Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

schowek - podświetlanie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 01:40, 04.10.2008

Ostatnio wymieniłem żarówkę w schowku i zauważyłem,że schowek jest podświetlany w momencie właczenia świateł.Nie wiem czy powinno tak być,ale światło w schowku świeci mi się też kiedy schowek jest zamknięty(zaobserwowałem przez szparę).W innych autach po zamknięciu schowka światełko gaśnie.Więc jak to jest w VII gen.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 06:23, 04.10.2008

W VI schowek i podświetlenie zapalniczki świecą się po włączeniu świateł, może w VII tego też nie zmienili.

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:13, 04.10.2008

Dzięki za info i mam nadzieję,że tak jest bo już chciałem zdewastować schowek :mrgreen:

#4 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:56, 04.10.2008

no w VI gen po zamknieciu nigdzie nie przeswituje światło ze schowka, a w VII sam wiele razy jak jechalem w nocy to zauwazyłem. Zdzwiwilem sie ze schowek jest tak nieszczelny.

#5 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1,706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 10:11, 04.10.2008

W VI gen jest ogólna kiszka gdyż nie dość, że trzeba włączyć światła, żeby ono działało to jeszcze podświetlenie jest słabe a żarówka się często przepala (gdyż świeci się cały czas jako że na światłach się jeździ cały czas).
W V generacji było o wiele lepiej - światełko było mocne, zapalało się tylko po otwarciu schowka (był wyłącznik) i jak pamiętam wystarczył tylko włączony zapłon (a nie światła).

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:54, 04.10.2008

A dało by radę zamontować gdzieś taki mały wyłącznik,aby światełko gasło po zamknięciu schowka,nie śmiejcie się,ale na elektryce to ja się znam wiem jak zmienić żarówki. :mrgreen:

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:30, 05.10.2008

pewnie że by się dało tym bardziej że na elektryce się znasz. Trzeba kupić mikro wyłącznik i znaleźć odpowiednie miejsce na jego montaż, a następnie wpiąć go szeregowo w obwód zasilania żaróweczki i po sprawie.

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:58, 05.10.2008

Jasne :k że się znam dzięki miejsce znajdę sam,ale montaż zlecę fachowcowi koledze dzięki :-D

#9 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:24, 08.10.2008

Glinuś czy montaż takie wyłacznika jest wart ?? jak dla mnie lepiej uszczelinic schowek zeby nie przeswitywalo swiatło.

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 04:35, 09.10.2008

Mam takiego speca kolegę w pracy oglądał już schowek i zamontowanie takiego wyłącznika nie stanowi dla niego problemu, ingerencja montażowa prawie żadna,a i uszkodzeń schowka nie przewiduję i jak zamontuję dam znać jak wyszło.

#11 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:18, 11.09.2010

pytam zupelnie serio

w VI generacji jest podswietlenie schowka??
ja tam nic nie widze tzn nie widze miejsca na zarowke ktora mogla by mi sie przepalic

mozecie dac namary dokladnie gdzie niby to swaitelko jest?

no chyba ze to zalerzy od wersji i np w mojej podswitlenie owo nie bylo montowane

#12 majstor

majstor
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 11.09.2010

tak jest jak zdemontujesz schowek masz oprawke a w niej zarowke najwyrazniej tobie sie przepalila kup nowa i bedzie swiecic :) i nie prawda ze sie przepala jakos niewiadomo jak szybko ja wymienilem rok temu w wakacje i caly czas świeci pzdr

#13 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:24, 11.09.2010

Kolego każda wersja posiadać powinna to oświetlenie.
Otwórz schowek, po lewej stronie na bocznej ściance schowka powinieneś zobaczyć takie "okienko" przez które wpada światełko.
Żarówka zamontowana jest na zenątrz schowka właśnie na wysokości tego wycięcia.
Wymiana żarówki możliwa jest tylko po demontażu schowka.
Najwidoczniej przepaliła Ci się żaróweczka ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#14 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:30, 11.09.2010

Kolego każda wersja posiadać powinna to oświetlenie.
Otwórz schowek, po lewej stronie na bocznej ściance schowka powinieneś zobaczyć takie "okienko" przez które wpada światełko.
Żarówka zamontowana jest na zenątrz schowka właśnie na wysokości tego wycięcia.
Wymiana żarówki możliwa jest tylko po demontażu schowka.
Najwidoczniej przepaliła Ci się żaróweczka ;-)


i tymi slowy troche mnie zmartiles

moze wezme sie za wymiane razem z filtrem kabinowym bo podobno tez wtedy trzeba zdjac schowek
licze ze nie ma z tym zbyt duzo roboty

#15 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1,706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 12:53, 11.09.2010

Jeżeli robisz pierwszy raz to trochę trzeba się skupić nad tym - ja wtedy urwałem jeden zaczep :-( Ale teraz robię to w 5 minut.
Żarówka mogła się przepalić ale mi samemu zapomniało się raz po prostu włożyć żarówkę z obsadką w swoje gniazdko w schowku (przy okazji wymiany filtra kabinowego) i podświetlała przestrzeń pod deską ;-)

Generalnie ten plastik nad nogami pasażera to na siłę bo jest na kilku zatrzaskach. Schowek - odkręcasz kluczem nasadowym kilka śrubek z łbem sześciokątnym które trzymają po bokach metalową listwę idącą w poprzek w połowie wysokości schowka. Później jedna śrubka na samym dole schowka. Następnie otwierasz pokrywę schowka i wykręcasz śrubokrętem krzyżakowym dwie czarne śrubki trzymające go od góry. Teraz najtrudniejsze - wypinasz go z czterech zatrzasków trzymających go od góry - najłatwiej pociągając do siebie za ucho zamka pokrywy schowka. Trzeba to robić z wyczuciem bo jak Ci to za gwałtownie wyskoczy to urwiesz kabelek podświetlenia (i jeszcze możesz ułamać któryś zaczep jak ja). Po lekkim odchyleniu schowka wyciągasz żarówkę z obsadką z gniazda w schowku i wyjmujesz schowek.

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





IPB Skin By Virteq