Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Parujące reflektory VII gen. - gdzie porobić otwory


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 09.07.2009

Na pewno ten temat byl walkowany, ale nie moge znaleźć jakoś tego.

Gdzie porobic te otwory(w jakim konkretnie elemencie), które mają pomóc w odparowaniu wilgoci z wnętrza lamp. Jakiej miniej wiecej srednicy maja one być i czy robiliście je wiartareczką czy może jakimś zwykłym nożykiem.
Temat dopiero teraz ruszam, bo cos mi szybko padła zarówka (pół roku) i może to ma wpływ.

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:28, 09.07.2009

ja u siebie nie zamykałem tych gumowych osłon. W serwisie była kampania ne te lampy, ale w ramach gwarancji. Mi już nie przysługiwała, ale w seriwsie założyli bezpłatnie jakieś dociski na lampy i przestały mi parować. Może spróbuj uderzyć na serwis...

#3 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:48, 09.07.2009

tez mi dali zaciski ale one nic nie dają, zresztą sam kierownik serwisu nie ukrywal, że to pic na wode. Dlatego pytam w czym te otwory robić.

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:01, 09.07.2009

Było było o tym i pisałem,ale przypomnę:
-od wewnętrznej strony lampy masz jedną dużą gumową zaślepkę,którą po uprzednim odpięciu kostki z żarówki zdejmujesz(łatwiej i wygodniej).W każdej zaślepce robisz dwie dziurki (ja mam wycięte ostrymi nożyczkami) np.takiej wielkości jak robi dziurkacz.Pamiętaj o tym,aby te dziurki nie były jak założysz na kancie otworu lampy.I to właściwie wszystko.
Lampy nie parują już od roku.
Ps.Tomi jak zdjąłeś całkowicie zaślepki to nie dostaje się do środka lampy kurz :?:

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:07, 09.07.2009

Ps.Tomi jak zdjąłeś całkowicie zaślepki to nie dostaje się do środka lampy kurz

nie domykałem ich tylko dołem do czasu założenia tych uszczelniaczy w ASO. Teraz jest ok- nic nie paruje :-)

#6 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:50, 10.07.2009

Było było o tym i pisałem,ale przypomnę:
-od wewnętrznej strony lampy masz jedną dużą gumową zaślepkę,którą po uprzednim odpięciu kostki z żarówki zdejmujesz(łatwiej i wygodniej).W każdej zaślepce robisz dwie dziurki (ja mam wycięte ostrymi nożyczkami) np.takiej wielkości jak robi dziurkacz.Pamiętaj o tym,aby te dziurki nie były jak założysz na kancie otworu lampy.I to właściwie wszystko.
Lampy nie parują już od roku.
Ps.Tomi jak zdjąłeś całkowicie zaślepki to nie dostaje się do środka lampy kurz :?:


Dokładnie o to mi chodzilo. Dziekuje :B

A tak z ciekawości Tomi, to czy zakładali Ci spinki 2 szt. na każdą lampe i tylko na górnej części, czy może zdejmowali zderzak i zakładali również od dołu?

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:52, 11.07.2009

Cześć.

Mi wczoraj na przeglądzie założyli spinki reflektorów po dwie na każdym od góry, jak powiedzieli "na wszelki wypadek".

Pozdrawiam,
Michał

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:59, 11.07.2009

A tak z ciekawości Tomi, to czy zakładali Ci spinki 2 szt. na każdą lampe i tylko na górnej części, czy może zdejmowali zderzak i zakładali również od dołu?

Z tego co wiem i także na moim przykładzie założyli po dwie spinki(oczywiście nic to nie dało) na każdej lampie,a czynność ta zajęła im kilka sekund.Zderzaków do założenia spinek na dolnej krawędzi lampy nie zakładają,chyba,że na wyraźne specjalne życzenie ze specjalną wyraźną :k dopłatą.Klijent i ASO w tym momencie są zadowoleni do czasu nadmiernej wilgoci powietrza :r

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:14, 11.07.2009

A tak z ciekawości Tomi, to czy zakładali Ci spinki 2 szt. na każdą lampe i tylko na górnej części, czy może zdejmowali zderzak i zakładali również od dołu?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, niedługo będę zdejmował zderzak to się okaże :-)

#10 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 11.07.2009

Bo tak my.śle jakim to cudem u Ciebie nie paruje. U mnie zrobili jak u Glinusia. Ta akcja to jest LIPA.

#11 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:41, 12.07.2009

A mi zadnych spinek nie zakladali, tylko wymienili reflektory.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#12 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:02, 12.07.2009

Wymiana jest tylko w autach na gwarancji.

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:08, 12.07.2009

I o tym Mikołaj zapomniał :mrgreen:




IPB Skin By Virteq