Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czy w VII jest sygnalizacja dzwiekowa wlaczonych swiatel ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:41, 12.05.2009

Czesc. No zdarzylo mi sie ostatnio pare razy, ze ksenony zostawilem wlaczone i poszedlem na zakupy :(. Nie mam zadnego sygnalu jak wyjme kluczyk, ze sie swiatla pala. Czy u Was przed lifingiem i po tez tak jest ?? W toyocie mialem automatyczne wl/wyl swiatel !

ps. zdiagnozowalem, ze stycznik od otwierania drzwi kierowcy nie dziala, czyli lampka sie w podsufitce nie zapala i centralny zamyka drzwi automatycznie ! :shock: Co z tym robic ????

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 15:17, 12.05.2009

ps. zdiagnozowalem, ze stycznik od otwierania drzwi kierowcy nie dziala, czyli lampka sie w podsufitce nie zapala i centralny zamyka drzwi automatycznie ! :shock: Co z tym robic ?? ??


Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie masz sygnału ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:55, 12.05.2009

bo sygnału nie ma :k

trzeba samemu zainstalować

#4 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 12.05.2009

jesli sie nie myle moja jest z przed liftu i takowy sygnał posiada :ok

#5 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 12.05.2009

oczywiscie ze jest sygnal dzwiekowy zostawionych wlaczonych swiatel - wersja po lifcie.
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#6 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:54, 12.05.2009

Również przed liftem - również posiadam ;-)

Pozdrawiam,
Michał


#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:17, 12.05.2009

Ostatnio dorabiałem lakier do VII przed liftem i był tam sygnał... znany memu uchu- taki sam jak w VI generacji! :-) niezwykle denerwujący :-P

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 12.05.2009

w wersji przed liftem jest na pewno. bardzo wkurzajacy ten dzwiek jest, wiec utkwil mi w pamieci :p

#9 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:59, 13.05.2009

bo sygnału nie ma :k

trzeba samemu zainstalować


Dzieki Koledzy w utwierdzeniu mnie w moim nieszczesciu (i chyba Chris'a ?!) :shock:

Temat wczoraj podrazylem dalej w celu sprawdzenia dlaczeg ostycznik nie wlacza oswietlenia. Po pierwsze sprawdzilem wszystkie bezpieczniki z lewej strony pod kierownica i w komorze czy cokolwiek nie jest spalone ale tam wszystko w porzadku. Zamienilem stycznik z tym w drzwiach pasazera - niestety oba dobre. Kabel wyglada na caly i nie grzebany ale niestety wchodzi w slupek i gdzies tam ginie wchodzac pewnie do wiazki w progu :-(

Jakies sugestie jak z tym dalej walczyc ? Czy teraz to juz tylko po kablu sie wspinac, ale jak go teraz znalezc ?

ps. efekt mam taki, jakby drzwi kierowcy byly caly czas zamkniete. Dlatego ten centralny przymyka sie automatycznie jak do stacyjki szybko kluczyka nie wloze.

DODALEM o 13:20

Dotarlem do schematu elektrycznego obwodu oswietlenia wnetrza. Wyglada na nim, ze kable od stycznikow wszystkich drzwi wchodza do MICU, ktory znajduje sie z lewej strony nog kierowcy pod plastikami. Jak znajde czas to na krotko sprobuje to podlaczyc w weekend.

#10 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:23, 13.05.2009

U mnie jest dzwiek "bing dong...ding dong" ;-) i komunikat "Lights on"

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#11 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:11, 13.05.2009

u mnie też jest ping pong...ding dong ;-)
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#12 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:17, 13.05.2009

"bing dong...ding dong

moglibyś dokładniej opisac? :r

#13 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:21, 13.05.2009

Bardzo sie ciesze, ze Koledzy maja dzwoneczki co im bipcza az glowa boli ! Ja na razie ciesze sie nadzieje na rowniez donosne bipczenie w mojej Hance :mrgreen:

Moze ktos z Kolegow poradzi jak ugryzc te schematy elektryczne z manuala co by rozszyfrowac niektore oznaczenia. Np. na wielu polaczeniach kabli sa oznaczenia literowo-numeryczne, jak E15, E14, H12,H13. To wlasnie oznaczenia od stycznikow drzwi, ktore potem wchodza w MICU, czyli modul sterujacy. Jakby komus sie chcialo spojrzec to w manualu jest schemat elektryczny o nazwie "Schemat ideowy obwodu oswietlenia wnetrza".

Wy tu hihy hahy a czlowiekowi sie plakac chce :cry: jak pomysli o roboczogodninie w tutejszym ASO za 64 EUR :shock: w czasie ktorej Panowie nie wiadomo czy znajda usterke ! ;)

[ Dodano: 2009-05-18, 15:30 ]
Czesc. Czy nie ma przypadkiem jakiegos sposobu, zeby skasowac chalupniczo bledy komputera ? Walczylem z elektryka przez weekend i zdiagnozowalem, ze MIKU nie daje napiecia na przewod od otwierania drzwi (zielony) - dlatego lampki sie nie zapalaja i ostrzezenie dzwiekowe o zapalonych swiatlach nie dziala. Z MIKU wychodzi juz tylko jedna zyla (ziel/czerw)odpowiedzialna za oswietlenie wnetrza i tam jest plus (nie sprawdzalem, ale musi byc!). Jak zmasowalem na krotko konektorek przewodu drzwi pasazera we wtyczce obok przewodu od drzwi kierowcy to lampka wnetrza od razu sie zapalala. Po zmasowaniu sasiedniego konektorka od drzwi kierowcy LIPA :(.

Wyglada na to, jakby cos nie tak z komputerem, bo napiecia na przewod nie daje. Szkoda, ze nie jestem elektrykiem, moze bym cos logiczniejszego wywnioskowal.

Pomyslalem, ze moze reset calkowity kompa przywroci poprawne dzialanie, bo jakies stare bledy moga go blokowac !?

[ Dodano: 2009-05-19, 15:55 ]
znalazlem na driveaccordnet podobny problem do mojego. Link tutaj http://www.driveacco...ght=door switch
Wyglada na to, ze przez zwarcie stykow lampki w drzwiach kierowcy uszkodzil sie Multiplex czyli MICU i na stale uziemia drzwi jakby byly zawsze zamkniete. Przynajmniej tak zdjagnozowali usterke temu czlowiekowi w ASO i krzykneli 300-400USD wiec zrezygnowal.

Chalupniczym rozwiazaniem, jak autor pisal dalej, moglo by byc polaczenie przewodu od stycznika drzwi kierowcy do przewodu innych drzwi.

#14 mpudlo

mpudlo
  • Forumowicz
  • 45 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:04, 28.02.2011

To ja może odkopię temat.

Mam identyczny problem.

MarekFinlandia, czy uporałeś się z usterką?

Ja do tego nie mam światełek jeszcze w bagażniku :-?

I sygnalizacji o włączonych światłach też nie... :evil:

Pomocy.

pozdro,
mp

#15 Anzelm

Anzelm
  • Nowy
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:05, 03.03.2011

szukaj tutaj, u mnie pomogło
http://www.accordklu...p=241490#241490




IPB Skin By Virteq