnie i nie graja dobrze ( jesli ktos ma i go urazilem to przepraszam ale taki mam gust :mrgreen: ) Dobrze jest poszukac sobie zestawu aktywnego w tedy masz pewnosc ze wzmak jest dobrze dobrany do głosnika. Zalezy tez czy chcesz aby ci szyby drżały a sąsiedzi z 4 ulic dalej słyszeli bum bum bum czy tylko chcesz poprawic sobie jakoś muzyki. Wszystko tez zalezy od tego jakiego typu muzyki słuchasz... Na sprzęcie można zaoszczedzic ale pozniej odbije sie to na tobie i tego ze bedziesz coraz bardziej zły słuchajac muzyki. Chyba ze uda cie poszukac używany dobry sprzet i to jest najlepsze rozwiazanie bo za tansza kase mozna wyrawac prawdziwe rodzynki. Oczywiscie do suba musisz mied dobre kable bez tego ani rusz :-D

kilka przykładowych propozycji

http://www.allegro.p...od_dealera.html

http://www.allegro.p...2l_wroclaw.html

http://www.allegro.p..._od_ss_bcm.html

http://www.allegro.p...kosci_bass.html

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:36, 05.10.2008

Grzesiek a gdzie zamontowałeś u siebie tweeterki? Może dasz jakieś foty?

#4 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:50, 05.10.2008

Dołączona grafika

Dołączona grafika

tweetery mam przy słupkach i uwazam to za super rozwizanie bo nie niszczy deski rozdzielczej nie niszczy samych słupków, a jest solidnie i efektowanie, w kazdech chwili mozna zdjac i nie bedzie praktycznie sladu.

a moj subwooferek mozna zobaczyc tutaj :)

http://www.accordklu...wtopic.php?t=74

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:07, 06.10.2008

Dzięki za foty. Też właśnie myślałem aby dać w tym miejscu, bo też nie chce wiercić dziur w tapicerce.

#6 macias382

macias382
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 25.10.2010

To ja odświeżę trochę temat.
Głośniki w przednich drzwiach (+ 2 tweetery) zaczynają byc nie wystarczające, brakuje dzwięku z tyłu i trochę więcej basu :-D Zastanawiam się co wybrac - 2 dodatkowe głośniki w tylną półkę czy skrzynia + wzmacniacz do bagażnika? Jakie wy macie doświadczenia z takim nagłośnieniem, co wg. was będzie lepiej grało? Czy w sedanie skrzynia w bagażniku daje wogóle jakiś efekt? Proszę o porady :-)

#7 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:55, 27.10.2010

W jakim sensie brakuje dźwięku z tyłu? Pasażerom jest za cicho? Co napędza te głośniki, końcówka radia czy zewnętrzny wzmacniacz?

W kwestii skrzyni i sedana - to zależy jak szczelny jest bagażnik. Jeśli masz np. otwór na narty dobrze jest zamontować skrzynię tak żeby grała przez otwór do kabiny.

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:05, 27.10.2010

Czy w sedanie skrzynia w bagażniku daje wogóle jakiś efekt


No pewnie, ze daje efekt.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#9 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:26, 29.10.2010

W jakim sensie brakuje dźwięku z tyłu? Pasażerom jest za cicho? Co napędza te głośniki, końcówka radia czy zewnętrzny wzmacniacz?

W kwestii skrzyni i sedana - to zależy jak szczelny jest bagażnik. Jeśli masz np. otwór na narty dobrze jest zamontować skrzynię tak żeby grała przez otwór do kabiny.



Jakie granie przez otwor na narty ?? Po co ??

Bagaznik moze byc zupelnie (szczelnie) oddzielony od kabiny a sub bedzie gral jak nalezy.

[ Dodano: 2010-10-29, 18:31 ]

To ja odświeżę trochę temat.
Głośniki w przednich drzwiach (+ 2 tweetery) zaczynają byc nie wystarczające, brakuje dzwięku z tyłu i trochę więcej basu :-D Zastanawiam się co wybrac - 2 dodatkowe głośniki w tylną półkę czy skrzynia + wzmacniacz do bagażnika? Jakie wy macie doświadczenia z takim nagłośnieniem, co wg. was będzie lepiej grało? Czy w sedanie skrzynia w bagażniku daje wogóle jakiś efekt? Proszę o porady :-)


Powiem to co powtarzam zawsze i wszedzie.

Jak idziesz na koncert to gdzie masz scene ??

No wlasnie...przed soba :-)

Dodaj do kufra dobrego i punktowego suba a bedziesz zadowolony :-)
Nigdy woofery nawet w dobrze wytlumionych drzwiach nie zagraja sub-basem a wlasnie tego brakuje Ci by miec calosc.

Instalowanie glosnikow w tylnej polce przysporzy Ci tylko problemow z drganiami a co za tym idzie z zakluceniami a tak naprawde nic Ci nie wniosa do muzyki. Chyba ze chaos. Co innego gdybys nie mial systemu na przod ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#10 Dajmon

Dajmon
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:18, 03.11.2010

Pozwolę sobie podpiąć się pod temacik, bo w zasadzie pytam o to samo;)
Chce troszkę nagłośnić swoje autko, oczywiście w grę wchodzi jakiś zestaw na przód + subwoofer do bagażnika. Radio niestety szału nie robi, ale nie podlega zmianie (prezent). Co do muzyki jakiej słucham to jest to dosłownie wszystko ;)

Oczywiście drzwi z przodu mam zamiar wygłuszyć i tu pierwsze pytanie, jaki zestawik polecacie, aby pasował beż wielkiej rzeźby i mieścił się pod oryginalną tapicerką? Oczywiście do tego głośniki wysokotonowe z jakimiś adapterami aby można było je ładnie zamontować. Myślę że dobrze jak by to przyzwoicie grało bezpośrednio z radia.

W związku z tym że mam sedana to chyba najlepiej w takim aucie spisuje się obudowa band-pass? Ciężko znaleźć coś porządnego w takiej obudowie, co powiecie na ?
A może lepiej kupić TO i odrazu podpiąć pod to przednie głośniki? Ale będzie to grało w sedanie? Ktoś słyszał jak to gra?

Co do budżetu to wiadomo im taniej tym lepiej, ale zależy mi na dobrym dźwięku i głębokim basie. Jestem w stanie dać ok 2500 zł jeżeli jakość dźwięku mnie zaskoczy ;)




IPB Skin By Virteq