Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co to za instalacja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:18, 26.12.2011

Napiszcie mi czy ta instalacja to sekwencja czy zwykła bo kupiłem auto z LPG ale nie wiem co to za instalacja, czy sekwencja, czy ogólnie na dobrych komponentach itd... Dodam, że na gaz przełącza mi się automatycznie po osiągnięciu temperatury silnika, nie ma możliwości samemu od razu sobie przełączyć na gaz i nie wiem czy takie coś miały też zwykłe instalacje. A z takich komponentów składa się moja instalacja:

Dołączona grafika
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......


#2 darek2218

darek2218
  • Forumowicz
  • 86 postów
  • Skąd:TOS
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Ex
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:44, 26.12.2011

Samo to że są wtryski (choć kiepskiej jakości) to chyba świadczy że sekwencja... Firmy ESGI nie kojarze wiec niech wypowie sie ktos kto mial z tym do czynienia ;-)
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:34, 26.12.2011

http://allegro.pl/se...2000082293.html

Tania instalacja i tyle. Reduktor, wtryskiwacze do wymiany. Valteki to na 100% do wymiany. Mazda ma krótkie czasy wtrysku, a na dodatek jest zmiana trybu sterowania wtryskiwaczami benzynowi sekwencja/half-group. Nie wiem czy ten sterownik to ogarnia, ale przy valtekach pewnie nie. Reduktor jest pewnie za słaby. Być może podpiera się instalacja benzyną.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:49, 26.12.2011

Czyli wynika z tego, że jest to sekwencja :-) Nie znam się na tej instalacji ale auto jeździ na niej bardzo dobrze, żadnych zacinek, obroty nie pływają, wtryski nie klekoczą jak np w BRC, do odcinki można kręcić, jedynie troszke słabszy jest na gazie niż na benzynie ale to chyba w każdym aucie spadek mocy jest odczuwalny.
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......


#5 darek2218

darek2218
  • Forumowicz
  • 86 postów
  • Skąd:TOS
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Ex
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:47, 27.12.2011

Ja u siebie nie czuję spadku mocy więc raczej nie powinno przy dobrej instalacji... Mam za to w mazdzie valteki to klekoczą strasznie w porównaniu do moich hana, a nie pobiera Ci czasem paliwa podczas jazdy? to są małe ilości ale idzie wyczaić ;-)
  • 0

#6 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:29, 27.12.2011

Właśnie nic nie klekocze, jest taka cisza, że gdybym nie zdjął osłony i nie zobaczył pod nią wtrysków to bym nie wiedział, że to sekwencja i że one tam są. Mogę nagrać filmik jak chodzi na gazie. Nie, ona w ogóle paliwa nie bierze i w ogóle gazu i benzyny bardzo mało pali, nie pamiętam kiedy tankowałem a wskazówka stoi w miejscu.
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......


#7 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 27.12.2011

Moze sie plywak zawiesil? :-P Albo bedziesz mial tak ze Ci spadnie teraz o 1/5, w niektorych autach kiedys tak bylo :-) Ja na Twoim miejscu nic bym nie ruszal, jezdzic, az sie skoncza wtryski lub reduktor, wtedy wymienisz sobie na cos porzadniejszego. Ile nalatane ma ta instalka?
  • 0

#8 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:52, 27.12.2011

Nie, na pewno się nie zawiesił bo powoli schodzi niżej wskazówka ale nie w takim tempie jak w Acco :-P

Ja na Twoim miejscu nic bym nie ruszal, jezdzic, az sie skoncza wtryski lub reduktor, wtedy wymienisz sobie na cos porzadniejszego

Dokładnie tak samo mam zamiar zrobić, tyle tankuje i jeżdże a co innego można założyć do tej instalki?

Ile nalatane ma ta instalka?


W styczniu będzie 2 lata i 30 tyś km... w Niemczech poprzedni właściciel to zakładał.
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......


#9 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 27.12.2011

Napewno mozna by bylo zmienic Wtryski i Reduktor, ewentulanie Sterownik, ale tak jak mowie jak Padna wtryski to wrzucisz sobe Hane Zielona, jak padnie reduktor to wlozysz AC R01 i dalej jezdzic, z elektronika raczej nie powinno byc problemow. Ile robisz rocznie km?
Ps. Nie masz nigdzie ognisk Korozji na tej Madzi?
  • 0

#10 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:49, 27.12.2011

Dzięki za przydatne info na co wymienić niektóre podzespoły, przyda mi się ta informacja żeby ew podpowiedzieć gaziarzowi na co ma mi wymienić jak coś padnie :ok

Ile robisz rocznie km?


10-12 tyś km

Ps. Nie masz nigdzie ognisk Korozji na tej Madzi?


Myjąc dzisiaj auto dojrzałem jakieś 3-4 małe ogniska w różnych miejscach ale nie ma dramatu w porówaniu do innych 6-tek jak się przyglądam. Ona była garażowana i cały czas u jednego właściciela, jakiś wpływ to miało na aktualny stan blacharki.
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......


#11 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:12, 28.12.2011

Spoko, bo sporo sie slyszalo o tej rdzy w 6-tkach, nawet znajomy mial kupowac poliftowa, ale sie rozmyslil i wzial Avensisa II w polifcie. Przebiegi nie duze wiec jeszcze troche powinienes pojezdzic ;-)
Niech sie sprawuje jak najlepiej, szerokosci.
  • 0

#12 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:44, 28.12.2011

Poliftowa 6-tka już ma poprawioną blache, najgorsze były z początkowych lat produkcji, zresztą Mazda 6 silnik ma z forda chyba Focusa albo Mondeo II a focusy tak samo gniły... Avensis do Mazdy 6 bez porównania, też bym wybrał Avena tylko tam chyba problem z filtrem cząstek stałych.

Niech sie sprawuje jak najlepiej, szerokosci.


Dzięki i życze tego samego :-)) Pozdrowionka
  • 0

Honda... szybsza niż wygląda.......





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq