Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Spaliny we wnętrzu - Accord 2.2 i-CDTi. Kolektor wydechowy??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:40, 10.09.2009

Witam ponownie, do napisania tego postu skłoniły mnie niemałe i niemiłe rozterki dot. mojego Acco...

1. Honda ma przejechane ~180 tkm (zakładając że nikt nie grzebał w przebiegu... ).
Ja zrobiłem nią ok. 60 tkm w tym czasie wymieniłem już raz kolektor wydechowy (1500 PLN) gdyż wykazywał nieszczelności i po około roku spokoju w kabinie czuć spalinami :-/
Czy to możliwe aby znowu rozsczelnił się kolektor? Dodam, że ten nowy był kupowany w ASO, a nie z rozbitka czy innego "Anglika"... Trochę to dziwne, tym bardziej, że auto nie jest użytkowane "offroadowo" czyt. po polnych czy dziurawych drogach 8 kategorii, tylko głównie po trasach.
Czy nieszczelne kolektory w Accordach 2.2 i-CDTi to wada charakterystyczna dla tego modelu?


2. Ostatnio doszedł jeszcze jeden problem - a mianowicie, przy dynamicznych zmianach biegów auto jakby się "zastanawiało" po czym z opóźnieniem około sekundowym zaczyna jechać... Znalazłem gdzieś opinię, że takie "zawahanie" jest charakterystyczne dla kończącego się sprzęgła... ale tak się zastanawiam czy aby czasem nie była to wina niedrożnego filtra cząstek stałych (FAP). Np w dieslach subaru szybko się to ustrojstwo zapycha i już nawet po 40tkm (sic!) trzeba go regenerować a najelpeiej wymienić na nowy.
Co o tym sądzicie?


3. I taki temat na zakończenie - czy Accord VII 2.2 i-CDTi były produkowane z automatami? Jeśli tak to czy jest to dobra i wytrzymała konstrukcja, czy może wykazuje ponadprzecietną delikatność vide Multitronic VAG-a?
Czy ASB jest konstrukcją własną Hondy czy może jest to klasyczny europejski ZF montowany we wszystkim od Fiata począwszy, poprzez BMW a skońćzywszy na Porsche?
Lubię automaty i chciałbym Hondę z automatem np. Mercedesa... albo Mercedesa z jakością i trwałością Hondy ;-) :mrgreen:


edit:

i jeszcze jedno - czy ktoś się orientuje gdzie w promieniu 50km od Rzeszowa można podpiać Acco VII pod komputer w celu odczytania ewentualnych błędów - nie jestem w tym biegły :oops:

#2 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:02, 10.09.2009

Z tymi spalinami to może przeplotka

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:38, 10.09.2009

pewnie w ASO w Rzeszowie???

#4 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:18, 10.09.2009

Witam mozesz kupic automata ale tylko w angli, bo tam robia takie cuda :-P bo twoja sugestia anglika o czym ma swiatczyc ze kierownica po prawej stronie to gorsze auta?.Przeciez Honda pochodzi z Japoni a tam tylko po prawej stronie kierownica i co tam jest bubel.Accord tej gen,jest prdukowany tylko w Japoni,a na marginesie nie ma automata w tym dieslu,mnieli problem z momentem obrotowym .Czyli japan tez jest bubel nie tylko Niemieckie.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 04:46, 11.09.2009

Z tymi spalinami to może przeplotka


Również i ti biorę pod uwagę... ale generalnie stawiam na kolektor wydechowy (martwi mnie trochę zbyt duża czestotliwość wymian). Gdzieś wyczytałem, że kolektory wydechowe w dieslu w VII-ce lubią pękać.



pewnie w ASO w Rzeszowie???


Liczyłem, na jakiś serwis w którym robią to co lubią, a nie to o co trzeba ich błagać. Ale i tak za dobre chęci. ;-)



twoja sugestia anglika o czym ma swiatczyc ze kierownica po prawej stronie to gorsze auta.Przeciez Honda pochodzi z Japoni a tam tylko po prawej stronie kierownica i co tam jest bubel.


Bynajmniej. Miałem na myśli wykluczenie, że część pochodziła z auta używanego z tzw. "rozbiórki".
Nie było tam żadnych aluzji co do pochodzenia aut. :okularki:

a na marginesie nie ma automata w tym dieslu,mnieli problem z momentem obrotowym .


Czyli jakby nie patrzeć zapatrzyli się kitajce na Mercedesa (vide 400CDI czyli V8 w żizlu ukręcające skrzynie automatyczne niemal seryjnie :mrgreen:


Czyli japan tez jest bubel nie tylko Niemieckie.


ja tego niepowiedziałem... :mrgreen:


btw. sprawdziłem na mobile.de i rzeczywiscie aftomata niet w 2.2 iCDTi... jakby była jeszcze wersja 4WD i automat + lepsze wyciszenie zawieszenia to byłoby naprawdę swietne auto. A tak jest tylko bardzo dobre. ;-)

#6 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 15:24, 28.10.2010

Witam. Mam podobny problem jak. Gdy włączę nawiew ciepłego powietrza to czuję spaliny w środku. Jest to wkurzające. Na myśl przychodzi mi że może być to kolektor wylotowy, ale jest to Benzyna a nie Diesel. Wjechałem na kanał i nie widzę od spodu żeby gdzieś spaliny się wydobywały. Od góry patrząc na kolektor ( zdjąłem pokrywę ) również nie widzę żęby był gdzieś pęknięty lub coś gwizdało. Problem się zaczął gdy przejechałem się kawałek po naszej Polskiej autostradzie, gdzie jechałem jak po schodkach. Słyszałem o akcji naprawczej związanej z wadą kolektorów w tych Hondach ( do max 7 lat lub przebiegu do 180 czy 200 tyś) a więc zadzwoniłem do ASO. W ASO Pan : Gdzie ja to słyszałem że to może być kolektor ? Podałem przebieg , rocznik ,VIN. Po czym Pan odpowiedział mi że to NIE dotyczy mojego samochodu ponieważ jest to Benzyna a akcja tyczy się tylko Diesli. I że nigdy im się nie zdarzyło żeby był to kolektor w Benzynie. Cena w kolektora w ASO 1800zł + 150 zł robocizna. Auto sprowadzane z Niemiec mam tylko dwie pieczątki. Przebieg 124 i jeszcze nie ma 7 lat? Czy to mnie dyskfalifikuje ? Co to może być za usterka ? Proszę o pomoc.
_________________

#7 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:43, 28.10.2010

wadliwe kolektory były w dieslach w benzynie to chyba pierwszy przypadek... ale czy to na pewno kolektor :?:
F1

#8 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:07, 28.10.2010

Tutaj na forum ostatnio gdzies znalazlem ze modele przed liftem mialy wadliwe kolektory wydechowe i byly wymieniane bezplatnie nie pamietam do jakiego przebiegu to obowiazywalo. Napewno szukajka to znajdzie :)

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:10, 28.10.2010

Przeciez juz zostalo powiedziane - nie w benzynie. Tu w ogole nie ma zadnej akcji serwisowej.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:59, 29.10.2010

W temacie jest mowa o dieslu wiec do tego nawiazuje :) co prawda nie mowie o opelku cdti ale o acco ctdi ;) pozdrawiam

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#11 manecki

manecki
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 29.10.2010

Gwarancje daja w UK na 7 lat albo 125 tys. mil. Wiem bo mialem ten sam problem ze spalinami w srodku auta. Wybralem sie do ASO w UK. Mimo ze moje auto nie bylo serwisowane w ASO (BT Fleet czyli jak u zalozyciela tematu) przez pierwszego wlasciciela, bez zadnego problemu i zbednych pytan zostal wymieniony kolektor, a na czas naprawy dostalem samochod zastepczy.

#12 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 13:58, 05.11.2010

Znalazłem przyczynę spalin w kabinie przy włączonym nawiewie ciepłego powietrza. W moim przypadku była to rozerwana przeplotka. Stara została wycięta kątówką i wspawana nowa. Teraz nie czuje żadnych spalin. Koszt wymiany 200zł. :eee

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:52, 21.11.2010

Już jestem we właściwym miejscu. Też mam problem z zapachem spalin, szczególnie na postoju. Może ktoś mi doradzi, jeżeli dojdzie do wymiany kolektora, czy nie lepiej wymienić go na nierdzewkę i gdzie to zrobić.

#14 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:02, 21.11.2010

Ktos cos gdzies pisal, ze od N22A2 jest inny kolektor, a pasuje plug&play. Postaram sie znalezc to wrzuce link.


[ Dodano: 2010-11-21, 22:09 ]
Tu to bylo http://www.accordklu...ghlight=#190128

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:01, 24.11.2010

Witam,
No i prawdopodobnie "jestem w domu", dzisiaj ściągnołem pokrywę wygłuszającą silnik, odkręciłem osłonę kolektora wydechowego. Lewy wylot osmolony sadzą tak że prawdopodobnie w jego okolicy jest nieszczelność. Niestety Niemcy też się wypieli i nie uznali gwarancji, nie było między-przeglądów. Jak narazie po interwencji telefonicznej czekam na odpowiedź Hondy Poland.

[ Dodano: 2010-11-26, 18:08 ]
Niestety Honda Poland jeżeli tylko ma możliwość to wypina się na klienta. Nie uznali gwarancji. Ciekawe jest postępowanie Koncernu Honda który znalazł sposób na to by zaoszczędzić, przedłużyli gwarancję tak by użytkownicy Hond nie mieli do nich pretensji, a powinni wymieniać kolektory w ramach kampani, ale jaki byłby to wstyd. Taka marka i niedopracowany element samochodu. Ciekawe jak to się ma do wprowadzenia na rynek urządzenia stwarzającego niebezpieczeństwo.
Zamówiłem dzisiaj zestaw naprawczy (kolektor + uszczelki) oryginał za jedyne 1150 z przesyłką , a w ASO 1500 bez uszcelek , jak to okreśłił sprzedawca Honda przugotowała zestaw naprawczy i dostarcza kolektor w kąplecie z Uszczelkami. Teraz pozostała wymiana.

[ Dodano: 2010-12-02, 08:30 ]
Zamówiłem kolektor w sklepie internetowym z częściami do Hondy do którego podaję adres poniżej :
http://www.jdmshop.pl/sklep/
Zamówioną część już mam, jest to zestaw naprawczy z kompletem uszczelek i nakrętek + osłona kolektora za jedyne 1150 zł ORYGINAŁ!!!!!!! ,w ASO za sam kloektor zaśpiewali 1500 zł. Tak że pozostała tylko wymiana.

[ Dodano: 2010-12-02, 18:49 ]
No i po problemie, kolektor wymieniony dodatkowo wymiana filtra pyłkowego razem 450 zł. Nowy kolektor ma zupełnie inną konstrukcję jest w całości wykonany z odlewu żeliwnego. Ten uszkodzony żeliwny miał jedynie spód, reszta spawana z dwóch części wypraska stalowa. puszczał spaliny na łączeniach stali z żeliwem.W ASO Hondy za wymianę z kolektorem zaśpiewali 2500 zł, czas na wymianę oszacowali na cały dzień + minmum 2 godziny dnia następnego. W ASO z certyfikatem Bosha wymiana trwała od 10,30 do 16. :lol:




IPB Skin By Virteq