Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szyberdach się zapadł!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 09.04.2009

Witajcie, po zimie postanowiłem dokładnie wyczyścić szyberdach i zauważyłem, że jego tylnia krawędź jest zapadnięta względem dachu. Oczywiście mam na myśli szyberdach w pozycji zamkniętej (jak na zdjęciach).

http://img139.images...223/szyber1.jpg
http://img102.images...893/szyber2.jpg

Wkurzyłem się na maksa, bo nie mam pojęcia czy da się temu zaradzić! Kiedy pada deszcz, pod szyberdachem w plastikowych rynnach zbiera się, może nie wielka ilość kropli wody, ale jednak.
Rozwiązaniem awaryjnym jest przycisk do uchylania szyberdachu, który podnosi jego tył, wówczas jest szczelnie. Ale przecież nie o to chodzi, bo każdy chce mieć w pełni sprawne auto! Czy ktoś z was miał podobny problem, jak można temu zaradzić? Dodam, że cały mechanizm otwierania i zamykania wydaje się działać bez problemu.

Jeszcze w propos szyberdachu, to na jego przednim kancie zaczęła mi się lekko przecierać uszczelka, to normalne u 10 letnich Haniek?

pozdrawiam

#2 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 09.04.2009

To się da wyregulować , regulacja znajduje się albo na szynach prowadnic do których się można dostać po odkręceniu szyby tj 4 nakrętki po 2 na stronę które są pod takim czarnym plastikiem który jest przymocowany 1 wkrętem na środku , a jak tam nie będzie regulacji to musowo demontować podsufitkę i gdzieś w okolicach silniczkach trzeba szukać regulacji . Mam mały problem z dodaniem rysunku z manuala , jak się z tym uporam to dołożę rysunek poglądowy na to wszystko , chyba że sam to znajdziesz wcześniej . Powodzenia w zmaganiu się z usuwaniem tego w sumie niewielkiego ale wszak irytującego niedomagania
Dołączona grafika Dołączona grafika
uporałem się z rysunkami może to ci w czymś pomoże . Powodzenia ;-)

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#3 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:39, 10.04.2009

Dzięki za instrukcje, teraz musze przestudiować te rysunki. Jak się uporam z problemem dam znać.

#4 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:27, 10.04.2009

Prawdopodobnie to może być ten element
Dołączona grafika
niestety do tego elementu można się dostać dopiero po demontażu podsufitki .
Ale musisz jeszcze to dokładnie obadać

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#5 SpeeDyLOCO

SpeeDyLOCO
  • Forumowicz
  • 118 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:50, 07.06.2013

Czy ma ktoś jeszcze zapisane zdjęcia o których wyżej mowa?:)

#6 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:53, 12.06.2013

Jeżeli chcesz jedynie wypoziomować szyberdach i masz podobny problem jaki ja miałem (zdjęcia w pierwszym poście) to żadne rysunki czy fotografie nie są Tobie potrzebne.
Ze środka auta, zdejmujesz plastikowe osłony szyberdachu (śruby pod zaślepkami), a potem to już według potrzeb. Zostają Tobie 4 śruby, pod które dajesz podkładki o odpowiedniej wielkości i problem z głowy. U mnie trochę tych podkładek poszło by wszystko było równo.
Przestrzegam jednak przed zbyt mocnym ich dokręcaniem. Ja przesadziłem i jedną ułamałem. Trzeba było zdejmować cały szyberdach i na zimno spawać. Teraz jednak wszystko działa bez zarzutu.
Pozdrawiam

#7 SpeeDyLOCO

SpeeDyLOCO
  • Forumowicz
  • 118 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:37, 12.06.2013

Generalnie możliwe że będę zmieniał cały mechanizm bo przy okazji od jednego z forumowiczów kupiłem. Dlatego chciałem wiedzieć jak to ustawić w przypadku gdyby pojawił się podobny problem. Ale dzięki:)




IPB Skin By Virteq